15 / 08 / 2022

otomobil matrah dilimleri

otomobil matrah dilimleri

Otomotivde ÖTV düzenlemesi yapıldı. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarına ara kademeler eklenmesiyle matrah limitleri değişti. İşte o düzenleme...

Benzin dizel ve elektrikli araçlar cep yakacak! Otomobil fiyatlarına büyük zam

Otomobil piyasasını 2020 yılından beri etkileyen paraç ve çip krizi sonrası küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar maliyetleri uçurdu. Benzin dizel ve elektrikli araç fiyatlarına büyük zam geliyor. İşte ayrıntılar...

Haziran 2022’de Türkiye'nin otomobil ihracatı yüzde kaç oldu? haziran ayı otomobil ihracatı ne kadar oldu?

Otomobil ihracatı haziran ayında ne kadardı? Türkiye’nin haziran 2022 yılında otomobil ihracatı kaç TL? işte merak edilen soruların yanıtları!

Türkiye'de en çok satan ilk 5 otomobil markası belli oldu! İşte zirvenin sahibi

Türk otomobil müşterilerinin Haziran ayı içinde en çok tercih ettiği otomobil markaları açıklandı. Binek ve ticari araç türünde 17 bin 871 adetlik satışa ulaşan yerli marka listenin zirvesinde yer aldı. İşte Haziran'da en çok atan markalar..

Haziran ayının en çok satan otomobil markaları belli oldu!

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarında haziran ayında en çok satışı gerçekleştirilen otomobil markaları belli oldu. Peki haziranda en çok hangi otomobil markaları satıldı?

Türkiye Rusya ve İran ortak otomobil geliştirecek! Sürpriz haber açıklandı

Bu yılın son çeyreğinde yüzde yüz elektrikli otomobil TOGG'u yollara çıkarmaya hazırlanan Türkiye'nin İran ve Rusya ile ortak bir otomobil projesi gerçekleştirmeye hazırlandığı açıklandı. İşte sürpriz haberin detayları...

Audi Q3 otomobil markasına zam üstüne zam geldi! Audi Q3 ne kadar oldu? İşte Audi Q3 4 Temmuz 2022 fiyat listesi

Sıfır araba fiyatlarına zam üstüne zam gelmeye devam ediyor. Audi Q3'de bu zamlardan nasibini alan otomobil markalarından biri oldu. Audi Q3 otomobil markasının temmuz ayı fiyat listesi güncellendi. Peki Audi Q3 ne kadar oldu? işte Audi Q3 4 Haziran 2022 fiyat listesi...

İkinci el otomobil pazarında bayram hareketliği! Sıfır ve ikinci el araba fiyatları nasıl seyrediyor?

Kurban Bayramı öncesinde araba satın almak isteyenler, otomobil fiyatları konusundaki araştırmalarına devam ediyor. İşte detaylar…

İkinci el otomobil almak isteyenler dikkat! 48 aya varan ödeme seçeneği sunuldu!

Akbank, ikinci el otomobil almak isteyen yurttaşlar için başlattığı ¨2. El Taşıt Kredisi¨ kampanyasıyla müşterilerine 12 aydan 48 aya kadar vade seçenekleriyle kredi imkanı sunuyor. İşte detaylar...

Mercedes tek şarjla 1200 km yol giden otomobil üretti! Elektrikli otomobil dünyasında devrim

Benzinli ve dizel motorlu araçların Avrupa'daki geleceği tartışılırken Alman otomobil üreticisi Mercedes tek şarjla 1200 kilometre mesafeyi kat edebilen bir otomobili üretti. Gerçek yol testinden başarıyla çıkan aracın piyasaya ne zaman sürüleceği merak ediliyor.

Benzinli ve dizel otomobil satış yasağına Almanya'dan veto! 5 ülke daha karşı çıktı

Avrupa Birliği'nin benzinli ve dizel otomobil satışlarına 2035 yılından sonra yasak getirme kararına birliğin en büyük otomobil sanayisine sahip ülkesi konumundaki Almanya'dan veto geldi. Almanya'nın çıkışına 5 ülke daha destek verdi.

Yüksek akaryakıt fiyatları otomobil piyasasını vurdu! Rakamlar düştü

Geçtiğimiz Ocak ayından bu yana akaryakıta yüzde 300 civarında gelen zamlar otomobil piyasasını negatif yönde etkiledi. Artan enflasyon ve akaryakıta gelen zamlar nedeniyle satışlar düştü. Olumsuz durumdan en çok etkilenen bakın hangi araçlar oldu?

Otomobil satın almak isteyenler dikkat! Sıfır ve ikinci el araba fiyatları nasıl seyredecek? İşte detaylar…

Bugünlerde otomobil almak isteyenler sıfır ve ikinci el araba fiyatlarının nasıl seyredeceğini merak ediyor…

İkinci otomobil piyasasında Kurban Bayramı sürprizi! Fiyatlar yüzde yüz arttı

Türkiye'de sıfır otomobillerde en düşük rakamların 500 bin sınırına dayanması otomobil almak isteyenleri ikinci el otomobillere yönlendiriyor ancak pazarda fiyatlar neredeyse yüzde 100 arttı. İkinci el otomobil satan galericiler otomobil alabilenlerin yatırım amaçlı araç aldıklarını söyledi.

otomobil matrah dilimleri Haberi

otomobil matrah dilimleri

2022'de sıfır araç alımında uygulanacak matrah limitlerinde değişiklik yapıldı. Sputnik News'te yer alan habere göre; 1600 silindire kadar olan araçlarda vergi dilimi 3'ten 5'e yükseltildi.

2022'de sıfır araç alımında uygulanacak matrah limitlerindeki değişiklik Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan karara göre, 1600 silindir hacmine kadar, yüzde 45 ÖTV dilimindeki matrah limiti 92 bin TL'den 120 bin TL'ye yükseltildi. 

Yüzde 50'lik ÖTV limitinde bulunan araçların yeni matrah limiti ise 120 bin ile 150 bin arasında değişecek şekilde...