Saatlik işgücü maliyeti inşaat sektörü

Saatlik işgücü maliyeti inşaat sektörü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015'in 3. çeyreğine ilişkin işgücü maliyeti endeksini açıkladı.Saatlik işgücü maliyeti endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,2 arttı.

Sancaktepe'de tapu dolandırıcılığı operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı!

Sancaktepe'de gayrimenkul işlemlerinde  "nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik" yaptıkları belirlenen 5 kişi gözaltına alındı.

Fransa'nın Lübnan'ı yeniden imar etmek için maddi gücü yok!

Siyasi analist Tony Ebu Necm, Fransa'nın Akdeniz'de petrol ve gaz aramak için Lübnan topraklarındaki rolünü güçlendirmeye çalıştığına dikkat çekti ve Fransa'nın Lübnan'ı yeniden imar etmek için maddi gücü olmadığını belirtti...

Satınalma Gücü Paritesi 2019 yılı sonuçları açıklandı!

Türkiye'nin Satınalma Gücü Paritesi değerine göre kişi başına GSYH endeks değeri 2019 yılı için 61 olarak belirlendi.

Amerikan işgücü piyasası normalleşme sinyalini verdi!

ABD'de Kovid-19 salgınının etkili olmaya başladığı mart ayının ortalarından itibaren işsiz sayısı rekor seviyelere ulaşırken, iş gücü piyasasına ilişkin mayıs ayı verileri normalleşmeye başladığının sinyalini verdi.

Almanya'da nitelikli iş gücü açığı artıyor!

Almanya'nın 2060 yılına kadar her yıl en az 260 bin kalifiye iş gücüne ihtiyacı var. Kalifiye eleman açığından dolayı Alman ekonomisinde yılda yaklaşık 30 milyar avro kayıp meydana geliyor.

Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü 7 bin 615 megavata ulaştı!

Türkiye'de yılın ilk 6 ayında 246 megavatlık rüzgar enerjisi santrali devreye alındı. Türkiye'nin rüzgar enerjisinde kurulu gücü bu yılın ilk 6 ayında 246 megavatlık santralin işletmeye alınması ile 7 bin 615 megavata ulaştı.

Almanya'da inşaat alanında iş gücü ihtiyacı yüksek!

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier yaptığı açıklamada özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin yabancı ülkelerde nitelikli iş gücü bulmak için daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, sağlık ve inşaat alanlarında iş gücü ihtiyacının yüksek olduğunu söyledi.

DASK'ın tek deprem için ödeme gücü 18 milyar TL'ye ulaştı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayacı, "DASK olarak tek bir depremde ödeme gücümüz, kendi kaynaklarımız ve reasürans korumasıyla birlikte 18 milyar TL’ye ulaştı." diye açıklama yaptı. 

Ergün Turan: İstanbul Havalimanı Cumhuriyetimizin gücüdür!

TOKİ Başkanı Turan, İstanbul Havalimanı için, "Cumhuriyetimizin gücünü taçlandıran bu eseri, milletimizin aydınlık ve kalkınmış Türkiye idealine olan bağlılığının en somut kanıtı olarak değerlendiriyorum." dedi...

MAPIC'te Türk perakende sektörü gücünü global arenaya taşıyacak!

Fransa Cannes’da kapılarını 24. kez açan MAPIC’te Türk perakende sektörü gücünü global arenaya taşıyacak. Türkiye temsilcisi Alkaş tarafından organize edilen çalışmalarla fuarda Türkiye 80’i aşkın firma ve 250 kişiyi aşkın ziyaretçiyle yer alıyor. 

İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye'nin gücünün göstergesidir!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret eden Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki yeni havalimanına ilişkin, "Bu tarihi açılış, Türkiye'nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür." dedi...

3,5 milyon Suriyeliye daha ev sahipliği yapmaya gücümüz yetmez!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası bir göç dalgasıyla ilgili, "Biz şu anda 3.5 milyona ev sahipliği yapıyoruz. İdlib'in nüfusu 3.5 milyon. Böyle bir 3.5 milyona daha ev sahipliği yapmaya gücümüz de imkanımız da yetmez" dedi.

İnşaatlarda nitelikli ve eğitimli iş gücü istihdamı var!

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle önemli açıklamalarda bulundu.

Saatlik işgücü maliyeti inşaat sektörü Haberi

Saatlik işgücü maliyeti inşaat sektörü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015'in 3. çeyreğine ilişkin işgücü maliyeti endeksini açıkladı.Saatlik işgücü maliyeti endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,2 arttı.


Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,2 artış gösterdi.


Sektörel ayrıma göre incelendiğinde, endeks değerindeki artış oranı, sanayi sektöründe yüzde 4,4, inşaat sektöründe yüzde 5,1 ve hizmet sektöründe yüzde 3,9 oldu.


Saatlik işgücü maliyeti endeksinde en yüksek artış yüzde 6,5 ile ulaştırma ve depolama sektöründe gerçekleşti.


SAATLİK KAZANÇ ENDEKSİ

Saatlik kazanç endeksi söz konusu dönemde yüzde 4,7 arttı.


Endeks değerlerindeki artış oranları, sanayi sektöründe yüzde 3,9, inşaat sektöründe yüzde 4,9 ve hizmet sektöründe ise yüzde 5,2 olarak belirlendi. Saatlik kazanç endeksinde, söz konusu dönemde en...