Sadullah Ergin antakya

Sadullah Ergin antakya

Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03 Aralık 2013 tarihindeki AK Parti Grup Toplantısı’nda Antakya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Peki Sadullah Ergin kimdir?

Hatay'da Hacı Hasan Şandır Cami açıldı!

Hatay eski Milletvekili, eski Bakan Sadullah Ergin, hafta sonunda geldiği memleketi Hatay'da bir cami açılışına katıldı.

Antakya'da dönüşüm projeleri bakanlık onayına sunuldu!

Kentsel dönüşüm gibi büyük bir projeye imza atmaya hazırlanan Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, konu hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Kimyeci, kentsel dönüşüm için ilk kazmayı 30 Mart'ta vuracaklarını söyledi.

Antakya'da kentsel dönüşüme ilk kazma 30 Mart'ta vurulacak!

Antakya Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği aylık basın bilgilendirme toplantısı Büyük Antakya Oteli' nde yapıldı. Toplantıda kentsel dönüşüm ve Antakya'daki projeler hakkında bilgi verildi.

Antakya Akasya'daki TOKİ konutlarına pazar yeri yapılacak!

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hizmet denetimleri kapsamında Akasya Mahallesi 2. Etap Toki Konutlarını ziyaret etti. Kimyeci; "En hızlı şekilde Pazar yerini Antakya'nın hizmetine sunacağız." dedi.

Antakya Hilton müze oteli inşaatı incelendi!

Kadir Teksöz ve beraberinde esnaf odası başkanları Antakyalı işadamı Necmi Asfuroğlu tarafından yapımı devam eden ve mimar Emre Arolat imzası taşıyan Antakya Hilton müze oteli, ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar.

Antakya Hilton Müze Oteli Hatay'ın turizmine ivme kazandıracak!

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kadir Teksöz, Esnaf Odası Başkanları, Antakyalı işadamı Necmi Asfuroğlu tarafından yapımı devam eden Antakya Hilton müze oteli, ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldılar.

Antakya Hilton Müze Otel inşaatının evreleri anlatıldı!

Antakya Hilton Müze Otel, 66 çelik kolon üzerine inşa edilen ve 850 metre karelik büyüklüğüyle Dünya'da bulunan en büyük taban mozaiğine ev sahipliği yapan yapısıyla misafirlerini ağırlamayı sürdürüyor.

Antakya'daki metruk araziler yeşil alana dönüştürülüyor!

Antakya Belediyesi kent genelinde metruk alanların hepsini yeşil alanlara çevirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda TOKİ konutları civarındaki 10 bin m2 lik metruk arazi yeşil alana dönüştürülecek.

Antakya Avsuyu'na 4 bin metrekare yol yapıldı!

Antakya Belediye Başkam İsmail Kimyeci, Avsuyu Mahallesi'nde yürütülen parke döşeme çalışmalarında incelemelerde bulundu. Kimyeci, yürütülen çalışmaların tamamlanıp toplamda 4000 metrekare yolun vatandaşların hizmetine sunulduğunu belirtti.

Antakya Kuzeytepe'de 26 milyon TL'ye satılık arsa!

TC. Hatay 2. (Sulh Hukuk Mah.) Satış memurluğu, Hatay, Antakya Kuzeytepe Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 26 milyon 28 bin 625 TL olarak belirlendi.

Antakya Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Antakya Belediyesi’nce açılan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisini ziyaret etti.

HBB, Antakya'da alt yapı çalışmalarına başladı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Antakya’ya bağlı Saraykent Mahallesi’nde kanalizasyon döşeme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Antakya Belediyesi parkları düzenliyor!

Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yemyeşil bir Antakya için sürdürdüğü hizmet kapsamında Akevler, Esenlik ve Narlıca Mahallelerinde ağaç budama çalışması gerçekleştirdi.

Sadullah Ergin antakya

Sadullah Ergin antakya Sadullah Ergin antakya

Sadullah Ergin kimdir?

Sadullah Ergin, 6 Temmuz 1964 doğumlu. Adalet Bakanı olan Sadullah Ergin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 03 Aralık 2013 tarihindeki AK Parti Grup Toplantısı’nda mevcut AK Partili başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yerine Antakya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Peki Sadullah Ergin kimdir?


Sadullah Ergin biyografi...

Belediye başkan adayı ilan edilen ikinci bakan olan Sadullah Ergin, ilk ve ortaöğrenimini Antakya'da tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 1 yıl okudu.


Daha sonra 1983 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Ergin, 1987 yılında mezun oldu. 


Askerlik görevini tamamladıktan sonra Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995'te istifa ederek serbest avukatlığa başladı.


Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik yaptı. Refah Partisi ve Fazilet Partisinde Hatay İl Başkanı olarak...