sahibinden Eylül Ayı Emlak Endeksi

sahibinden Eylül Ayı Emlak Endeksi

Sahibinden tarafından Eylül Ayı Emlak Endeksi sonuçları yayınlandı. Endekse göre Türkiye genelinde ve üç büyükşehirde satılık konut fiyatlarında artış sürerken, konutların ortalama satış süresi düştü.

AA Finans'ın eylül ayı 'Enflasyon Beklenti Anketi sonuçlandı!

AA Finans Enflasyon Beklenti Anketine katılan ekonomistler, eylül ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nde yüzde 1,34 artış olacağını söyledi.

TOKİ Eylül ayı ucuz ev ilanları!

Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ 10 bin peşinatla 360 TL taksitle konut satıyor. İşte TOKİ 2019 Eylül ayı ucuz ev ilanları...

Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019!

Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019 bugün TÜİK tarafından açıklandı. İşte Eylül ayı TEFE TÜFE oranları 2019...

2019 Eylül ayı kira artış oranları belli oldu!

Enflasyon oranları TÜİK tarafından bugün açıklandı. Böylece 2019 Eylül ayı kira artış oranları da belli oldu. Peki bu ay kiraya ne kadar zam yapılacak? İşte kira artış oranları Eylül 2019...

Silivri Eylül Ayı Meclisi'nde imar konuşuldu!

Silivri Belediyesi Eylül Ayı Meclisi’nin I. Birleşiminin I. Oturumu Belediye Meclis Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda imar planları konuşuldu.

2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak?

Kirada oturan vatandaşların sıkça araştırdığı konular arasında 2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak sorusu da bulunuyor. Peki 2019 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman açıklanacak?

Kredi faizlerinde Türkiye, Eylül ayından çok daha iyi bir noktada!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Gerek kurda gerek ülkenin CDS primlerinde, gerekse kredi faizlerinde Türkiye, Eylül ayından çok ama çok daha iyi bir noktada. Yeterli değil, daha da iyi bir noktaya taşıyacağız" dedi...

Samsun’da Eylül ayında 2 bin 277 konut satıldı!

TÜİK, 2018 yılı Eylül ayı konut satış verilerini açıkladı. Buna göre, Samsun'da konut satışları yüzde 6,6 düşüş göstererek 2 bin 277 konuta geriledi.

Doğu Karadeniz'de Eylül ayında 3 bin 578 konut satıldı!

Türkiye’de 2018 yılı Eylül ayında satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,2 azalarak 127 bin 327'e geriledi. Doğu Karadeniz’de de yüzde 3,7 azalışla 3 bin 578 oldu.

İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı!

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı. Verilere göre, konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.1 oranında azaldı.

Kars’ta Eylül ayında 287 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, Kars’ta Eylül ayında 287 konut satıldı..

Erzurum'da Eylül ayında bin 38 konut satıldı!

TÜİK Eylül ayı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı. Verilere göre, bölgede Eylül ayında bin 38 konut satılırken, yıllık bazda bakıldığında 6 bin 48 konut el değiştirdi.

Eylül ayında 690 inşaat şirketi kuruldu!

TOBB, 2018 Eylül ayına ait kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini yayınladı. Verilere göre, Eylül ayında 690 inşaat şirketi kuruldu.

sahibinden Eylül Ayı Emlak Endeksi Haberi

sahibinden Eylül Ayı Emlak Endeksi

Aylık 62 milyondan fazla kullanıcının hizmetine açılan sahibinden, Eylül 2020 Emlak Endeksi verileri yayınlandı. Türkiye'de ve üç büyükşehirde ortalama satılık konut fiyatlarında yükseldi. Diğer taraftan satılık konut ilanlarının kapanma süresi değerlendirildiğinde, Eylül ayında Türkiye genelinde ortalama konut satış süresi geçen yılın aynı ayına göre 24 gün azaldı ve bir konutun ortalama el değiştirme süresi 41 gün oldu.

Gayrimenkulün nabzı İstanbul’da atıyor…

Sahibinden'in emlak endeksi verilerine göre, İstanbul’da Eylül'de ortalama satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2,8 yükseldi. İstanbul’da satılık konutların ortalama satış süresi ise 44 gün olarak yayınlandı. Şehrin temposundan uzak, düşük nüfusuyla sakin bir yaşam sunmasıyla öne çıkan Adalar son 1 yılda yüzde 54 oranında artışla İstanbul’un en çok değer kazanan ilçesi oldu. Adalar’ı yıllık bazdaki değer artışına göre yüzde...