28 / 05 / 2022

markalı konut aidatları

markalı konut aidatları

Enflasyonda yaşanan yükseliş ve asgari ücret zammı konut sitelerindeki aidatlara da yansıdı. Konut sitelerindeki aidatlara yapılan fahiş zamlar gündemden düşmüyor. Kimi sitelerde aidat fiyatlarına yapılan zamlar yüzde 100ʻleri bulurken, İstanbul'da rekora koşuluyor...

Konut sitelerinde aidatlar kiralarla yarışıyor!

Dev konut sitelerinin aidatları kiralarla yarışır duruma geldi. Kira fiyatlarına yaklaşan aidatlar, 2022 ile birlikte daha da yükseldi. Apti’nin kurucu ortağı Ali Emre Erişen, “Aidat zamlarında alt limitin yüzde 46 olduğunu gördük, bazı sitelerde ise yüzde 113’e varan artışlar oldu" dedi.

Konut sitesi aidatları kiralarla yarışıyor!

Aidat verilerinin 1540 markalı konut projesi üzerinden masaya yatırıldığı 2021 yılı sonuçlarına göre; İstanbul’da en yüksek aidat Şişli'de, İzmir’de ise Çeşme, Ankara’da ise Çankaya'da ödeniyor.

Markalı konutlarda en yüksek aidat hangi ilde?

REIDIN tarafından hazırlanan 2021 yılı Markalı Konut Projeleri Aidat Değerleri analiz sonuçları belli oldu. Peki analize göre en çok aidat hangi ilde ödeniyor?

Yabancılar en çok 1+1 konut alıyor! Markalı konut projelerinde en çok hangi tip konutlar satıldı? 

REIDIN-GYODER tarafından Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Nisan 2022 verileri duyuruldu. Peki markalı konutlarda stok erime hızı nasıl oldu? Yabancı yatırımcılar en çok hangi konut tiplerini tercih etti? İşte merak edilen o veriler...

Konut sitesi aidatları kiralarla yarışıyor!

Aidat verilerinin 1540 markalı konut projesi üzerinden masaya yatırıldığı 2021 yılı sonuçlarına göre; İstanbul’da en yüksek aidat Şişli'de, İzmir’de ise Çeşme, Ankara’da ise Çankaya'da ödeniyor.

Markalı konut projelerinde en çok hangi tip evler satıldı?

TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı ev satış istatistiklerinin ardından REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Temmuz 2021 sonuçları da açıklandı. Peki markalı konut projelerinde en çok hangi tip evler satıldı?

Markalı konut projelerinde en çok hangi tip konutlar satıldı?

TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı ev satış istatistiklerinin ardından REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi'nin Mayıs 2021'e ait sonuçları da belli oldu. Peki markalı konut projelerinde en çok hangi tip konutlar satıldı? İşte markalı konut projelerinin Mayıs 2021 verileri...

Markalı konut satışlarının yüzde 6.24'ü yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Nisan 2021 verilerine göre; Nisan 2021'de fiyatlar, bir önceki aya göre yüzde 0.19, 2020'nin aynı dönemine göre ise yüzde 6.03 oranında yükseldi. Markalı konut satışlarının yüzde 6.24'ü yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.53'ü yabancılara yapıldı!

 REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi açıklandı. Açıklanan verilere göre; Mart ayında markalı konut projelerinde yabancı alıcıların oranı arttı. 

Markalı konut üreticileri de faizsiz konut sektörüne girdi!

Faizsiz konut ve otomobil finansman alanında faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketler düzenlemeyi memnuniyetle karşıladı. Markalı konut üreticilerinden Sinpaş, bu alanda faaliyette bulunacak Sinpaş Yapı Tasarruf Sandığı adıyla yeni bir şirket kurdu.

Markalı konut alımında konut kredisi ve senet kullanımı arttı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Kasım 2020 endeksine göre; Kasım'da markalı konut alımında banka kredisi kullanımının yaklaşık 3, senet kullanımının 2.5 puan yükseldiği görüldü.

Markalı konut satışlarının yüzde 8.75'i yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Kasım 2020 sonuçlarına göre, Kasım 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 8.75'i yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ekim 2020 sonuçlarına göre, Ekim 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.9'u yabancılara yapıldı.

Markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Eylül 2020 sonuçlarına göre, Eylül 2020'de markalı konut satışlarının yüzde 7.49'u yabancılara yapıldı.

Markalı konut projelerinde en çok 2+1'ler satıldı!

REIDIN - GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi 2020 Temmuz ayı sonuçları açıklandı. Verilere göre, Temmuz ayında markalı konutlardaki stok erime hızı hızlandı.

Markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapıldı!

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçlarına göre, markalı konut satışlarının yüzde 6.36'sı yabancılara yapılırken, Mayıs ayında satışı gerçekleştirilen markalı konutların yüzde 50.08’i bitmemiş konut stoklarından oldu...

markalı konut aidatları Haberi

markalı konut aidatları

Enflasyonun her geçen gün arttığı günümüzde doğalgazdan elektriğe hemen hemen her şey zamlanıyor. Asgari ücrette tarihinin en fazla oranıyla yüzde 50 oranında zam gelmesi de bütün dengelerin değişmesini sağladı. Böyle bir süreçte apartmanlarda ve sitelerde aidatlara uygulanan zamlar da kira fiyatlarıyla yarışmaya başladı. Kimi sitelerde aidat fiyatlarına yapılan zamlar yüzde 100ʻleri buldu. 

Eva Gayrimenkul Değerleme tarafından konuyla ilgili yapılan analizde, megakent İstanbul'da 100 metrekare büyüklüğe sahip bir evin ortalama aidatı en yüksek 1.674 Türk Lirası ile Beşiktaş'ta kaydedilirken, bu rakam 2021 yılında 1.350 Türk Lirası olarak belirlenmişti. İkinci sıraya yerleşen bir diğer Şişli oldu. Şişli'de 2021 yılında 1.255 Türk Lirası olan aidatlar bu sene bin 255 Türk Lirası'na ulaştı. 2021 yılında aidatı 631 Türk Lirası olan üçüncü sıraya yerleşen...