parsel bazında Kentsel dönüşüm

parsel bazında Kentsel dönüşüm

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım kentsel dönüşümde bölgeyi kapsayacak büyük ölçekli planlamaların yapılması gerektiğine vurgu yaparak; parsel bazında yenilemenin şehirlerde yoğunluğu artıracağına dikkat çekiyor.

Kentsel dönüşümü parsel bazında yapmak büyük yanlış!

Denizli'nin Sesi Horoz Gazetesi'nin köşe yazarı İsmet Arslan bugünkü köşe yazısında Türkiye'deki kentsel dönüşümü ve konut sektörünü anlattı. Arslan, kentsel dönüşümün ada bazında yapılması gerektiğini belirtti.

Ümit Uysal: Kentsel dönüşüm ada bazında yapılmalı!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ATSO Meclisi'nin ihtisas komisyonları arasında bulunan Şehircilik ve İnşaat Komisyonu üyelerini ziyaret etti. Ziyarette komisyon üyeleri tarafından Başkan Uysal’a Antalya için hazırlanan kentsel dönüşüm raporu sunuldu.

Yeni imar kanunuyla neler değişecek?

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek,  yeni imar kanunu kapsamında “Parsel bazında imar tadilatı artık yapılamayacak” dedi…  

Turan Hançerli: Parsel bazında imar değişikliği yasaklansın!

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, imar mevzuatında değişikliği öngören yeni yasa teklifi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hançerli, ''Parsel bazında imar değişikliği yasaklansın'' diye konuştu.

SATSO'dan kentsel dönüşüm önerisi!

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısında kentsel dönüşüm ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, kentsel dönüşüme parsel bazında başlanması gerektiğini vurguladı...

Kentsel dönüşümde parsel bilmecesi!

Kentsel dönüşümde TOKİ ve Emlak Konut'un ada bazındaki projelerde ön plana çıkacağını söyleyen Tahir Tellioğlu, "Mahalle aralarında ve sokaklarda parsel bazlı yapılar yüzde 70'ini oluşturuyoruz. Bunları kim yapacak? Şartlar tekrar kontrol edilmeli, yoksa hedefe ulaşılamaz" dedi...

TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ilişkin 4 soru TBMM'de!

2014-2018 yılları arasında yıllar bazında taahhüt edilen tarihlerde bitirilemeyen TOKİ kentsel dönüşüm projesi sayısı meclis gündemine taşındı...

Tokat Turhal'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler İlçeler bazında bölgenin en büyük kentsel dönüşüm projesini Turhal’da hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. 

Alanya'da kentsel dönüşüm ofisi kuruldu!

Alanya'da ilk kez uygulanacak olan ada bazında kentsel dönüşüm çalışmasının yapılacağı Cumhuriyet mahallesine kentsel dönüşüm ofisi kuruldu...

Alan bazında kentsel dönüşüm yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vereceklerini belirterek müteahhitleri hazırlıklı olmaları için çağrıda bulundu. Özhaseki,  “Alan bazında dönüşüme ağırlık vereceğiz. Küçük çaplı iş yapan müteahhitler pastadan pay almak istiyorsa güçbirliği yapmalı" dedi.

Kentsel dönüşüm ada bazında yapılmalı!

Bİ Mirmarlık'ın CEO'su Mahmut Yanmaz, kentsel dönüşüm ve kentin planlanarak yenilenmesi konularında açıklamalar yaptı.

Manisa'da dönüşüm parsel değil ada bazında yapılmalı!

Manisa Mimarlar Odası Başkanı Ferdi Zeyrek, kentsel dönüşümün parsel değil ada bazında uygulanması gerektiğini açıkladı.

Parseller ada haline dönüşsün!

AYAMDER Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, kentsel dönüşüm planları ile ilgili görüşlerini paylaştı. Vursavuş, dönüşümün parsel bazında değil, ada bazında yapılması gerektiğini söyledi.

Kentsel dönüşüm ada bazında yapılmalı!

Habertürk Egeli Gazetesi'nin köşe yazarlarından Osman Gençer bugün köşesinde kentsel dönüşüm konuyla ilgili bir yazı yazdı. İşte o yazının detayları..

parsel bazında Kentsel dönüşüm

parsel bazında Kentsel dönüşüm parsel bazında Kentsel dönüşüm

Türkiye’de 1999 yılından bu yana ‘Kentsel Dönüşüm’ yasasının sağladığı kolaylıkla birçok bina yenilenirken, risk altında yenilenmeyi bekleyen hala milyonlarca konut bulunuyor. Yenilenmenin uzun vadede sağlıklı olabilmesi için ise yeni çözümler gerekiyor. Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım kentsel dönüşümde bölgeyi kapsayacak büyük ölçekli planlamaların yapılması gerektiğine vurgu yaparak; parsel bazında yenilemenin deprem sırasında evlerde can kayıplarını azaltırken şehirlerde yoğunluğu artıracağına dikkat çekiyor.


Ülkemizde yapılan son tespitlere göre 20 milyon konut stokunun yaklaşık 6 milyonunun risk altında ve yenilenmeyi bekliyor.  1999 yılında yaşanan deprem sonrasında gündeme gelen kentsel dönüşüm yasası ile konutlarda yenilenme farklı projelerde hayat bulsa da şehirler için uzun vadede dönüşüm projelerin istikrarlı ve planlı olması gerekiyor.


Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım çıkarılan yasanın yenilenmenin...