24 / 05 / 2022

Para yardımı yapan kurumlar

Para yardımı yapan kurumlar

Devletin sağladığı çok sayıda maddi destek ödemeleri bulunuyor. Bu teşvik ve destek ödemeleri 2021 yılında da devam etmektedir.

Doğum parası 2022 yılında ne kadar oldu? SSK 2022 süt yardımı kaç TL, nasıl alınır?

Doğum yapan anneler için devlet tarafından verilen doğum yardımı parasının miktarı da çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. 2022 doğum parası ne kadar olacak ve süt yardımı nasıl alınır sorularını sizler için yanıtladık.

Ramazan kolisi yardımı yapan kurumlar! Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? 

İhtiyaç sahibi ailelere, yoksul, dul ve yetimlere, belediyeler, valilikler, bakanlıklar, dernek ve vakıflar tarafından verilen Ramazan kolisi yardımı, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in yaklaşmasıyla yeniden gündeme geldi. 

Son dakika! Doğal gaz yardımı tarihi açıklandı!

İhtiyaç sahibi ailelere dönük ısınma desteğine yeni eklenen doğal gaz yardımına başvuru yapan vatandaşlar dikkat! Yardım tarihi açıklandı. İşte detaylar...

İzmir'deki depremzedelere yapılan kira yardımı geri istenecek iddiası!

Hükümet, 30 Ekim 2020'de 6,9 büyüklüğünde gerçekleşen İzmir depreminde yıkılan evlerin yerine para karşılığı ev yaptı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 1150 Türk Liralık kira yardımını geri istedi.

Hükümetten 1.500 TL kira yardımı!

Devlet dar gelirli vatandaşları rahatlatacak uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. E-Devlet üzerinden başvuru yapan çok sayıda vatandaşa 1.500 TL kira yardımı yapılıyor.

Kirada oturanlar müjde! 1150 TL yardım yapılacak!

Evi olmayan ve kirada oturan vatandaşlar devlet tarafından verilen kira yardımlarını araştırmaya devam ediyor. Peki, kira yardımı yapan kuruluşlar hangileri? Başvuru şartları neler? İşte detaylar... 

Dikkat! 13 bin liraya kadar yardım sağlanıyor!

Yasa düzenlemelerine göre devlet tarafından doğum yapan anneye destek veriliyor. Yeni doğum yapan her anneye devlet tarafından 13 bin liraya kadar yardım sağlanıyor.

Müjde! İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı yapılacak! 

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolisi verileceği açıklandı.

Esnafa kira yardımı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Esnafa gelir kaybı ve kira desteği ödeme tarihi, başvuru yapan esnafların gündeminde. Başvuru süreci 31 Mart 2021'e kadar uzatılan gelir kaybı desteği ve kira yardımı, değerlendirmelerin bitirilmesiyle beraber ödenecek.

Şanlıurfa´da kağıt toplayan aileye kira yardımı!

Şanlıurfa Valiliği kağıt toplayıcılığı yapan 21 Suriyeli aileye  kira yardımı yapacak. 

Çalışan ya da çalışmayan herkese maddi yardım yapılacak! 

Devletimiz salgın sürecinde vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlara para yardımı sağlayan kurumlardan bir tanesi de kaymakamlıklar. Kaymakamlıklardan çalışan ya da çalışmayan herkese maddi destekler gelmeye devam ediyor.

2021 esnaf kira yardımı nereden yapılacak?

Esnafa kira yardımı için açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehirlerdeki iş yerlerine 750, diğer illerdekilere ise aylık 500 TL kira yardımı yapılacağını açıkladı. Peki 2021 esnaf kira yardımı nereden yapılacak? İşte tüm merak edilenler...

Reuters’tan çarpıcı analiz: Esnaf daha fazla kira yardımı bekliyor!

İkinci Kovid-19 dalgası Türkiye'nin kemer sıkma ve yüksek faiz politikasını teste tabi tutuyor, kısıtlamalar ekonomik zorlukları artırıyor. Bazı analistler, yetkililerin sıkı para politikasına sadık kalacağını söylerken bazıları ise şüpheyle bakıyor. Esnaf daha fazla kira yardımı talep ediyor.

Para yardımı yapan kurumlar Haberi

Para yardımı yapan kurumlar

Devlet tarafından verilmekte olan bir hayli yardım bulunmaktadır. Yardımlar muhakkak mevzularda vatandaşları teşvik etmek mazeretiyle veya direk olarak vatandaşlara destek için uygulanmaktadır. Çalışan, çalışmayan hasta olan, engelli, çiftçi, öğrenci ve kadınlara özel yapılan devlet destekleri bulunuyor. Devletin sağladığı çok sayıda teşvik ve destek ödemesi 2021 yılında da devam edecek. Özel başvuru koşulları ile sağlanan bu desteklerden faydalanmak için ayrıca genel koşullara da haiz olunması gerekiyor. Peki devlet desteklerinden, teşvik ödemelerinden kimler nasıl faydalanır? İşte detaylar...

DEVLETTEN ALINABİLECEK DESTEKLER NELERDİR?

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; çeyiz yardımı, Nakit para yardımı, Engelli yardımı, Yakacak Yardımı, Evde bakım parası, Yaşlılık maaşı, Elektrik Fatura Desteği, Cenaze yardımı, Doğum parası, süt parası, Rapor parası, Barınma desteği, Pandemi destek ödemesi, Kırsal kalkınma hibeleri, Eğitim Yardımı, Hayvancılık...