Mehmet Şimşek Konut satışları

Mehmet Şimşek Konut satışları

Bakan Mehmet Şimşek kayıtdışında % 5’lik azalmanın ekonomiye 100 milyar TL kazandıracağını söyledi. Şimşek, yabancıların kira gelirini gizlediğini belirterek "Konut satışları takipte" dedi...

Mehmet Şimşek Fed'in faiz artırımını değerlendirdi!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırım kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Konut hesabı olmasaydı tasarruf açığı daha yüksek olacaktı!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Bireysel emeklilik sistemi, konut hesabı, çeyiz hesabı... Bunlar olmasaydı tasarruf açığı çok daha yüksek olacaktı." dedi.

Yeni konut hesabı devlet yardımı 2018!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni konut hesabı devlet yardımının geleceğini açıkladı..

Evi olmayana hükümetten dev destek!

Hiç evi olmayan ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlara hükümetten destekler artıyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konut hesabında yeni düzenlemelere gidildiğini açıkladı. 

İlk kez konut alacaklara 2018 model destek geliyor!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "İlk kez konut sahibi olacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayacak yeni düzenleme üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

Konut desteğinde Alman modeli yolda!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konut hesabında yeni sistem planladıklarını ve bunun içinde faiz desteğinin de yer aldığı söyledi. Modeller arasında Almanya modeli öne çıkıyor. 

Mehmet Şimşek: Irak'ı yeniden inşa edeceğiz!

Teymur Otel'de düzenlenen Gaziantep-Irak İş ve Yatırım Forumu'nun açılışına Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılım gösterdi. Şimşek önemli açıklamalarda bulundu. 

Mehmet Şimşek: Türkiye'deki inşaat firmaları süreci çok iyi yönetti!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İnşaat sektöründe arka arkaya iflaslar yaşanabileceğine dair haberlerin anımsatılması üzerine, yaşanan şoklara rağmen Türkiye'deki firmaların süreci çok iyi yönettiklerini söyledi.

Atatürk Havalimanı kararına Mehmet Şimşek'ten ilk yorum!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın, Atatürk Havalimanı'nın imara açılmayacağı fuar alanı olacağı konusunda yaptığı açıklamaya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten destek geldi. Şimşek, konu ile ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Mehmet Şimşek: Yeni dönemde yatırıma odaklanacağız!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni dönemde yatırıma odaklanacaklarını açıkladı. Şimşek, ''Daha çok yatırıma, katma değere ve istihdam sağlamaya odaklanacağız'' diye konuştu.

Mehmet Şimşek: FED'in faiz artışı gelişen ülkeler için olumsuz!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımı beklentisine ilişkin açıklamada bulundu. Şimşek; " Faiz artışı hızlanarak devam ederse,Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için tabii ki olumsuz olur." diye konuştu.

Mehmet Şimşek'ten yatırımcılara 'Türkiye'nin önü açık' mesajı!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 47. Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak üzere gittiği Davos'ta, yatırımcılara Türkiye'nin hızlı bir şekilde yapısal gündemine odaklanacağını ve 2013 yılının ortasından itibaren yoğunlaşan saldırıların yoğun olduğu dönemi geride bırakacağını söyledi.

Mehmet Aytaç: Konut kiraları 2017'de artmaz!

Gaziantep Tüm Emlakçılar Meslek Odası (GAZİTEM) Başkanı Mehmet Aytaç, 2017 yılında konut kiralarında artış beklemediğini bildirdi

Mehmet Şimşek Konut satışları Haberi

Mehmet Şimşek Konut satışları

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kayıtdışı ekonomi ile mücadeleye yönelik adımların artarak süreceğini söyledi. Mücadelenin ekonomiye katkısının aşağı yukarı hesaplandığını anlatan Şimşek, Yüzde 5’lik iyileşmenin ekonomiye 100 milyar lira kazandıracağını kaydetti. Şimşek “2018 yılına kadar sürecek eylem planında yüzde 26,5 olan kayıtdışılık oranının yüzde 21,5’a düşürülmesi öngörülüyor. Bu 5 puanlık indirim, 2 trilyon lira olan bugünkü ekonomide 100 milyar liranın ekonomiye katılması anlamına gelir. Yüzde 30’lar seviyesinde vergi olduğu için de 30 milyar lira vergi geliri demektir” dedi.


YABANCI YAZLIK KİRA GELİRİNİ GÖSTERMİYOR

Şimşek kayıtdışı ekonomi ile mücadele eylem planında turizm sektörüne yönelik adımların da olduğunu söyledi. Ege, Akdeniz gibi bölgelerde konut alan yabancıların internet ve yerel gazeteler üzerinden kendi ülkelerinde ilanla Türkiye’de satın aldıkları yazlıkları kiraya verdiğini anlattıklarını dile getirdi. Bunun...