naci görür kanal istanbul 2021

naci görür kanal istanbul 2021

Kanal İstanbul projesinin temelinin ne zaman atılacağı tarih için açıklama geldi, o tarih belli oldu. Projeyle ilgili tartışmalar devam ederken, her yaptığı açıklamayla gündem olan deprem uzmanı Naci Görür, Kanal İstanbul'un depremi tetikleyip tetiklemeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilim insanlarından dikkat çeken Kanal İstanbul açıklaması!

Kanal İstanbul projesi gündemde kalmaya devam ediyor. Peki Kanal İstanbul'a neden itiraz ediliyor? Bilim insanları madde madde Kanal İstanbul'un neden yapılmaması gerektiğini anlattı...

Naci Görür açıkladı: Kanal İstanbul depremi tetikler mi?

Kanal İstanbul projesinin temelinin ne zaman atılacağı tarih için açıklama geldi, o tarih belli oldu. Projeyle ilgili tartışmalar devam ederken, her yaptığı açıklamayla gündem olan deprem uzmanı Naci Görür, Kanal İstanbul'un depremi tetikleyip tetiklemeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Naci Görür'den Kanal İstanbul ve müsilaj değerlendirmesi!

İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan 'Kanal İstanbul deniz salyasını bitirecek' değerlendirmesine ilişkin konuştu.

Naci Görür: Marmara olası bir depreme gebe!

Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Kuzey Anadolu fayı ve Marmara depremine ilişkin açıklamalarda bulundu. Naci Görür, Marmara bölgesinde olası bir deprem olacağına dikkat çekerek, kentsel dönüşümü de değerlendirdi.

Naci Görür'den Malatya depremi sonrası korkutan uyarı!

Dün akşam 19:06'da Malatya'da bir sarsıntı meydana geldi. Ünlü deprem profesörü Naci Görür, Malatya Battalgazi'de yaşanan depreme ilişkin dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Naci Görür'den İzmir depremlerine ilişkin dikkat çeken açıklama!

Dün İzmir'de peş peşe depremler meydana geldi. Prof. Dr. Naci Görür, konuya ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu. 

Naci Görür'den o il için korkutan uyarı! 7 büyüklüğünde deprem bekleniyor!

Bingöl'de yaşanan depremin ardından jeolog, deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin korkutan bir açıklama yaptı. Görür, " 7'ler mertebesinde bir deprem bekliyoruz." uyarısında bulundu.

Naci Görür'den İzmir'deki depremlere ilişkin açıklama!

İzmir'de en büyüğü 3.9 büyüklüğünde olan ve sık sık meydana gelen depreme ilişkin açıklamalarda bulunan deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, "Bu depremlerin bir kısmı 6,9 Sisam depreminin artçısı, bir kısmı da diğer faylar üzerinde gelişen tetiklenmiş depremler" dedi.

Naci Görür'den İzmir depremi değerlendirmesi!

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından İzmir'de meydana gelen depreme ilişkin, "30 Ekim 2020 tarihinde olan ve İzmir'i etkileyen depremin artçısı olabilir" dedi. 

Naci Görür'den Denizli depremi açıklaması: Aktif fayların üzerinde oldu!

Denizli'de bu sabah yaşanan 4.1'lik deprem sonrası açıklamalarda bulunan Prof. Naci Görür depremin ciddi aktif fayların üzerinde bulunduğunu belirtti.

Naci Görür kimdir?

Deprem konusunda çalışan ve kamuoyunu bilgilendiren bilim insanı Naci Görür kimdir? Naci Görür daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Naci Görür'ün biyografisi...

Naci Görür: Erzincan'da en az 7 büyüklüğünde deprem olabilir!

Prof. Dr. Naci Görür, Erzincan çevresinde ile Erzincan’ın doğusunda olan yedisu fayının hassasiyetle baktığı bir konu olduğunu belirtti ve, "Burada da en az 7 büyüklüğünde bir deprem olma olasılığı fazla" dedi.

Naci Görür: Tekrarlanan her deprem dikkat çekici!

Bingöl'de yaşanan 4.1 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapan Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, "Varto batısında tekrarlanan her deprem dikkat çekici" dedi.

Prof. Dr. Naci Görür: Devlet her binaya bir kimlik kartı şartı getirebilir!

Prof. Naci Görür, asıl beklenen İzmir depreminin henüz gerçekleşmediğini dile getirerek, "Bu deprem İzmir yarımadasındaki faylarda etkisi olmuştur. Kimi faylar daha hassas hale gelmiştir. Bunu kabul etmeyen adamın jeolojiyi yeterince algılamadığını düşünüyorum" dedi.

naci görür kanal istanbul 2021 Haberi

naci görür kanal istanbul 2021

Deprem açıklamalarıyla dikkat çeken İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, yine ürküten açıklamalarda bulundu.

T24'te yer alan habere göre; Naci Görür, Kanal İstanbul projesi ve deprem ilişkisiyle ilgili konuştu. kanal İstanbul'un depremi tetikleyeceğine vurgu yaptı. Çılgın proje olarak nitelendirilen Kanal İsranbul projesinin temelinin ne zaman atılacağı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asrın projesi dediği Kanal İstanbul'da temel atma için 26 Haziran'ı işaret etti. Bu açıklamaların ardından Naci Görür, "Bir bilim insanı olarak isyan ediyorum. Neden İstanbul'u depreme hazırlayıp insanların can güvenliğine yatırım yapmıyorsunuz?" sorusunu yöneltti. 

Naci Görür, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: 

"Benim torunlarım burada yaşayacak" ifadelerini kullanan Görür, "Bu kadar riskli bir projeyi yapmak yerine... İstanbul deprem bekliyor yüzbinlerce insanın can güvenliği yok....