06 / 07 / 2022

Kredi derecelendirme kuruluşu nedir

Kredi derecelendirme kuruluşu nedir

Amplio Emlak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, kredi derecelendirme kuruluşlarının 2008 krizinde şirketlere en iyi reytingleri verdiğini belirterek, "Bunların oldukları sistemde yasaklanmaları lazım" dedi.

Fitch Türkiye'nin kredi notu görünümünü negatif olarak belirledi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu 'BB-'den 'B+'ya düşürdüğünü açıkladı.

BDDK'dan yeni kredi kararı: Derecelendirme zorunluluğu kaldırıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 500 milyon lira ve üzeri sektörde kredisi olan şirketlerin yeni kredi için derecelendirme kuruluşu ile geçen yıla kadar sözleşme imzalaması zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

Özak GYO'ya özel sektörün en yüksek kredi notu!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR-Eurasia Rating, Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategorisindeki notunu yükseltti.

S-P Türkiye'nin kredi notunu güncellemedi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümünde herhangi bir güncelleme olmadığını açıkladı.

Fitch, Türkiye'nin kredi notunu negatiften durağana çevirdi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.

S&P Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notu ile not görünümünü teyit etti.

Türkiye'nin kredi notunu 'takvim dışı' düşüren Moody's'ten açıklama!

Moody’s'in cuma günü gelen not indirimi kararı 'takvim dışı' olması nedeniyle de eleştirildi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, kredi koşullarında değişiklik oluştuğunda takvim dışı değişiklik yapılacağını aktardı.

Moody's 13 Türk bankasının kredi notunu düşürdü, görünüm negatif!

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's 13 Türk bankasının kredi notunu düşürdü.

Moody's Türkiye'nin kredi notunu düşürdü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B1"den "B2"ye düşürdü ve not görünümünü "negatif" olarak belirledi.

Fitch Türk bankalarının kredi notu görünümünü düşürdü!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notu görünümünü 'Negatif'e indirmesinin ardından, Türk bankalarının kredi notu görünümlerini de aynı şekilde düşürdü.

S&P Çin'in kredi notunu teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Çin'in kredi notunu teyit etti.

Moody's ABD'nin kredi notunu teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD'nin kredi notunu "Aaa" ve not görünümünü "durağan" olarak teyit etti.

Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notu ve not görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Kredi derecelendirme kuruluşu nedir Haberi

Kredi derecelendirme kuruluşu nedir

Alman ortaklı yatırım şirketi Amplio Emlak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, yaptığı açıklamada, kredi derecelendirme kuruluşlarının, açıklamalarına bakmadıkları ve değer vermedikleri kurumlar olduğunu ifade etti. 


Kredi derecelendirme kuruluşlarının bağımsız olmadıkları için her açıklamalarının şüpheli olduğunu dile getiren Babaoğlu, şöyle konuştu: "Çünkü bir değerlendirme acentesinin yaptığı değerlendirmenin değeri olması için bu kurumların bağımsız olmaları ön şart. Fakat bu kurumlar özel şirket statüsünde hareket eden kurumlar. Bu kurumlar, kim bunlara iş ve para veriyorsa onun işine yarayan değerlendirmeyi yapan kurumlar. Siz aynı zamanda sizi denetleyen şirkete işveren olarak parasını da veriyorsanız sizi nasıl denetler? Bu aynı olay. Ben yapımı denetleyecek şirketi direkt anlaşma yapıp ona para ödüyorsam yanmışız. Bu değerlendirme kuruluşları için de geçerli." ABD hükümetinin finansal kriz öncesi konut kredilerine...