29 / 06 / 2022

silivriye metro yapılacak mı

silivriye metro yapılacak mı

Silivri’de vatandaşlarla buluşan Başkan Kadir Topbaş, ilçeye dönemlerinde 925 milyon TL yatırım yaptıklarına dikkat çekerek, “Projelendirme çalışmalarını yaptığımız metroyla Silivri İstanbul’un merkeziyle buluşmuş olacak” dedi.

Kanal İstanbul güzergahında hangi metro hatları yapılacak?

Çılgın proje Kanal İstanbul, 2011'den beri Türkiye'nin gündeminde. Son günlerde yetkili isimlerinde açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen proje dikkat çekiyor. Peki Kanal İstanbul güzergahında hangi metro hatları yapılacak? İşte detaylar...

Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı'nda ilk ray kaynağı yarın yapılacak!

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Kadıköy-Kartal-Kaynarca Metro Hattı arasında raylı sistem bağlantısını sağlayacak projede ilk ray kaynağı yapılacak.

Halkalı-Havalimanı Metrosu'nun son kesiminin kazısı bugün yapılacak! 

Halkalı ile İstanbul Havalimanı arasında açılacak metro için geri sayım başladı. İstanbul'da ulaşımı rahatlatacak yeni projenin son kesimin kazısı bugün yapılacak. 

Bursa Şehir Hastanesine ulaşım için metro ihalesi 27 Ekim'de yapılacak!

Bursa Şehir Hastanesine ulaşım için metro ihalesi 27 Ekim'de yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesinin ihalesinin de gerçekleştirildiğini belirtti.

Bahçelievler'e millet bahçesi yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Bahçelievler'de düzenlediği mitingde vatandaşlardan bir kez daha destek istedi. Erdoğan, bölgeye yapılacak metro çalışmalarından bahsetti.

Konya'da Yüksek Hızlı Tren Garı için acele kamulaştırma yapılacak!

Konya Selçuklu'da yürütülen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde yer alan Yüksek Hızlı Tren Garı ve metro hatları için acele kamulaştırma yapılacak....

İstanbul'da 6 yeni metro ihalesi 14 Aralık'ta yapılacak!

İstanbul’un metro çalışmalarını zirveye çıkaracak altı farklı hattın ihalesi tek seferde yapılacak. 14 Aralık’ta 10 milyar liralık Bahçeşehir, Sultanbeyli, Yenidoğan, Halkalı, Kayaşehir, Göztepe ve Tuzla metro ihaleleri düzenlenecek.

İşte İstanbul'da 2019 yılına kadar yapılacak metro hatları!

İstanbul'da 2019 yılına kadar 53 metro hattı projesi yapılacak. İşte 2019 yılına kadar yapılacak metro hatlarının semtlere göre dağılımı....

Sultanbeyli'ye 3 ayrı metro hattı yapılacak!

Topbaş, "Sultanbeyli’ye yapılacak 3 ayrı metro hattıyla buradan Üsküdar’a, Kartal’a, Kadıköy’e ve Avrupa yakasında istediğiniz yere metroyla hızlı ve konforlu bir şekilde gidebileceksiniz. İnşallah 2 metro hattımızı 2019’da tamamlayacağız." dedi.

Silivri'ye ne zaman metro yapılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Silivri'ye metro yapılana kadar 400 yeni otobüsün kullanılacağını belirtti. Topbaş, “Buraya metro gelinceye kadar modern otobüslerle hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Konya'ya 3 milyar lira maliyetle metro yapılacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’ya yapılacak ve 3 milyar liraya mal olacak 45 kilometrelik metronun müjdesini verdi. Projenin İlk planlamalara göre 2020 yılında bitmesi hedefleniyor.

İstanbul'a 4 yeni metro yapılacak!

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi'ndeki konuşmasında kente 4 yeni metro hattı müjdesi verdi. Mecidiyeköy-Kabataş Metrosu'nun yapım çalışmalarına yakında başlanacağını açıkladı.

İşte İstanbul'da 2019'a kadar yapılacak tüm metro hatları!

İstanbul'da 2019 yılı ve sonrası yapılacak metro hatları çalışmaları devam ediyor. Başlayan çalışmalarla 2019 sonrasında planlanan metro hattı projeleri devreye girecek. İşte İstanbul'da 2019'a kadar yapılacak tüm metro hatları;

silivriye metro yapılacak mı Haberi

silivriye metro yapılacak mı


İftar sonrası Silivri sahilinde vatandaşlarla buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti. Silivrililerin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Kadir Topbaş, medeniyetler kurmuş bir milletin mensupları olarak İstanbul’u mutlu insanların yaşadığı medeni bir şehre dönüştürmek için çalıştıklarını söyledi.


Silivri İBB’ye dahil olduktan sonra ilçeye ve köylerine toplam 925 milyon TL’lik yatırım ve hizmet götürdüklerini hatırlatan Kadir Topbaş, “Altyapıdan ulaşım sistemlerine kadar yatırımlarımız devam ediyor. Hiç unutmuyorum 2005 yılında buradaki sanayi bölgesine 45 günde 18 kilometrelik mesafeden doğalgaz getirdik. Bize mali geri dönüşümünün yıllar sonra olacağını bilerek bu yatırımı yaptık. Çünkü sanayi demek, Türkiye’nin geleceği demekti. Silivrilerin istihdamı demekti. Silivri’nin merkezinde ve köylerinde de doğalgazı yaygınlaştırdık” diye konuştu.


Boğluca Deresi’nde sandallarla gezilebilecek


Boğluca Deresi’yle ilgili, “öyle bir düzenleme yapalım ki...