mimar İpek Yürekli

mimar İpek Yürekli

TRafo-mimarlar ekibinde yer alan Mimar İpek Yürekli kimdir? İpek Yürekli hangi ödüllere sahip? Mimar İpek Yürekli'nin imzasının yer aldığı projeler nelerdir? İşte Mimar İpek Yürekli...

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi Yönetmeliğinde Değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi ve Belgelendirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Diar Yönetmelik 31427 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Mimar Nahit Yılmaz vefat etti!

Deva Holding'ten emekli mimar ve mühendis Nahit Yılmaz vefat etti... 

Mimar Zeynep Yılmaz'ın aracının fiyatı dudak uçuklattı! 

Acun Ilıcalı'nın eski eşi ve Thanx Mimarlık firmasının  sahibi mimar Zeynep Yılmaz'ın aracının fiyatı dudak uçuklattı. Zeynep Yılmaz'ın aracının fiyatının 2 milyon 400 bin TL olduğu öğrenildi. 

Mimar Zeynep Yılmaz kızı Yasemin ile alışverişte!

Cemiyet hayatının önemli isimleri arasında yer alan mimar Zeynep Yılmaz, kızı Yasemin Ilıcalı ile beraber İstinyePark'da objektiflere takıldı.

Yüksek Mimar Saadet Yüncü, Mars'ta mimarlık çalışmalarına katılacak!

Tekirdağ’da yaşayan genç Yüksek Mimar Saadet Yüncü, Mars gezegeninde mimarlığa dair çalışmalara katılmayı hak kazanan ilk Türk oldu..

Mimar Sami Yılmaztürk vefat etti!

Bir süredir kanser tedavisi gören TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi eski Başkanı Yılmaztürk vefat etti.

MiaVita Beytepe'den kadınlar günü mesajı!

MiaVita Beytepe projesinde çalışan Mimar Evren Yılmaz ve personel Nurgül Çimen, inşaatın faklı alanlarında emek gösteren kadın emekçilerin kadınlar gününe özel mesaj paylaştı...

Türk mimar Ahmet Yılmaz'ın büyük başarısı!

ATÇILIK konusunda dünyanın en önemli ülkelerinden biri olan Hollanda’da Milli Binici Efe Siyahi’nin çiftliği Carpe Diem, Türk mimar Ahmet Yılmaz tarafından dizayn edildi. Mimar Yılmaz, Binicilik Hollanda Milli Takımı antrenörünün kendi çiftliğini de çizeceklerini söyledi.

Ezgi Yüce kimdir?

Mimar Ezgi Yüce inşaat sektörünün örnek ismi oldu. Peki, Ezgi Yüce kimdir? Ezgi Yüce mimari çalışmalarına hangi firma bünyesinde devam ediyor?

Mimar Ezgi Yüce inşaat sektörünün örnek ismi oldu!

Mimar Ezgi Yüce inşaat sektöründe kadınların neleri başarabileceği konusunda örnek bir isim oldu. Genç yaşta kurduğu Ezgi Mimarlığı, birkaç yılda markalı lüks projelerin çözüm ortağı haline getirdi.

Yüksek Mimar Hizmet Nazlıer vefat etti!

Yüksek Mimar ve Yüksek Mühendis Hizmet Nazlıer vefat etti. Kardeşleri taziye ilanı yayınlattı.

2017 ev dekorasyonu trendlerinde doğallık ön planda!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İç Mimar Kubilay Yıldırım; 2017’de evlerde koyu yeşil ağırlıklı dekorasyonun yanı sıra doğal ürünlerin kullanılmasını öneriyor.

The Business Year: Slash Architects’ten doğa dostu ofis tasarımı!

İç mekan tasarımı Mimar Şule Ertürk Gaucher ve Mimar İpek Baycan öncülüğündeki Slash Architects imzasını taşıyan The Business Year Office, plaza hayatının dezavantajlarını, sıcak ve samimi detaylar ile doğa dostu bir tasarım kurgusunda eriterek, avantaja dönüştürüyor.

mimar İpek Yürekli Haberi

mimar İpek Yürekli

İpek Yürekli kimdir?

İpek Yürekli,  1967 yılı İstanbul doğumlu. İTÜ’deki lisans ve yüksek lisans eğitiminin ardından 1992’de İTÜ Mimarlık Bölümü’nde çalışmaya başladı. 


Mimari proje stüdyosu eğitimi üzerine kuramsal çalışmalar yürüten İpek Yürekli çeşitli ulusal yarışmalarda ödülleri bulunuyor. 2002 yılında ABS Genel Müdürlük binası ile Ulusal Mimarlık Ödülü'nü kazandı. Mimarlık pratiği çalışmalarını TRafo-mimarlar ile sürdürüyor.


İpek Yürekli’nin ödül aldığı yarışmalar:

Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması, 3. Mansiyon, 2010


Balıkesir Çamlık Kentsel ve Mimari Tasarım Ulusal Proje Yarışması, 1. Ödül, 2006


Bursa Santral Garaj Kent Meydanı Mimari ve Kentsel Planlama Proje Yarışması, 1. Mansiyon, 2005


Genç/iş/lik 1: 40 Yaş Altı Davetli 'Charrette', Ödül, 2004


Eski Başiskele Köprülü Kavşağı Ulaşım Sistemi ve Çevre Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması, 3....