29 / 05 / 2022

konut sigortası fiyat 2021

konut sigortası fiyat 2021

Kurda meydana gelen gelişmeler pek çok sektörde fiyatlamaların yeniden ele alınmasına sebep olurken, sigorta sektöründe de poliçelere güncelleme gündeme getirildi.

Konut sahipleri dikkat! Bunları yapmayın!

Evlerde meydana gelebilecek hasarlar konut sigortasıyla güvenceye alınabiliyor. Peki konut sigortası hangi hasarları karşılamaz? İşte ayrıntılar...

Konut sigortasında hangi hasarlar karşılanır?

Çoğu kişi sigortayı yıllarca gereksiz gördü. Sigorta için ödenen paralara israf denildi. Oysa konut sigortası birçok hasara karşı evinizi güvence altına alır. Peki konut sigortası hangi zararları karşılar, hangi zararları karşılamaz?

Zorunlu trafik sigortasında zamlı tarife geldi! İşte 1 Mayıs 2022 trafik sigortası fiyat listesi...

Bugün itibarıyla Zorunlu Trafik Sigortası'na zamlı tarife uygulanacak! Peki, zorunlu tarfik sigortası fiyatları ne kadar?İşte 1 Mayıs 2022 trafik sigortası fiyat listesi...

Konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu, değil mi?

Konut satın almak isteyen kimseler bankaların sunduğu kredilere müracaat edebiliyor. Bankalar ise bu süreçte bazı sigortaların yapılmasını talep edebiliyor. Peki, konut kredisinde DASK ve konut sigortası zorunlu mu?

Konut sigortasında bunlara dikkat! O hasarlar...

Yaşanan evlerde oluşma olasılığı olan hasarlar konut sigortasıyla teminat altına alabiliyor. Peki konut sigortası nedir, hangi hasarları kapsar hangi zararları kapsamaz? İşte merak edilen ayrıntılar...

Konut sigortasının önemi iklim krizinin neden olduğu felaketlerle arttı!

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konut sigortası, evleri hasarlara karşı koruma altına alıyor. Erdoğan, konut sigortası yaptıranın bir daha vazgeçemediğini belirtti.

Konut sigortasının karşılamadığı zararlar neler?

Oturulan konutlarda meydana gelme olasılığı bulunan zrarlar konut sigortasıyla teminat altına alınıyor. Peki konut sigortası nedir, hangi zararları kapsar hangi hasarları kapsamaz? İşte merak edilen detaylar...

Konut sigortası ile evlerdeki güven teminat altına alınıyor!

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortası ile evlerdeki huzurun ve güvenin teminat altına alındığını dile getirdi. 

Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?

Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, konut sigortasının önemine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu ve “DASK’ın yanında konut sigortası için oturduğunuz evin size ait olması şart değil” diye konuştu.

Konut sigortası ve DASK arasındaki fark ne?

Posta Gazetesi köşe yazarı Can Kantar bugünkü köşesinde DASK ve konut sigortası arasındaki farkı kaleme aldı. İşte Can Kantar'ın 'Sigortasız olmak artık bir lüks' başlıklı yazısı...

Konut sigortasında hangi hasarlar teminat altına alınabilir?

Konut sigortasının ev ve ev içindeki eşyaları, su baskını ve deprem gibi doğal afetlerden, hırsızlık ve yangın gibi çok çeşitli risklere karşı koruma altına alan geniş kapsamlı sigorta çeşidi olduğuna dikkat çeken Av. Elvan Kakıcı Şimşek, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konut sigortasıyla ilgili tüm merak edilenler 5 soruda tüm detaylarıyla!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen konut sigortası, konut ve içerisinde bulunan eşyaları kapsamlı şekilde korur. İşte Konut sigortasıyla ilgili tüm merak edilen 5 soruda tüm detaylarıyla...

Konut sigortasında hangi hizmetlerden yararlanılabilir?

Konut sigortası bir evde meydana gelebilecek birçok olumsuzluk sonrasında oluşan hasarları giderir. Bu yüzden konut sigortası, Türkiye'de sigorta türlerinde en çok uygulananlar arasında yer alıyor.

Konut sigortasına talep 3 kat arttı!

Dünya Gazetesi köşe yazarı Handan Sema Ceylan, bugünkü köşesinde konut sigortasına ve diğer sigortalara olan talebi ve konuyla ilgili Groupama Grubu Uluslararası Bağlı Ortaklıklar Genel Müdürü Olivier Péqueux tarafından yapılan açıklamayı kaleme aldı. İşte Handan Sema Ceylan'ın o yazısı...

Konut sigortası hangi hasarları kapsamaz?

Yaşanılan konutlarda meydana gelme ihtimali olan hasarlar konut sigortasıyla garantiye alınabiliyor. Peki konut sigortası nedir, hangi hasarları kapsar hangi hasarları kapsamaz? İşte ayrıntılar.

konut sigortası fiyat 2021 Haberi

konut sigortası fiyat 2021

Kurda meydana gelen gelişmeler pek çok sektörde fiyatlamaların yeniden ele alınmasına sebep olurken, sigorta sektöründe de poliçelere güncelleme gündeme getirildi.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Türkiye Sigorta Birliği'nden (TSB) gerçekleştirilen açıklamada, döviz kurlarında yaşanan artış ve diğer piyasa dinamiklerindeki hareketlilik sebebiyle, sigorta yaptırıldığı tarihe göre değerleri yükselen makine, teçhizat, ham madde, konut ve iş yerleri ile diğer mal varlıklarının sigorta bedellerinin, güncel piyasa değerini yansıtacak şekilde revize edilmesinin mağduriyetleri engelleyeceği belirtildi.

Sigorta sözleşmesi gerçekleştirilirken belirlenmesi gereken hususlardan en öncelikli olanının "sigorta bedeli" olduğuna vurgu yapılan açıklamada, sigorta tutarının ise sigortalanan kıymetin piyasa fiyatı olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: 

“Sigorta bedelinin doğru belirlenmesi, hasar oluştuğunda mağduriyet yaşanmaması için son derece önemlidir. Döviz kurlarında yaşanan hızlı değer artışı, özellikle ticari...