manisa ulucami kamulaştırma

manisa ulucami kamulaştırma

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde kentin kültürel geçmişini gün yüzüne çıkarılması için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

Manisa Belediyesi Ulucami bölgesinde kamulaştırma çalışmalarını başlattı!

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaklaşık 1,5 senelik süre içerisinde devam eden mahkeme sürecinin ardından Manisa Belediyesi tarafından Ulucami'nin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlatılan kamulaştırma çalışmalarını inceledi...

Manisa için acele kamulaştırma kararı!

Manisa ili Demirci İlçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.  

Manisa'da acele kamulaştırma kararı!

Manisa ili Akhisar ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Manisa için acele kamulaştırma kararı!

Manisa ili sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Manisa'da acele kamulaştırma kararı!

Manisa'da yer alan bazı taşınmazlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Manisa Ulucami'de yıkım başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucamii çevresinde kentin kültürel geçmişini gün yüzüne çıkarılması için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.

Manisa Salihli için acele kamulaştırma kararı!

Manisa Salihli'de yer alan bazı taşınmazlar için Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı verildi. Acele kamulaştırma kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Manisa - Aliağa için acele kamulaştırma kararı!

Manisa- Aliağa'da Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma yapılacak. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı...

Manisa, Adana, Mersin ve Gaziantep'te acele kamulaştırma kararı!

Manisa, Adana, Mersin ve Gaziantep illeri sınırları içerisinde bulunan bazı gayrimenkuller acele kamulaştırılacak...

Manisa Alaşehir'de acele kamulaştırma yapılacak!

Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki 12 gayrimenkul için Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma yapılacak..

İzmir ve Manisa'da acele kamulaştırma kararı!

İzmir ve Manisa'da 154 kV Bağyurdu-Kemalpaşa 380 GIS Enerji İletim Hattı Projesi kapsamında acele kamulaştırma yapılacak..

Adana ve Manisa'da acele kamulaştırma yapılacak!

TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Adana ve Manisa'da tesis edilecek Enerji Nakil Hatlarının yapımı amacıyla bazı gayrimenkuller acele kamulaştırılıyor...

Manisa ve İzmir'de acele kamulaştırma kararı!

Aliağa LOOP Doğal Gaz Boru Hattı Projesi için Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından, Manisa Merkez'de ve İzmir Aliağa'da acele kamulaştırma yapılacak..

Manisa Ulucami yenileniyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Ulucami ve çevresinde yaklaşık 6 yıldır sürdürdüğü kentsel planlama çalışmasıyla, tarihi ibadethaneyi yeniden gün yüzüne çıkardı.

manisa ulucami kamulaştırma

manisa ulucami kamulaştırma manisa ulucami kamulaştırma

Kamulaştırmaların ardından boşaltılan binalarda bölge halkının sağlığı ve güvenliği için Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışması gerçekleştirildi.

Manisa Kulis Haber'de yer alan habere göre; Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, Şehzadeler ilçesi İshakçelebi Mahallesi’nde yer alan Ulucami'nin karşısında hayata geçirdiliği kamulaştırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

2017 yılında 2. etap kamulaştırma çalışması başladığını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Mehmet Kara, ”2. etap kamulaştırma alanı yaklaşık 13 bin metrekarelik alan olup toplamda 64 parsel, 120 binadan oluşmaktadır. 64 parselden 46’sının belediyemiz adına tescil işlemi tamamlanmıştır. 17’sinin de davası devam etmektedir” diye konuştu.

Kamulaştırmalar sonrasında boşaltılan binalarda bölge halkının sağlığını ve güvenliği için Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanlığı'nca yıkım gerçekleştirildi. Kamulaştırma işlemi tamamlanan binalarda yıkım işlemi ise...