Özel tahsisli konutlar

Özel tahsisli konutlar

Özel tahsisli konutlarla ilgili bazı veriler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Emre, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...  

Lojman nedir?

Hangi konutlar "lojman" olarak nitelendiriliyor? Lojman nedir? Lojman türleri nelerdir? Sorularınızın yanıtı ve lojman evleri ile ilgili detaylara ve kanun hükümlerine ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Çanakkale Sosyal Konutlar Projesi’nin akıbeti ne olacak?

MHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özel Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklamalar yaptı. Başkan Özel; “Sosyal Konutlar Projesi’nin akıbeti herkes tarafından merak ve endişe içinde bekleniyor”dedi.

Ziraat Bankası enerji tasarruflu konutlara özel konut kredisi!

Ziraat Bankası Enerji verimliliğine sahip konutlar için özel avantajlarla Yeşil Evim Konut Kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası Yeşil Evim Konut Kredisi şartları neler?

Özel tahsisli konutlar TBMM gündeminde!

Özel tahsisli konutlarla ilgili bazı veriler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Emre, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...  

Bakan yardımcıları özel tahsisli konutlarda oturacak!

Bakan yardımcıları da artık bütün giderleri devlet tarafından karşılanan “özel tahsisli konutlarda” oturacak.

Engelli ve dar gelirliye özel konutlar üretilecek!

"2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" kapsamında, engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirlilerin konut ihtiyacı için özel çalışmalar yapılacak. 81 ilin sosyal analiz haritası çıkarılacak ve buna göre konut alanları geliştirilecek.

TOKİ'den emeklilere Mart ayı fırsatı!

Yıllarca çalışıp konut alamayan 3 milyon emekli bulunuyor. TOKİ ise bu ihtiyaçtan yola çıkarak emeklileri konut sahibi yapmak için yoğun bir mesai harcıyor. İşte Mart ayına özel ucuz konutlar...

Sur Yapı'dan Lavender Sancaktepe lansmanına özel indirim!

Sur Yapı'nın Anadolu Yakası'nın en çok pirim yapan bölgesi Sancaktepe'de yeni projesi Lavender'in lansmanı yapıldı. Projenin lansmanına özel yüzde 20 indirim ile konutlar satılmaya başladı.

Hill Kartal’da Nisan'a özel 4 yıl sıfır faiz fırsatı!

Almalar, İskurt ve Nergo ortak girişimiyle Kartal'da yükselen Hill Kartal’da nisan ayına özel kampanya başladı. Peşin alımlarda konutlar yüzde 10 indirimle satışa sunuldu. Vadeli alım seçeneğinde ise ödemeler sıfır faizle 48 ayda yapılabilecek.

Kırşehir İl Özel İdaresi'ne ait 8 daire satışa çıktı!

ŞEHRİMİZDE kentsel dönüşüm projesi kapsamında Bağbaşı Mahallesi’ne Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılan konutlar satışa çıkarıldı. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi Kırşehir İl Özel İdaresi web sitesinden öğrenilebilecek.

Lojmanda öncelik sırası kimdedir?

Lojman evleri özel tahsisli, görev tahsisli, sıra tahsisli ve hizmet tahsisli olmak üzere 4 gruba ayrılıyor. Peki, lojmanda öncelik sırası kimdedir? Lojman öncelikle hangi çalışanlara tahsis edilir?

Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir?

Bazı kurumların çalışan personeline kamu konutları tahsis ediliyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir? Hizmet tahsisli konutlar hangi konutlardır?

Hizmet tahsisli konutların tahsis şekli!

Kamu Konutları; Özel tahsisli konutlar;Sıra tahsisli konutlar; Hizmet tahsisli konutlar olarak sıralanıyor. Peki, Hizmet tahsisli konutları nelerdir? Hizmet tahsisli konutlarının tahsis şekli nasıl yapılır?

Ümraniye S(!)mart City'de kişiye özel faizsiz ödeme seçenekleriyle!

1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon daire seçeneklerinden meydana gelen Ümraniye S(!)mart City projesinde yer alan konutlar için kişiye özel ödeme planı uygulanıyor.

Özel tahsisli konutlar

Özel tahsisli konutlar Özel tahsisli konutlar

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre, özel tahsisli konutlarla ilgili bazı verilere ilişkin soru önergesi hazırladı. Emre, sorusunun Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fat Oktay tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Emre, ''7 Şubat 2019 tarihli 30679 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ''Kamu Konutları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'' ile yapılan değişkliğe göre makam itibariyle kendisine özel konut tahsis edilecek kamu görevlileri listesine bakan yardımcıları ile müsteşarlar da eklenmiş ayrıca emniyet genel müdürlerine özel tahsisli konut verilmesi için gerekli olan vali kökenli olma şartı da kaldırılmıştır'' diye konuştu. 

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre'nin soruları:

1- Türkiye'de özel tahsisli konut sayısı kaçtır? Bu konutlar kimlere tahsis edilmiştir?
2- Görev süresi bitmesine karşın özel tahsisli konutlarda oturmaya devam edenlerin sayısı ve unvanları nedir? Özel tahsisli oturma süresi ne kadardır?
3- Özel...