konut satışlarının arttığı iller

konut satışlarının arttığı iller

Faizlerin yüzde 1’in altına inmesi ipotekli konut satışlarını Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 525,1 oranında arttırdı. 10 büyük kentten aralarında İstanbul’un da olduğu 3 şehirde satışlar düşerken, 7 şehirde ise yükseldi.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ekim 2020 sonuçlarına göre, Ekim 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Eylül 2020 sonuçlarına göre, Eylül 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçlarına göre, markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapılırken, Mayıs ayında satışı gerçekleştirilen markalı konutların yüzde 50.08’i bitmemiş konut stoklarından oldu...

Markalı konut satışlarının yüzde 4.13'ü yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Mayıs 2020 sonuçlarına göre, markalı konut satışlarının yüzde 4.13'ü yabancılara yapılırken, Mayıs ayında satışı gerçekleştirilen markalı konutların yüzde 71.15’i bitmemiş konut stoklarından oldu...

Markalı konut satışlarının yüzde 10’u yabancıya yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Mart 2020 sonuçlarına göre, mart ayında fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.62, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 5.15 oranında arttı. Markalı konut satışlarının yüzde 10’u yabancıya yapıldı.

2020'de konut satışlarının 1,2 milyon adedi aşması bekleniyor!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, "Bu yıl toplam konut satışlarının 1,2 milyon adedi aşmasını bekliyoruz. Bu satışların en az 50 bin adedinin de yabancılara satılacağı yönünde öngörümüz bulunuyor" dedi...

Konut satışlarının Eylül'de iki katına çıkmasını bekliyoruz!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Hacı Ali Taylan yaptığı açıklamada konut satışlarının Eylül'de Ağustos'a göre iki katına çıkmasını beklediklerini söyledi.

İpotekli konut satışlarının payı yüzde 20'ye geriledi!

Türkiye genelinde satışı gerçekleştirilen toplam konutların içerisindeki ipotekli konut satışlarının payı son 6 yılda yüzde 40'lardan yüzde 20'lere gerileme kaydetti. 

Konut satışlarının artması için faizler inmeli!

MİMDER Başkanı Mustafa Kırteke, doların yükselmesinin emlak sektörü üzerindeki etkisini değerlendirdi. Kırteke, konut satışlarının artması için faizlerin yüzde 1’in altına çekilmesi gerektiğini söyledi.

Ucuz konutun adresi Esenyurt'taki 10 konut projesi!

İstanbul'da konut üreticileri Esenyurt'ta yatırım atağına geçti. Konut satışlarının hızla arttığı Esenyurt bölgesinde lüks konut projeleri hızla yükseliyor. 

Konut satışları artacak!

Hâfele Türkiye, konutları daha kullanılabilir hale getiren bir model geliştirdi. Hâfele Türkiye CEO’su Hilmi Uytun, bu modelle konut satışlarının hızlanacağını öngördü.

Bodrum'da artan arsa fiyatları konut fiyatlarını da yükseltti!

Bodrum Emlakçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yetgin konut satışlarının durgun olduğunu söyledi. Bodrum'da 1 ile 3 milyon TL civarı evlerin satışları oldukça durgun olduğu görülüyor.

İlk el konut satışlarında yüksek artış!

Türkiye genelinde konut satışlarının hızlandığını belirten Prime Property Gayrimenkul Danışmanlığı Kurucu Ortağı Fırat Sezginsoy, yaz aylarında görece durağan geçecek olan satışların yaz sonu itibariyle yine hızlı bir yükselişe geçeceğini kaydetti.

konut satışlarının arttığı iller

konut satışlarının arttığı iller konut satışlarının arttığı iller

Uzun bir süre yüksek giden konut kredi faizleri sebebiyle konut alımını erteleyen vatandaş, yeniden kredi ile konut almaya başladı. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, kamu bankalarının öncülük ettiği ve birkaç özel bankanın katılımıyla süren yüzde 1’in altındaki faiz kampanyalarıyla ipotekli konut satışları Türkiye genelinde Ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 525,1 arttı. Kredili alımda en büyük payı 8 bin 408 konut ile mega kent İstanbul alırken, kentte bir önceki yıla göre ise toplam satış yüzde 10 oranında azalarak 24 bin 451’e geriledi. 10 büyük kent içerisinde konut satışları Konya ve Mersin de de geriledi. Konya’da düşüş yüzde 23, Mersin’de yüzde 6,01 oldu.


YEDİ ŞEHİR SINIFI GEÇTİ

Türkiye’nin en büyük 10 şehrinin 7’sinde ise konut satışları bir...