17 / 08 / 2022

Maliye Bakanı Şeker fabrikaları

Maliye Bakanı Şeker fabrikaları

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinde, diğerlerinden farklı olarak adeta bir 'sosyal özelleştirme' yaklaşımıyla sözleşmelere hem çalışanlarımızın, hem üreticilerin hakkını güvence altına alan hükümler koyduk." dedi.

Bakan Nebati duyurdu: 100 bin kişi radarımıza takıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Risk Analizi Genel Müdürlüğü, gayrimenkul sektörünün ardından otomotiv sektörünü olumsuz etkileyenler için de harekete geçti.  Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomotivde fahiş fiyat artışına neden olan 100 bin mükellef tespit edildiğini açıkladı.

Bakan Nebati’ye göre otomobil fiyatlarını 100 bin mükellef arttırdı! RADAR'a takıldılar

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomobil sektörünü olumsuz etkileyen kişilerin 100 bin olduğunu açıklarken, “RADAR’ımıza takıldılar” cümlelerini kullandı. İşte detaylar…

Bakan Nebati'den indirim çağrısı! 'Enflasyonuyla mücadele etme konusunda kesin kararlıyız'

Tarım Kredi marketlerinde yarın başlayacak indirimli satışlara ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati değerlendirmede bulundu.

100 Milyar TL verilecek! Hazine Bakanı Nureddin Nebati açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, teşvik belgeli yatırımlar dahilinde yatırımcılara 2022 yılı içerisinde toplam olarak yaklaşık 100 milyar TL vergi teşviki vereceklerini açıkladı.

Bakan Nebati sitem etti! “Akaryakıt indirimleri gazetelerin manşetlerinde yer almıyor”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Akaryakıt zamlarının gazete manşetlerinde yer aldığını ancak indirimlerin yer verilmediğinden dert yandı. İşte detaylar!

Bakan Nebati açıkladı! İşte enflasyonun düşeceği tarih!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonun ne zaman düşeceğine dair açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Bakan Nebati açıkladı! Yeni paralar mı geliyor? 500 liralık banknot mu geliyor?

500 liralık banknot mu geliyor? sorusu gündemde yer alıyor. Bu soruya Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati cevap verdi. İşte detaylar!

"500 TL'lik banknot basılacak" iddialarına Bakan Nebati'den cevap geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yüksek enflasyon sebebi ile 500 Türk Lirası banknot ve 10 Türk Lirası madeni para basılacağına ilişkin iddiaları inkar etti.

Bakan Nebati Binance'ın CEO'su Zhao ile görüştü!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto para borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao ile video konferans aracılığıyla görüştü.

Bakan Nebati, gıda ve enerji fiyat istikrarı için alınan beş önlemi açıkladı!

Fiyat İstikrarı Komitesi beşinci toplantısı Hazine ve Maliye Bakanı Nebati başkanlığında gerçekleşti. Bakan Nebati fiyat istikrarı için alınan beş önlemi açıkladı. 

AKP'li Bakan'ın kardeşi THY'ye atandı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşi Seyyid Mahmut Nebati, THY'ye İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanı olarak atandı.

Bakan Nebati'den akaryakıt müjdesi: "Benzin ve motorin fiyatları daha da düşecek"

Benzinin litre fiyatı 23.66 TL'ye, motorinin litre fiyatı 25.42 TL'ye düşerken, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, akaryakıt fiyatlarında düşüşün devam edeceğini söyledi.

Bakan Nebati'den son dakika akaryakıt fiyatları açıklaması! Benzin, motorin ve LPG'ye ilave indirimler geliyor! 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,  akaryakıt fiyatlarında son zamanlarda yaşanan düşüşlerin altını çizerek, küresel fiyat oluşumlarına bağlı şekilde yakın süreçte akaryakıt litre fiyatlarında ek düşüşler beklendiğine dikkat çekti.

Maliye Bakanı Şeker fabrikaları Haberi

Maliye Bakanı Şeker fabrikaları

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Maliye Bakanı olduğu andan itibaren şeker fabrikalarıyla ilgili yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini, bizzat kendisinin farklı illerdeki bu fabrikaları ziyaret ettiğini söyledi. 

Ağbal, şeker fabrikaları özelleştirmesinde üreticilerin haklarının ve kazanımlarının korunması ve ileriye dönük olarak bu üretimin devam ettirilmesinin önemli ve ana başlıklardan biri olduğunu vurguladı. İşçilerin çalışma koşulları, haklarının korunması ve güvence altına alınmasının da ikinci önemli başlık olduğunu ifade etti. 


Şeker sektöründe üretimin bu özelleştirmelerden sonra da devamının sağlanmasının önemine işaret eden Ağbal, şöyle devam etti:

"Özelleştirmeye çıktığımız fabrikalar dışında şeker fabrikalarının yüzde 20 düzeyinde bir pazar payı yine kalacak. Bu fabrikaların özelleştirilmesinde, diğerlerinden farklı olarak adeta bir 'sosyal özelleştirme' yaklaşımıyla sözleşmelere hem çalışanlarımızın, hem üreticilerin hakkını güvence altına alan hükümler koyduk."

Özelleştirme sürecindeki fabrikaların...