31 / 03 / 2023

MÜSİAD faiz kararı açıklaması

MÜSİAD faiz kararı açıklaması

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, Merkez Bankası'nın faiz indiriminin periyodik olarak ve piyasayı rahatlatıcı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtti.

Merkez Bankası faiz kararını açıklıyor! Piyasaların gözü bu haberde!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı hakkında araştırmalar gündemdeki yerini aldı. 2023 yılı şubat ayı Merkez Bankası faiz kararı, yeni yılın ikinci Para Politikası Kurulu Toplantısı sonrasında duyurulacak.

Merkez Bankası’nın faiz kararı ne olacak? Nokta atışı tespitler yapan uzman isimlerden tahminler!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı için bekleyiş sürüyor. Tüm gözler kararın açıklanacağı yeni haftaya çevrilirken, uzmanlar Merkez Bankası'nın bu ay indirime gideceğini düşünüyor.

Fed'in eli rahatladı mı? Faiz kararında artırım pas geçilir mi?

Fed faiz kararını 1 Şubat'ta açıklayacak. Piyasalarda olumlu bir hava estiriliyor. Peki piyasalar haklı çıkacak mı? Fed'den beklenen yumuşama adımı gelecek mi?

Merkez Bankası’ndan sürpriz faiz kararı!

Dün merakla beklenen kararını açıklayan ve politika faizini yüzde 9’da tutarak, bu dönemi pas geçen Merkez Bankası hakkında, bugün yeni bir faiz açıklaması daha geldi. Peki bankanın bu yeni faiz kararı kimleri ilgilendiriyor?

Gözler Merkez Bankası’nda! Faiz kararı bugün açıklanıyor! Merkez Bankası’ndan flaş bir hamle gelecek mi?

Merkez Bankası bugün 2023 yılının ilk faiz kararını açıklayacak. Faiz tek hanede ve geçtiğimiz toplantı özetlerinde bu durumun bir süre daha devam edeceğine dair sinyaller verilmişti. İşte detaylar...

Altın, dolar, gümüş, euro... Piyasaların gözü Merkez Bankası faiz kararında!

Altın, dolar, gümüş, euro fiyatları için gözler yarınki faiz kararına çevrildi. Piyasaların yakından takip ettiği Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını yarın açıklayacak. Faiz kararı öncesi, altın, dolar, euro ve gümüş ne kadar?

2023'ün ilk faiz kararı açıklanacak! İşte ekonomi dünyasının tahminleri

TCMB Para Politikası Kurulu için geri sayım başladı. Merkez Bankası faiz kararı, 19 Ocak Perşembe günü saat 14.00'te açıklanacak.

Faiz kararı için kritik gün geldi! Ekonomistler tek bir tahmin yaptı

Merkez Bankası, 2022 yılının son faiz kararını bugün saat 14.00'te duyuracak. Milyonlar Merkez'in vereceği kararı merakla beklerken, ekonomistlerin katıldığı anketlere göre faizin yüzde 9'da sabit bırakılması beklenmekte. İşte tüm detaylar...

Fed beklenen faiz kararını açıkladı, faiz artırımları 2023'te de sürecek

Piyasaların takip ettiği önemli verilerden biri olan ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararı açıklandı. Faiz kararı piyasanın beklentileri çerçevesinde gerçekleşti.

Yıl sonu için olay dolar tahmini! Faiz kararı sonra dengeler değişti

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası acil bir şekilde video çekerek dolarla ilgili yıl sonu tahmini yaptı. Geçer'in sene sonu dolar tahminini duyanlar ne yapacağını şaşırdı. İşte tüm detaylar...

Faiz kararı sonrası İslam Memiş 'Uzak durun' dedi! Gram altın için bomba tahmin

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararını açıklamasının ardından gözler yeni altın tahminine yöneldi. Altın piyasası uzmanı İslam Memiş, 'Uzak durun' diyerek uyarıda bulundu. İşte tüm detaylar...

Piyasalar faiz kararına kilitlendi! Tüm ekonomistlerin tek tahmini var

TCMB Para Politikası Kurulu için geri sayım sürüyor. Merkez Bankası faiz kararı, 24 Kasım Perşembe günü saat 14.00'te duyurulacak. Ekonomistler tek bir tahminde buluştu. İşte AA, Foreks, Reuters ve Bloomberg'ün faiz anketi sonucu...

Gözler Perşembe gününde! Merkez Bankası’nın faiz kararı ne olacak?

Piyasalar, Merkez Bankası’nın 24 Kasım Perşembe günü açıklayacağı faiz kararına odaklanmış durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizi tek haneli rakama indireceğiz açıklaması dikkate alındığında ekonomistler Merkez Bankası’nın 150 baz puan faiz indireceğini öngörüyor.

MÜSİAD faiz kararı açıklaması Haberi

MÜSİAD faiz kararı açıklaması


Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, Merkez Bankası'nın faiz indiriminin periyodik olarak ve piyasayı rahatlatıcı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtti. 


Erdal, yazılı açıklamasında, Merkez Bankası Para Politikası Kurulunun (PPK) aldığı faiz indirimi kararını değerlendirdi. 


Faiz indirimi, küçük de olsa olumlu bir sinyal 


Merkez Bankasının Temmuz 2014'ten bu yana politika faizini yüzde 8,25'te tuttuğunu hatırlatan Erdal, PPK'nın aldığı 50 baz puan faiz indirimini, küçük de olsa olumlu bir sinyal olarak niteledi. Söz konusu faiz indiriminin yeterli olmadığını ifade eden Erdal, şunları kaydetti: 


"Düşük faiz ortamı, planlı bir borçlanmaya izin vererek dengeli büyüme içerisinde gelir dağılımı ve istihdam için olumlu ortam sağlayacaktır. Orta Vadeli Plan'da 2017 enflasyon hedefi yüzde 5 ve büyüme hedefi yıllar bazında ortalama yüzde 4 olan...