konutta amortisman süreleri

konutta amortisman süreleri

Satılık konuttaki fiyat dengesi kiralık fiyatlarıyla paralel gitmeyince bir zamanlar ortalama 15 yıl olarak adlandırılan geri dönüş süresi de bazı bölgelerde neredeyse ikiye katlandı. İstanbul'un 39 ilçesinde geri dönüşüm sürelerine bakıldığında en cazip ilçenin Beyoğlu olduğu görülüyor.

Konut satışlarının yavaşlamaması için ne yapılmalı?

Efe Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Paris Efe, konut yatırımcılarının çogunlukla yatırımda ticarilere yöneldiğini, çünkü konutta amortisman sürelerinin kira ve satış rakamlarının arasının iyice açıldıgını belirtti..

Konutta en hızlı amortisman süresi o 3 ilçede!

Konutta kira geliri üzerinden hesaplanan amortisman sürelerine bakıldığında kazandıran şehirler arasında zirvede 16 yıllık geri dönüş süresi ile Edirne bulunuyor. Ev fiyatlarının uçuşa geçtiği ortalamanın da 20 yıl olarak belirlendiği İstanbul'da 3 ilçe yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Ev alacaklar dikkat! Amortisman süresi en düşük iller belli oldu!

2019 yılı konut satış ve kira rakamlarına bakılarak yapılan ‘konutta amortisman süresi’ araştırmasına göre en avantajlı iller belli oldu. İşte o iller...

Konutta teslim süreleri uzatılabilir!

Konut projelerinde azalan satış hızı ''36 ay içinde teslim'' sistemini zorlaştırıyor. Sektör, bu sürenin 48 aya çıkarılmasını istiyor.

Konut satışlarının yavaşlamaması için ne yapılmalı?

Efe Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Paris Efe, konut yatırımcılarının çogunlukla yatırımda ticarilere yöneldiğini, çünkü konutta amortisman sürelerinin kira ve satış rakamlarının arasının iyice açıldıgını belirtti..

İstanbul'da konutta en kârlı yatırım 1+1'lerde!

Endeksa, İstanbul'da Konut Tipine Göre Geri Dönüş Süreleri araştırmasını yayınladı. İstanbul'da en kârlı ve amortisman süresinde 18 yıllık ortalama ile 1+1'ler başı çekiyor. 

İstanbul'da ilçelere göre konut amortisman süreleri!

İstanbul'da konut yatırımının geri dönüş süresinin en kısa olduğu beş ilçede ortalama 19 yıl, en uzun olduğu beş ilçenin ortalaması ise 31 yıl olarak belirtildi...

Konutta en hızlı amortisman süresi Esenyurt ve Beylikdüzü'nde!

TUVİMER araştırmasına göre, İstanbul'da konut amortisman süresi en kısa olan ilçelerin başında 17 yıl ile Esenyurt ve Beylikdüzü geliyor.

İşte İstanbul'un konut değer haritası!

İstanbul Raylı Sistem ve Metrobüs Hatları Konut Değer Haritası açıklandı. REIDIN; hat üzerindeki durakların çevresinde bulunan konutların satış ve kira değerleri ile birlikte, amortisman süreleri ve yıllık brüt getiri oranlarını ortaya çıkardı.

Konutta amortisman süresi 4 ay uzadı!

Türkiye genelinde Aralık ayında 250 bin liralık konut fiyatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,11 artarak 272 bin 775 liraya, bin liralık kira ise yüzde 7,43 artışla bin 74 liraya çıktı. Konut satış fiyatındaki artışın kira artış oranından fazla olması konutun amorti süresini 4 ay uzattı.

REIDIN Emlak Endeks kapsamını artırdı!

REIDIN EmlakEndeks, raporuna dahil ettiği il sayısına 6 ili, 21 ilçesi ve 120 mahalleyi daha ekledi. REIDIN EmlakEndeks; Türkiye'de konut satış ve kira bedellleri, getiri oranları, amortisman süreleri, sosyoekonomik derecelendirme gibi konularda piyasaya şeffaf bilgiler veriyor.

İstanbul'da yeni konutların amortisman süresi arttı!

Konutta kira gelirinin kendini toplamda geri ödediği süreyle ölçümlenen amortisman süresi, emlaka yatırım yapan herkesin en çok dikkat ettiği konuların başında geliyor.

Kısa vadeli al-sat amortisman sürelerini artırıyor!

Emlakta amortisman süreleri (yatırımın kira gelirleri ile kendisini ödeme süresi) artıyor. İstanbul'da bu süre 10 seneyi aşıyor.Kısa vadeli al-sat amortisman sürelerini artırıyor.

Konutta amortisman süresi 20 yılı buldu!

Kira gelirinin kendini toplamda geri ödediği süreyle ölçümlenen amortisman süresi eskiden 10 yıl diye bilinirdi. İstanbul da ise bu süre artık 10 yılın üzerine çıkıyor.

konutta amortisman süreleri Haberi

konutta amortisman süreleri

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan son verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2019 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,3 oranında azaldı ve 105 bin oldu. Yeni Şafak gazetesinden Kenan Biter'in haberine göre, konut satışlarına bakıldığında, İstanbul 19140 konut satışı ve yüzde 18,2 ile en yüksek paya sahip kent oldu. Aynı şekilde ilk defa ve ikinci el tarafında da satılan konutlarda da İstanbul ilk sıraya yerleşti.

GERİ DÖNÜŞÜM SÜRESİ İKİYE KATLANDI


Konutun tüm alanlarında zirveyi bırakmayan İstanbul'da konut alıcısı için bir zamanlar 15 sene olarak bilinen yatırım geri dönüş süresinde ise makas açılıyor.Söz konusu geri dönüş süresi bir kaç ilçe haricinde çoğu ilçede 20 senenin  üzerine çıktı. Çok sayıda gözde ilçede geri dönüşüm süresinin neredeyse ikiye katlandığı gözlemlenirken bir...