ofisler kiraları arttı mı

ofisler kiraları arttı mı

Koronavirüs salgını ile birlikte çalışma koşulları bir hayli değişti. Sosyal mesafenin önem kazandığı bu günlerde iş arkadaşlarıyla yakın çalışmak istemeyen ofis çalışanları daha geniş ofislerde çalışmayı tercih ediyor. 

Ofis tercihlerinde hangi kriterler değişti?

Kovid-19 salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri ofis pazarı oldu. Peki salgınla birlikte ofis piyasasında neler değişti? İşte detaylar...

Bodrum’da kiralar yüzde 24 arttı!

Pandemi nedeniyle tercih edilen bölgeler arasında yer alan Bodrum'da kiralar yüzde 24 arttı...

Ev kiraları hangi bölgelerde arttı?

EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme Uzmanı Serkan Bal konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Konut kiralarını değerlendiren Bal, Kira fiyatlarındaki yükselişin satış fiyatlarını da etkilediğini belirtti.

Pandemide fabrika kiraları uçuşa geçti!

Koronaviris salgını sonrasında müstakil ev ve villalara artan ilgiden sonra fabrikalarda da yaşandı. Özellikle iç taleplerde artan yer atışı nedeniyle  fabrika kiraları yüzde 55 arttı.

İstanbul'un hangi bölgesinde kiralar yüzde 70 arttı?

Pandemi nedeniyle konutta tercihlerin değişmesi ile İstanbullular tam kapanma dönemini Adalar'da geçirmeyi tercih etti. Boş evin kalmadığı bölgede kira fiyatları yüzde 70 arttı.

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

İstanbul'un hangi ilçesinde kiralar arttı?

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa İstanbul ilçelerinde ortalama metrekare kira değeri en yüksek ve en düşük ilçeleri araştırdı. İşte konut yatırımının geniş süresinin en hızlı olduğu ilçeler...

İstanbul'da ev kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul’da kiralık konut fiyatları son bir yılda bazı ilçelerde yüzde 100’ün üzerinde arttı. Arzın azalması, satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması ve tüketicinin kiralık evlere yönelmesinin yanı sıra kentsel dönüşüm de fiyat artışını etkiledi.

Pandemi sonrası kolejlere yakın evlerin fiyatı arttı!

Koronavirüs salgını nedeniyle tatil bölgelerine göç artınca özel okullara ve kolejlere talep arttı. Hal böyle olunca bu bölgelerde kolejlere yakın evlerin fiyatları ve kiraları yükseldi.

Hangi şehirlerde dükkan kiraları yüzde 40 arttı? 

Pandemiyle beraber kalabalık şehirlerde yaşayan vatandaşların sahillere yönelmesiyle dev markaların da dükkan yatırım tercihleri değişti. Bu bölgelerde açılan dükkan sayısının fazla olması nedeniyle ticari gayrimenkul kiralarında yüzde 40 oranında artış yaşandı. 

Marmaris'te ev kiraları yüzde 80 arttı! 

Pandemi sonrasında Ege'ye olan talebin artması sonrasında Marmaris'te de kira ücretleri arttı. İlçe genelinde kira ücretleri yüzde 80 arttı. 

İş yeri kiralarında artış durmuyor!

Pandemi döneminde kısaltmalar nedeniyle zor günler yaşayan esnaf, kiralar konusunda da sıkıntılı günler geçiriyor. Pandemi döneminde  beş büyükşehrin kira ücretleri geçen yıla oranla oldukça arttı. 

Sanal ofisler 'iş yeri kiralaması' olarak görülmüyor!

Yeni çalışma kültürü sanal ofisler oldu. Peki nedir bu sanal ofisler? Sanal ofis kiraları ne kadar? Sanal ofisler, iş yeri kiralaması olarak geçiyor mu? İşte detaylar...

Rize'de kentsel dönüşüm fırsatçılığı! İş yeri kiraları iki kat arttı!

Rize’de kentsel dönüşüm başladı. Yıkılacak binalar için mülk sahipleri ve kiracılardan yıl sonuna kadar dükkanlarını tahliye etmeleri istenince yeni yer aramaya başlayan iş yeri sahipleri kira şoku yaşadı. Dükkanlara olan talep artınca kira fiyatları da iki kat arttı.

ofisler kiraları arttı mı Haberi

ofisler kiraları arttı mı

Pandemi ile birlikte ofislerini terkeden çalışanları evden çalışma sistemine adapte oldu. İş hayatında yaşanan bu değişim ile ofislere dönmeye başladığımız bu günlerde çalışanlar ofis ve evin bir araya geldiği hibrit ofisleri tercih etmeye başladı. Aşılanmayla ofise dönüşlerin daha da artacağını söyleyen  Now Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başyazıcıoğlu, “Pandemi ile birlikte evden çalışma, hibrit çalışma gibi çalışma yöntemleri daha çok firma tarafından kullanılmaya başlandı. Fakat bazı işler vardır ki etkileşim, sinerji ve fiziki zorunluluk gerektiriyor. Bu nedenle bu süreçte firmalar çoğunlukla hibrit modele geçti veya esnek çalışma şartları oluşturdu. Pandemiden sonraki süreçte de bu yeni çalışma şekilleri ofislerin işlevlerinde farklılıklara gitmesine ön ayak olacak. Ofislerde sosyal kolları öne çıkan, geniş alanlara sahip mekanlarla home-ofisler tercih edilecek” dedi. 

Teras ve verandalar...