merter lüks konut

merter lüks konut

Mutlu İnşaat, Merter'de 28 gecekonduyu yıkarak yerine 58 konutluk lüks bir projeye başladı. Şirketin CEO'su Hakan Buvan, projede 10 adet dükkan bulunacağını ve tekstilcilerin şimdiden sıraya girdiğini söyledi.

Lüks konut vergisini kimler ödeyecek?

Lüks konut vergisinin ilk taksiti Şubat'ta ikinci taksiti ise Ağustos'ta ödenecek. Peki lüks konut vergisi nasıl hesaplanıyor? Lüks konut vergisini kimler ödeyecek? İşte tüm merak edilenler...

Lüks konut vergisi 5 soruda tüm detaylarıyla!

Şubat ayında ertelenen değerli konut vergisi 2021 yılında yürürlüğe girecek. Emlak vergisi değeri 5 milyon liranın üzerinde birden fazla konutu olanlar vergiye tabi olacak. Lüks bir konutta hisse sahibi olanlar da lüks konut vergisini ödeyecek.

Antalya Konyaaltı'nda kamu arazisindeki lüks konut inşaatı için suç duyurusu!

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi’nde 1980 öncesinde üniversite alanı olarak kamulaştırılan sonrasında 30 Temmuz 2018'de Millet Bahçesi yapılması sebebiyle önce TOKİ’ye, oradan da özel bir inşaat şirketine satılan alanda lüks konut ve iş yeri inşaatı yapımı sürüyor...

Moskova'da lüks konut fiyatları yüzde 4,2 arttı!

Moskova'da lüks konut fiyatlarında 2020'nin ilk çeyreğinde yüzde 4,2 artış yaşandı. 2019'un 4. çeyreğinde 47'nci sırada olan Moskova, 2020'nin ilk çeyreğinde elit konut fiyatlarının en çok arttığı üçüncü şehir oldu...

İstanbul, lüks konut fiyatları listesinde 98. sırada! 

Knight Frank tarafından hazırlanan Uluslararası Lüks Konut Fiyat Endeksi (PIRI 100) raporuna göre, dünyada lüks konut fiyatlarının en çok arttığı şehir yüzde 10.3 ile Almanya'nın finans merkezi Frankfurt olarak belirlendi. İstanbul ise 98. sırada yer alıyor...

Moskova'da lüks konut satışında rekor yaşandı!

Frank analistleri Moskova'da lüks konut segmentinde artış olduğunu bildirdi. Moskova'da geçtiğimiz yıl "elit" konut satışları 100 milyar ruble (1,6 milyar dolar) seviyesinde olduğu belirlendi...

Faik Öztrak'tan lüks konut vergisi yorumu!

CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, yeni vergi paketindeki lüks konut vergileri ile ilgili olarak, sürdürülebilirlik açısından bir kerelik vergiler ile iyi bir etki yaratılamayacağını savundu…

Omran İnşaat lüks konut üretiminde marka olacak!

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, konut sektöründe gelecek planları hakkında konuştu. Lüks segment konut üretiminde marka olmayı planladıklarını söyleyen Bayram, Türkiye’de kalıcı olarak yatırım yapmaya devam edeceklerini açıkladı.

AB Grup Holding'ten Seyrantepe’de lüks konut projesi!

AB Grup Holding’in sahibi Muhsin Bayrak, hayata geçirecekleri yeni projelerden ve yatırımlarda bahsetti. Seyrantepe'de lüks konut projesine başlayacaklarını söyleyen Bayrak, ''İstanbul’da 120 milyon TL’lik yatırıma başlıyoruz” dedi.

Lüks konut segmentinde fırsat dönemi!

Uluslararası birçok şirkette Satış&Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür koltuğuna oturan Ayşe Fügen Arda; kendi liderliğinde profesyonel bir ekip oluşturuyor. Arda, ''Lüks konut stoğu fiyatlara düşüş olarak yansıyınca konut alıcısı için bir fırsat teşkil ediyor'' dedi.

Aşçıoğlu'ndan Sarıyer'e lüks konut projesi geliyor!

Aşçıoğlu, İstanbul Avrupa Yakası Sarıyer'de lüks bir konut pojesi hayata geçirecek. Aşçıoğlu yeni projesini kendi arazisinde 20 milyon dolar yatırım bedeliyle inşa edecek. 

Lüks konut üretimi cazip hale getirilmeli!

İnşaat sektörünün Türk ekonomisine desteğinin artması için lüks konut üretiminin cazip hale getirilmesi gerekiyor. İCK Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kuru, sektör hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Turaçlar, Sunis Yapı ile lüks konut pazarına girdi!

Turaçlar A.Ş., Sunis Yapı ile lüks konut pazarına girdi. Firma ilk olarak Antalya'nın Konyaaltı sahilinde yapımı devam eden Sunis Blue Residence'yi hayata geçiriyor. 

merter lüks konut

merter lüks konut merter lüks konut

İstanbul'un tekstil cenneti olarak adını duyuran Merter, bölgenin çehresini değiştirecek yeni projelerin yapımına sahne olmaya başladı. Son olarak Mutlu İnşaat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının yakınındaki bir arsada Merter Park Evleri adı altında bölgede bir lüks konut projesi inşa etmeye koyuldu. Şahsa ait 5 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan 28 gecekondunun yıkılması sonucu kat karşılığı anlaşma ile hafriyatına başlanan proje 58 konut ve 10 dükkandan oluşuyor. Şirketin CEO'su Hakan Buvan, 3+1 ve 4+1 konutlardan meydana gelen projeye 1+1'lerden oluşan 2 blok ekleyeceklerini belirterek, Merter Park Evleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

* Merter'de yeni bir projeniz başlıyor. Kaç konuttan oluşacak? Özellikleri neler?

Belediye binasının...