Ömer Fethi Gürer asbest

Ömer Fethi Gürer asbest

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, " Asbesti 2010 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı yasakladı. Asbestin insan sağlığına olumsuz etkileri biliniyor. Bu nedenle Meclis araştırması ve soru önergeleri ile konuya dikkat çekmeye çalışıyorum." dedi.

Ömer Fethi Gürer: Yabancılar Anadolu’daki verimli toprakları alıyor!

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de verimli tarım arazilerinin yurt dışından gelen yabancı firmalarca alınmakta olduğunu vurguladı. Gürer, "Çiftçiler kendi topraklarında amele olmaya zorlanıyor" diye konuştu.

Konut üretimine dair 3 husus mecliste!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konut üretimine dair çeşitli hususları meclis gündemine taşıdı..

Mera alanları meclis gündemine taşındı!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, mera alanlarına ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularını Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya sordu..

2017 yılında gerçekleşen konut satışları mecliste!

2017 yılında gerçekleşen konut satışları meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Şeker fabrikalarının satışına ilişkin soru önergesi hazırlandı!  

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kamuya ait şeker fabrikalarının yeniden satışa çıkarılacağı yönündeki haberlere ilişkin soru önergesi hazırladı..

Niğde'de inşaatı devam eden kamu kurumu binaları mecliste!

Niğde'de inşaatı devam eden kamu kurumu binalar meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Kaçak kazılar ve alınan tedbirler meclis gündeminde!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarihi alanlardaki kaçak kazılara ve önlenmesi için alınan tedbirlere ilişkin 3 soru hazırladı. Gürer sorularını Başbakan Yıldırım'a sordu..

Niğde Çukurkuyu Kasabası'ndaki tarihi alan TBMM gündeminde!

Niğde'nin Çukurkuyu Kasabası'nda bulunan tarihi bir alana yönelik çalışmalar meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

AVM'ler şehir dışına taşınacak mı?

AVM'lerin şehir dışına taşınması ile ilgili çalışmalar meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Ankara'daki kiralık kamu binaları TBMM'de!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ankara'daki kiralık kamu binalar hakkında soru önergesi hazırladı. Gürer sorularını Başbakan Yıldırım'a sordu..

Niğde Ulukışla yüksek hızlı tren projesi mecliste!

Niğde'nin Ulukışla ilçesini de kapsayan bir yüksek hızlı tren projesi meclis gündemine taşındı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Turizm yatırımları için tahsis edilen araziler mecliste!

Turizm yatırımları için tahsis edilen araziler mecliste konu oldu. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu arazilere ilişkin soru önergesi hazırladı..

Tarım arazilerinin tarım dışı alanlara tahsisi TBMM'de!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, tarım arazilerinin tarım dışı alanlara tahsisini TBMM gündemine taşıdı. Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Ömer Fethi Gürer asbest

Ömer Fethi Gürer asbest Ömer Fethi Gürer asbest

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyon Üyesi Ömer Fethi Gürer, " Asbesti ülkemizde 2010 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı yasakladı. Asbestin insan sağlığına olumsuz etkileri biliniyor. Bu nedenle asbest ile ilgili Meclis araştırması ve soru önergeleri ile konuya dikkat çekmeye çalışıyorum. AB ile uyumlu yönetmelikte, asbestin, herhangi bir ürünün üretiminde kullanılması ve asbest içeren tüm ürünlerin piyasaya arzı da yasaklandı. Asbest, içme suyu boruları başta olmak üzere, yapı malzemeleri, otomobil, gemi yapımında kullanılı yordu. Solunum ya da içme suyu yoluyla vücuda girdiğinde, insan sağlığına direkt olumsuz etkisi var. Bakanlık asbestin neden olduğu hastalıkları akciğer zarları arasında sıvı toplanması, kireçlenme, akciğer zarı kalınlaşması ve akciğer dokusunda bağ dokusu oluşumu olarak sıralıyordu. Ayrıca ciltte yaralara da neden olabiliyor "diye açıkladı. Bu...