Çukurova Balkon

Manisa Belediyesi Ulucami bölgesinde kamulaştırma çalışmalarını başlattı!

 Manisa Belediyesi Ulucami bölgesinde kamulaştırma çalışmalarını başlattı! Manisa Belediyesi Ulucami bölgesinde kamulaştırma çalışmalarını başlattı!

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaklaşık 1,5 senelik süre içerisinde devam eden mahkeme sürecinin ardından Manisa Belediyesi tarafından Ulucami'nin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarmak amacıyla başlatılan kamulaştırma çalışmalarını inceledi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Manisa Belediyesi'nin Ulucami bölgesinde başlattığı kamulaştırma çalışmalarını Belediye Başkanı Cengiz Ergün; Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Serpil Çakır ve Manisa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cem Çöllü ile birlikte yerinde inceledi. Yaklaşık 1,5 senelik süre içerisinde devam eden mahkeme sürecinin ardından, ilk etapta 27 parselin yıkımına başlandığını belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Geçtiğimiz ay içerisinde yine mahkemenin karar vermiş olduğu ve bedellerinin yatırılarak bilfiil icraata çevirdiğimiz 40 tane daha evin şuanda yıkımı söz konusu. Bir yerde kentsel dönüşüm noktasında çıkan yasaların bize vermiş olduğu yetkiler nezdindeki yapmamız gereken hususlar, bir yandan da bu bölgede dönüşüm noktasında peyzaj düzenlemeleri noktasında çalışıyoruz" dedi.

Ege Telgraf