Mardin Artuklu kentsel dönüşüm

Mardin Artuklu kentsel dönüşüm

Yaşanabilir bir ilçe amacıyla çalışmalarına devam eden Mardin Artuklu Belediyesi Ensar ve Saraçoğlu Mahallesi'nde kentsel dönüşüme başlıyor.

TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi kura sonuçları 22 Mayıs 2020!

TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi kura sonuçları 22 Mayıs 2020 haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi kura sonuçları 22 Mayıs 2020 ve TOKİ Artuklu kura sonucu listesi...

TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2020 kura çekilişi bugün!

Dar ve orta gelirli aileler için yeni konutlar inşa eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2020 projesinin kura çekilişi bugün yapılacak.

Mardin'de 12.4 milyon TL'ye satılık 2 gayrimenkul!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Encümen Başkanlığı, Mardin Artuklu'da yer alan iki adet gayrimenkulü 12 milyon 413 bin 965 TL bedelle satışa çıkardı.

Mardin'de 10.1 milyon TL'ye icradan satılık 3 arsa!

Mardin İcra Dairesi, Artuklu ilçesinde bulunan 3 arsayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkullerin satış bedeli 10 milyon 173 bin 720 TL olarak belirlendi.

Mardin Artuklu'da 10.5 milyon TL'ye icradan satılık 10 arsa!

Mardin İcra Dairesi Müdürlüğü, Mardin ili, Artuklu ilçesi, Nur Mahallesi'nde 8 arsayı ve Yalım Mahallesi'nde 2 arsayı toplam 10 milyon 551 bin 294 TL'ye icradan satıyor...

Mardin Emine-Behçet Keleşoğlu İlkokul ve Ortaokulu açıldı!

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman,  Mardin Artuklu ilçesinde inşaatı tamamlanan, Emine-Behçet Keleşoğlu İlkokul ve Ortaokulu'nun açılışını yaptı.

Mardin Artuklu'nun iki mahallesinde kentsel dönüşüm başlıyor!

Yaşanabilir bir ilçe amacıyla çalışmalarına devam eden Mardin Artuklu Belediyesi Ensar ve Saraçoğlu Mahallesi'nde kentsel dönüşüme başlıyor.

Mardin Yeşilli'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Mardin'in Yeşilli ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hızla sürüyor. 3 etaptan meydana gelecek projede 600 yeni konut inşa edilecek.

Mardin Nusaybin 8. Etap TOKİ konutları kura çekilişi 14 Mayıs'ta!

TOKİ'nin terör mağdurları için Mardin'in Nusaybin ilçesinde inşa ettiği konutların kurası çekilecek. Nusaybin Kentsel Dönüşüm Ofisi kuraların 14 Mayıs'ta çekileceğini duyurdu. 

Mardin Artuklu'daki eski ev çöktü!

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Yeşilli Mahallesi'nde ahır olarak kullanılan eski bir evde göçük meydana geldi. Olay sırasında içeride bulunan 21 hayvan kurtarılırken, 3 büyükbaş hayvan telef oldu.

TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2019 projesi 18 soruda tüm detaylarıyla!

TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2019 fiyatları ne kadar? TOKİ Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2019 başvuru şartları neler? İşte Mardin Artuklu Nur Mahallesi 2019 projesi 18 soruda tüm detaylarıyla...

Murat Kurum Mardin'deki dönüşüm mağdurlarıyla görüştü!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mardin Yeşilli ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında mağdur edildiklerini öne süren vatandaşların sorunlarını dinledi

Mardin Yeşilli'de kentsel dönüşüm başladı!

Mardin'in Yeşilli ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında 501 binanın yıkımına başlandı.

Mardin Artuklu kentsel dönüşüm

Mardin Artuklu kentsel dönüşüm Mardin Artuklu kentsel dönüşüm

Mardin'de iki mahallede kentsel dönüşüm başlıyor. Bu konuda atılan adımlardan birisi de Saraçoğlu ve Ensar Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi oldu. Artuklu Belediyesi'nde yer alan habere göre; proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan ve Daire Başkanı Mehmet Aydın şehre gelirken, Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile birlikte mahallelerde ön incelemede bulundular.

İki Mahallede Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulanacak

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçede değişimin sürdüğü belirtilirken iki mahallede de kentsel dönüşüm çalışmalarının olduğunu ifade etti. Artuklu Belediyesi yaşanabilir bir ilçe amacıyla dur durak bilmeden çalışıyor. Bu hedef doğrultusunda ilçenin dört bir yanında her alanda çalışmalar sürüyor. Ayrıca tarihi ve kültürel yapının...