ruslar ev alıyor

ruslar ev alıyor

Ruslar önce turist olarak geldiler. Şimdiyse ev satın almak için geliyorlar. Üstelik İspanya'nın alternatif olduğu bir ortamda Antalya'yı tercih ediyorlar. Bugüne kadar 8 bin kişi yerleşti.

Kadınlar en çok nereden ev alıyor?

Türkiye genelinde 2019'da 1 milyon 348 bin 729 konut satıldı. Bu konutların 420 bin 276 tanesini kadınlar aldı. Peki kadınlar en çok nereden ev alıyor?

En çok kim ev alıyor? Kadınlar mı, erkekler mi?

"Kadın beğenir, erkek alır" algısının yaygın olduğu ülkemizde 2019 yılında en çok kim ev aldı? Kadınlar mı, erkekler mi? İşte 2019 konut satış rakamları...

Asyalı yatırımcı Türkiye'den ev alıyor!

Türkiye ile Çin arasındaki ticaretin artması gayrimenkul piyasalarına da yansıdı. Üç sene önce Türkiye’den en fazla gayrimenkul alan 10 ülke arasında iken sonraki yıllarda alımları düşen Çinliler, yeniden gayrimenkul alımı yapmaya başladı.

Deprem sonrası ev ilanlarında değişiklik!

Vatandaşlar artık manzaraya göre değil sağlamlığa göre ev alıyor. Yeni ev arayışına giren vatandaşlar eski yapıları değil yeni yapıları tercih ediyor.

İranlılar vatandaşlık için Türkiye’de ev alıyor!

Türkiye’de yaşayan İranlılar, Türkiye’de konut edinip Türk vatandaşlığına açılan kapıyı aralıyor. 2018 Eylül ayından beri 250’den fazla İranlı Türkiye'de ev sahibi oldu.

Üniversiteliler ev sahibi oluyor!

Faizlerin yüzde 1’in altına düşmesi öğrenci velilerini harekete geçirdi. Öğrencinin 4 yıl boyunca ödeyeceği toplam kira tutarını hesaplayan aileler, kredi çekip ev alıyor.

Sahillerde ucuz site avı!

Deniz kenarında müstakil ya da sitede bir ev sahibi olmak isteyenler daha ucuz diye denize sıfır olmayan, merkeze uzak sitelerden ev alıyor.

Ünlüler köylerden ev alıyor!

Büyük şehirlerden köylere göç trendi hızla yayılıyor. Oyuncular şehirlerdeki yaşamlarını bırakıp, köylere yerleşiyor.

Ruslar İzmir'den ev alıyor!

İzmir’de Rusça konuşan yabancı uyruklu vatandaşların sayısı 30 bine ulaştı. Rusların kente ilgi artarken emlak sektörü de hareketlendi.

600 yalıdan 100'ünü Araplar aldı!

Yabancılar en çok İstanbul'dan ev alıyor. Bunların başında Iraklı zenginler bulunuyor. Özellikle Orta Doğulu zenginler gözünü Boğaz'a dikti.

Dilan Çiçek Deniz annesine Marmaris’ten ev alacak!

Dilan Çiçek Deniz, ilk evini arayışa girdi. 24 yaşında olan genç oyuncu, dizi ve reklamlardan kazandığı birikimiyle annesi Hale Hanım’a Marmaris’ten taş ev alıyor.

Jeff Bezos Manhattan'da 80 milyon dolara ev alıyor!

Amazonu'n sahibi Jeff Bezos, New York'ta 80 milyon dolar değerinde üç ev satın alıyor. 

Yabancılar Türkiye’de hangi illerden ev alıyor?

TÜİK’in verilerine göre yabancılara konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 92 artış kaydederek ile 3 bin 321 oldu. Verilere göre en çok Iraklı ve İranlı'lar Türkiye’de mülk ediniyor.

ruslar ev alıyor

ruslar ev alıyor ruslar ev alıyor

Türkiye, doğal güzellikleri ve çeşitli imkanlarıyla Almanlardan sonra, Rusların da sürekli yaşamayı tercih ettikleri en önemli ülkelerden biri haline geldi. Türkiye ve Rusya ilişkilerinin gelişmesi ve son yıllarda Türk-Rus evliliklerinin artmasıyla, Antalya'ya yaklaşık 8 bin Rus vatandaşının yerleştiği bildirildi.

Rusya'nın tek il başkonsolosluğunun bulunduğu Antalya'ya şubat ayında atanan Rusya Federasyonu Antalya başkonsolosu Mircalol Husanov, yaptığı açıklamada, uluslararası ilişkiler öğrenimi sırasında Türkçe eğitimiyle başladığı Türkiye yolculuğunun bugün başkonsolos olarak devam ettiğini söyledi. Ailesiyle birlikte Antalya'da yaşayan Husanov, çocuklarının Türkiye'de büyüdüğünü, eşi ve kendisiyle Türkçe de konuşabildiklerini kaydetti.

Türkiye-Rusya ilişkilerinin politik ve ekonomik açıdan olumlu ve çok hızlı tempoda geliştiğine değinen Husanov, Rus vatandaşlarının tatil yaptıkları Antalya'yı son yıllarda yerleşmek için de tercih ettiklerini vurguladı....