sgk gayrimenkul haczi

sgk gayrimenkul haczi

Vergi dairelerinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) borçlar dolayısıyla haciz konulan menkul ve gayrimenkullerin iadesi için kolaylık sağlamaya başlayacak. 

Jülide Sarıeroğlu: SGK'da ilk gayrimenkulü satan Kılıçdaroğlu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, " SGK gayrimenkul satıyor, batıyor diyenlerin geçmişine baktığımız zaman SGK'de ilk gayrimenkulü satan Kemal Kılıçdaroğlu." dedi.

SGK'dan Şanlıurfa'da 28 milyon TL'ye satılık 37 gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Şanlıurfa'da 37 gayrimenkul ihale usulü ile satılıyor. Taşınmazların ihalesi sırasıyla 5 gün boyunca gerçekleşecek..

Balıkesir SGK binası 25 milyon TL'ye yeniden satışta!

Balıkesir Gayrimenkul Yatırım ve Gıda A.Ş., Balıkesir Altıeylül'debulunan SGK binasını satışa çıkardı. İhalesi 25 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleşecek binanın satış bedeli 25 milyon TL olarak belirlendi.

SGK'dan 3 ilde satılık 12 gayrimenkul!

SGK, İstanbul, Ordu ve Kahramanmaraş'ta yer alan 12 gayrimenkulü 24-25 Kasım tarihlerinde açık artırma usulüyle satacak.

SGK'ya ait Fatih'teki 2 gayrimenkul satılıyor!

İstanbul Fatih'te bulunan mülkiyeti Sosyal Güvenlik Kurumuna ait olan 2 gayrimenkul Emek İnşaat ve İşletme A.Ş. tarafından 130 milyon 150 bin TL bedelle ihale edilecektir.

SGK'dan 5 ilde satılık 6 gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan 5 İlde 6 gayrimenkulü açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin fiyatları 985 bin ile 20 milyon arasında değişiyor.

SGK'dan 3 ilde satılık 12 gayrimenkul! İhaleleri 17 Şubat'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan 3 ilde 12 gayrimenkulü açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin fiyatları 221 bin TL ile 78.8 milyon TL arasında değişiyor.

SGK'dan 3 ilde satılık 12 gayrimenkul! İhalesi 17 Şubat'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan 3 ilde 12 gayrimenkulü açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkullerin fiyatları 221 bin TL ile 78.8 milyon TL arasında değişiyor.

SGK'dan 8 ilde satılık 8 gayrimenkul! İhalesi 13 Ocak'ta!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı; mülkiyeti SGK'ya ait olan gayrimenkulleri açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor. Söz konusu gayrimenkuller; Sakarya, Yalova, Kars, Elazığ, Ankara, Trabzon, Batman, Muş'ta yer alıyor.

SGK 8 gayrimenkul satıyor! 10.9 milyon TL'ye!

8 ilde bulunan 8 gayrimenkul Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 13 ve 14 Ocak 2015 günü saat 10:00'da başlayarak ihale edilecektir. Taşınmazlar 10 milyon 995 bin TL'ye satışa çıkıyor.

SGK'ya ait 6 ilde 10 gayrimenkul satışa çıkıyor! 1 milyon TL'den başlayan fiyatlar!

Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait, 6 ilde 10 gayrimenkul satışa çıkıyor. Emek İnşaat tarafından satışa çıkan gayrimenkullerin fiyatları 1 milyon 40 bin TL ile 27 milyon 205 bin TL arasında değişiyor.

SGK'ya ait 10 adet gayrimenkul Emek İnşaat tarafından satılıyor!

Emek İnşaat ve İşletme A.Ş SGK'ya ait Manisa, Gaziantep, Adana, Samsun, Trabzon ve Ankara'da olmak üzere toplam 6 ilde 10 adet gayrimenkulü ihaleye çıkarıyor.

Belediyeler borçlarını ödemek için SGK'ya para yerine arazi veriyor!

Para yok, arazi verelim SGK'ya yüklü miktarlarda borcu olan belediyelerin, borçlarına karşılık olarak kullanılamayacak gayrimenkul ve arazileri teklif ettiği ortaya çıktı. Bir anlamda hem gayrimenkulden, hem de borçtan kultulma amaçlanıyor...

sgk gayrimenkul haczi

sgk gayrimenkul haczi sgk gayrimenkul haczi

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK) ocak ayında Amme Alacakları Kanunu’nda yapılan değişiklik sonrası, borçlu mükelleflerin hacizli mallarının üzerindeki haczin kaldırılması için kolaylık sağlayacak. 

SGK’nın bu adımı, mallarının, gerçek değerinin çok altında icra yoluyla satılmasından yakınan mükellefleri rahatlatacak. Uygulamada, icra yoluyla satışa çıkartılan mallar değerinin çok altında satıldığı için mükellef hem malından oluyor, hem de borcunu ödeyemiyor. 

Sosyal güvenlik il müdürlükleri veya sosyal güvenlik merkezleri (SGM) tarafından haciz konulan menkul ve gayrimenkullerin üzerindeki haczin kaldırılabilmesi için ilk haciz koyan üniteye yazılı başvuru yapması gerekecek. Hacizli mala biçilen değer ile yüzde 10 fazlasının yanı sıra takip masraflarını ödeyen mükellefin malı üzerindeki haciz kaldırılacak.

Bu haktan yararlanabilmek için hacze karşı dava açılmaması veya açılmış davalardan vazgeçilmesi şartı bulunacak. Doğrudan mükellefin...