Sabiha Gökçen Havalimanı Paralel pist çalışmaları

Sabiha Gökçen Havalimanı Paralel pist çalışmaları

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 4 yeni köprü için ihale yapılacak. Paralel pist inşası için çalışmalar sürerken dört köprünün mevcut kapasiteyi yüzde 15 artırması planlanıyor.

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metro inşaatı 2021'de tamamlanacak! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy-Kartal-Kaynarca Sabiha Gökçen metro hattı çalışmasının 2021'in sonunda tamamlanacağını açıkladı.

Tavşantepe-Sabiha Gökçen Metrosu'nun açılış tarihi belli oldu!

Bakan Karaismailoğlu açıkladı! İstanbul'un şehir havalimanı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nı İstanbul'daki metro hattına entegre edecek edilecek olan Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Raylı Sistem Metro Hattı'nın açılacağı tarih belli oldu. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pisti yıl sonunda tamamlanacak!

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında havacılık geliyor. Sektörde gerekli tüm tedbirler alındı. Yurtiçi ve dışı uçuşlar aksaksız yapılıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni düzene göre misafirlerini ağırlıyor...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pist inşaatında son durum!

7 yıldır bitirilemeyen Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pist inşaatının altındaki tünellerde ikinci çatlak yaşandığı iddia edildi. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tünel çalışması başladı!

İSG, Tuzla-Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantı yolunda bulunan tünelde yapılan bakım çalışmalarıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pisti yıl sonunda devrede!

Türkiye'nin yurtdışına açılan önemli kapılarından biri olan ve yılda 35 milyondan fazla yolcuya hizmet sunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ikinci pist yatırımı yıl sonunda devreye girecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pist çalışmalarında son durum ne?

Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pistinde koronavirüs salgını süreci sebebiyle bir aksamanın yaşandığını söyledi. Karaismailoğlu, "Çalışmalarda bir sıkıntı yok, devam ediyorlar. İnşallah en kısa zamanda bitireceğiz" dedi...

Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu ne zaman açılacak?

Anadolu Yakası'nda merakla beklenen Sabiha Gökçen Havalimanı-Tavşantepe Metrosu inşaatında son durum ne? Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı çalışmalarını yerinde inceledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pisti Kasım'da devreye girecek!

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG Üst Yöneticisi (CEO) Ersel Göral yaptığı açıklamada bakım onarım çalışmalarının bitmesiyle kasım ayında her iki pistin de faal olabileceğini belirtti.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pisti 2021'de açılıyor! 

Geçen hafta Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazasının ardından, havalimanındaki ikinci pistin neden hala açılmadığı gündeme gelmişti. Sabiha Gökçen'in ikinci pisti Mart 2021'de açılacak...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ikinci pist inşaatını İGA'nın ortakları mı üstlendi?

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda önceki gün yaşanan uçak kazası, ikinci pistin yıllardır neden bitirilemediği sorusunu tekrar gündeme taşıdı. Sabiha Gökçen'in ikinci pist inşaatında İGA'nın ortaklarının yer aldığı iddia ediliyor...

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki ikinci pist neden tamamlanmadı?

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki ikinci pist için, iki ayrı etabı içeren iki ayrı ihale yapıldı. İhalelerdeki teslim tarihine göre, ikinci pistin Ağustos 2017'de bitirilmesi gerekiyordu...

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kazanın sebebi ikinci pist mi? 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dün yaşanan Pegasus kazasından sonra, havalimanındaki ikinci pist ve geciken metro inşaatı gündeme geldi. Kazanın etkenlerinden biri olarak, pistin bakımının ve kaplamasının gerektiği gibi yapılmadığı gösterildi...

Sabiha Gökçen Havalimanı Paralel pist çalışmaları

Sabiha Gökçen Havalimanı Paralel pist çalışmaları Sabiha Gökçen Havalimanı Paralel pist çalışmaları

Paralel pist inşası için çalışmaların sürdüğü Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 4 yeni köprü için ihale hazırlığı yapılıyor.


Sabiha Gökçen Havalimanı, dört köprü ile mevcut kapasitesini yüzde 15 artırmak üzere ihaleye çıkıyor.


İhalesi gelecek ay yapılacak projede, inşaat alanı toplam 25 bin 554 metrekare olacak. Yolcu bekleme alanları, satış noktaları ve ticari alanların yer alacağı ek inşaat ile yolcu kapasitesinin yıllık 6 milyon artması öngörülüyor.


Paralel pistte çalışmalar sürüyor


Geçen yılı 29,5 milyon yolcu ile kapatan Sabiha Gökçen Havalimanı'nın bu yılki hedefi ise 32 milyon yolcu.


Tek pist ile operasyon yapan havalimanının 3.500 metre uzunluğunda olacak olan paralel pisti 2019'da açılacak. İnşaat çalışmaları süren paralel pist için havalimanı etrafındaki yol yer altına alınacak. Bu amaçla yapılan tünellerden ilki tamamlandı.


DünyaHaber Yurt Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Sabiha Gökçen...