Manisa'da cephe sağlıklaştırma çalışmaları başladı!

Manisa'da cephe sağlıklaştırma çalışmaları başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi kentsel sit alanı içerisinde kalan sokaklarda cephe sağlıklaştırma çalışmalarına başladı. Gerçekleştirilecek çalışmalarla görüntü açısından kirlilik oluşturan işyeri cephelerinin yepyeni bir görünüm kazanacağı belirtildiManisa Büyükşehir Belediyesi, 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesi’nde kentsel sit alanı içerisinde kalan sokaklarda cephe sağlıklaştırma çalışmalarına başladı. 3 etap halinde gerçekleştirilecek çalışmalarla görüntü açısından kirlilik oluşturan işyeri cephelerinin yepyeni bir görünüm kazanacağı belirtildi.

Yaptığı çalışmalarla kentin çehresini değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesindeki 1. Anafartalar Mahallesi ve Çarşı Mahallesi’nde bulunan ilk etapta 202 adet, toplamda 508 adet parselin cephe sağlıklaştırma çalışmalarına başladı. Çalışmaların 3 etap halinde gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “1. Etap çalışmamızda 202 parsel sahibinden muvafakat alarak, Koruma Kurulu’ndan onayladık. Ardından ihaleyi alan firma çalışma başlattı. Bunun ardından 2. Etap çalışmamıza başlayacağız. Bu çalışmamızda da kentsel sit alanı içerisindeki 9 adada toplam 127 parselin Rölöve Restitüsyon ve Restorasyon projeleri Koruma Kurulu’ndan onaylatıldı. Vatandaşlarımızdan muvafakat alma çalışmaları devam ediyor. Muvafakat alımları bitince ilgili dairemiz tarafından ihaleye çıkılacak” dedi.

Kentin çehresi değişti

3. etap çalışmalarının Çarşı Bulvarı ile Park Caddesi arasında yer alan 14 adada, toplam 179 parselde sokak sağlıklaştırma projesi ihalesinin yapıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, bu etabın onayının Koruma Kurulu’ndan çıkmasıyla birlikte çalışmanın başlayacağını söyledi. Göreve geldikleri ilk günden beri kentin çehresini değiştirecek proje ve hizmetlere imza attıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Manisa’mızın yeni ve güzel bir görünüm kazanması için çalışıyoruz. Görev süremizce önemli restorasyon çalışmaları, sokak sağlıklaştırmaları ile kentimizin çehresi değişti. Tüm yapıları dokusuna uygun olarak yenileyip, kentimize kazandıracağız” diye konuştu.Manisa Büyükşehir Belediyesi