Seramik kaplama malzemeleri katma değer

Seramik kaplama malzemeleri katma değer

Yer döşemeleri pazarının önemli ürünlerinden olan seramik kaplama malzemeleri sektörü, yarattığı katma değerle fark yaratıyor. 400 milyon dolar ihracatı olan sektörün ithalatı ise sadece 40 milyon dolar civarında.

Tunçbilek Yapı Malzemeleri Metal Hırdavat Kimya Plastik Pvc Yer Kaplama Limited Şirketi kuruldu!

Tunçbilek Yapı Malzemeleri Metal Hırdavat Kimya Plastik Pvc Yer Kaplama Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 300 bin TL sermaye bedel ile Murathan Baş tarafından kuruldu.

Arslan Granit Seramik Yapı Malzemeleri Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Arslan Granit Seramik Yapı Malzemeleri Ticaret Anonim Şirketi bugün Ümraniye'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Veli Arslan tarafından kuruldu.

Şimşek Zemin Kaplama Kimyasal Madde Plastik Metal Makine İnşaat Malzemeleri Tic.Limited Şirketi kuruldu! 

Şimşek Zemin Kaplama Kimyasal Madde Plastik Metal Makine İnşaat Malzemeleri Tic.Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 10 bin TL sermaye bedeli ile Nurullah Ataman tarafından kuruldu. 

Ata Yeddiemin Otomotiv ve İnşaat Yapı Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi Seramik Şubesi açıldı!

Ata Yeddiemin Otomotiv ve İnşaat Yapı Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi Seramik Şubesi bugün Ataşehir'de 1 milyon sermaye bedeli ile Şaban Türk tarafından açıldı.

Galata Seramik ve Yapı Malzemeleri İnşaat Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Galata Seramik ve Yapı Malzemeleri İnşaat Ticaret Anonim Şirketi Ümraniye'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Sergun Demirdöver tarafından kuruldu.

Fırtına Zemin Kaplama Hırdavat Nakliyat İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Fırtına Zemin Kaplama Hırdavat Nakliyat İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 10 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Altun tarafından kuruldu.

Alanya Kalesi’ndeki tahribat için ifadeler alındı!

Alanya Kalesi’ne ait tarihi surlara beton ve seramik kaplama yaptığı belirtilen Avusturyalı Walter Godina, Türkiye’ye döner dönmez KOM Şube Müdürlüğü’nde açıklamalarda bulundu.

Ustabaşıoğlu İnşaat Malzemeleri Zemin Kaplama Mobilya Limited Şirketi kuruldu!

Ustabaşıoğlu İnşaat Malzemeleri Zemin Kaplama Mobilya Nakliyat Elektronik Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 50 bin TL sermaye bedeli ile Azap Sap tarafından kuruldu.

Öyküm Seramik İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Öyküm Seramik İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 400 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Biçim tarafından kuruldu.

Mask Seramik Yapı Malzemeleri İnşaat İthalat İhracat Limited Şirketi kuruldu! 

Mask Seramik Yapı Malzemeleri İnşaat İthalat İhracat Limited Şirketi bugün Ataşehir'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Cem Cargün ve Yusuf Tuna ortaklığıyla kuruldu.

Yükselen Zemin Kaplama Hırdavat İnşaat Malzemeleri Asansör Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Yükselen Zemin Kaplama Hırdavat İnşaat Malzemeleri Asansör Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 20 bin TL sermaye bedeli ile Fatih Haandere, Abdulsamed Demircan ortaklığında kuruldu.

Vitto Dizayn Seramik İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Limited Şirketi kuruldu!    

Vitto Dizayn Seramik İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Limited Şirketi Kadıköy'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Kübra Uzun tarafından kuruldu. 

Beyaz Seramik Yapı Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Beyaz Seramik Yapı Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Ümit Günbelek, Kazım Genç ve Mustafa Yılmaz tarafından kuruldu.

Seramik kaplama malzemeleri katma değer Haberi

Seramik kaplama malzemeleri katma değer

Seramik kaplama malzemeleri sektörü üretiminde büyük oranda yerli girdiler kullanıyor. Yerli girdi oranı yaklaşık yüzde 95 seviyelerinde. Sektör, yaklaşık 1 milyar dolarlık üretim değerine sahip. Gerçekleştirdiği ihracat ile rekabet gücü yüksek bir sektör olan seramik kaplama malzemeleri, yaklaşık 50 bin kişilik istihdamı bünyesinde barındırıyor. Sektörü öne çıkaran en önemli özelliği ise yarattığı katma değer. Üretim girdilerinin yerli olması, 400 milyon dolarlık ihracata karşın 40 milyon dolarlık ürün ithal ediliyor olması, katma değerli üretimin göstergesi olarak yorumlanıyor. 


Avrupa üçüncüsü 


Türkiye, seramik kaplama malzemeleri üretiminde Avrupa'nın üçüncü büyük ülkesi. Dünyada ise yedinci sırada. Üretim ve ihracat hacmini artıran sektör, kapasitesini artırırken, modernizasyon yatırımlarıyla da teknolojisini geliştiriyor. 1990'lı yıllardan itibaren gelişen sektörün itici gücü ise inşaat sektöründeki olumlu gelişmeler. 


Üretim maliyetleri yüksek 


Seramik kaplama malzemeleri sektörünün...