Sincan elektrik üretimi

Sincan elektrik üretimi

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Ankara Sincan'daki santralin elektrik üretim lisansını sona erdirmek için başvuru yapıldı...

Amasya Belediyesi'nin yeni binasının enerjisi Yeşilırmak'tan!

Amasya Belediyesinin yeni binasının enerji ihtiyacı Yeşilırmak'tan sağlanacak. Binanın elektrik üretimi ve ısıtma sistemi Türkiye'deki tek yapı olma özelliğine sahip.

Sinan Ak, Zorlu Enerji Grubu Başkanı oldu!

Ak, elektrik üretimi, satışı ve ticaretinden, enerji santralleri inşası, bakımı, onarımı ve işletme hizmetleri ve doğalgaz dağıtımına enerji sektöründe geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Zorlu Enerji Grubu’nun yatırım ve vizyonuna liderlik edecek.

Antalya Kumluca HES projesinin ÇED toplantısı 8 Eylül'de!

Reis RS Enerji Elektrik Üretimi Motorlu Araçlar Tütün Ürünleri Dağıtım Pazarlama Sanayi ve A.Ş., Antalya İli, Kumluca İlçesi sınırları içerisinde Alakır Çayı üzerinde enerji üretimi için HES yapmayı planlıyor. Projenin ÇED toplantısı 8 Eylül'de yapılacak.

Malatya'ya güneş enerji santrali kuruldu!

Malatya Büyükşehir Belediyesinin trambüs bakım istasyonu çatısına kurduğu güneş enerji santralinde, 3 ayda yaklaşık 115 bin kilowatt/saat elektrik üretimi gerçekleştirildiği bildirildi.

Sincan TM Elektrik Enerjisi İletim Hattı Projesinin ÇED tarihi 20 Haziran!

Ankara İli, Sincan İlçesi İncirlik Mahallesin tesis edilmesi planlanan Elektrik Enerjisi İletim Hattının ÇED toplantısı 21 Haziran 2016 tarihinde saat 11:00'da gerçekleşecek.

Malatya'da elektrik üretimi başladı!

Çevreci yatırımlarıyla dikkat çeken Malatya Büyükşehir Belediyesi, Trambüs Bakım İstasyonu çatısına kurduğu Güneş Enerji Santrali’nde elektrik üretimine başladı.

Etiyopya'da baraj inşası için anlaşma imzalandı!

Etiyopya'nın, Omo Nehri üzerine elektrik üretimi için baraj inşa edecek İtalyan şirketi ile anlaşma imzaladığı bildirildi.

Tibet bölgesindeki dev hidroelektrik santralinin inşaatı başladı!

Tibet bölgesindeki dev hidroelektrik santralinin inşaatı başladı. Bölgede kurulacak hidroelektrik santralin,1,2 milyon kilovat elektrik üretimi kapasiteli olacağı ve yıllık yaklaşık 5,4 milyar kilovat elektrik üreteceği belirtildi.

Tarsus kapalı semt pazarı çatısına güneş enerji paneli kurulacak!

TARSUS’ta bulunan kapalı semt pazarlarının çatılarına, elektrik üretimi için güneş enerji panelleri konulacak. Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, tasarruf sağlamak ve temiz enerji elde etmek adına konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Eskişehir İnönü'de 25 yıl kiralık arsa!

Eskişehir İli İnönü İlçesi Belediye Başkanlığı, Kümbet Mahallesi'nde bulunan arsayı Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi amacıyla 25 yıllığına kiraya veriyor. 25 yıllık muhammen kira bedeli 2 milyon 634 bin 746,52 TL olarak belirlendi.

Ankara'da elektrik kesintisi 18 Şubat 2016!

Ankara'nın Çankaya, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle ilçeleri, Karabük'ün Safranbolu ilçesi, Zonguldak'ın Devrek, Ereğli ve Merkez ilçelerindeki bazı mahallelere 18 Şubat'ta elektrik verilemeyecek.

Braas Çatı Sistemleri ile çatınızda elektrik üretimi!

Braas Çatı Sistemleri, kentsel dönüşüm sürecinde çatıları yapılarda bir enerji üssüne dönüştürmek amacı ile geniş solar ürün gamını tüketicilerine sunuyor.

Haktim Enerji Elektrik Üretimi İnşaat Mühendislik ve Proje Dan. San.Tic.İth.İhr.Limited Şirketi kuruldu!

Haktim Enerji Elektrik Üretimi İnşaat Mühendislik ve Proje Dan. San.Tic.İth.İhr.Limited Şirketi, Olga Balık, Özgür Temur, Özkemal Temur ortaklığıyla 1 milyon 500bin TL sermaye ile 13 Ocak'ta Bakırköy'de kuruldu.

Sincan elektrik üretimi

Sincan elektrik üretimi Sincan elektrik üretimi

Zorlu Enerji tarafından yapılan açıklama şöyle;


Şirketimizin Ankara İli, Sincan İlçesi, ASO/I.OSB sınırları içinde kurulu bulunan 50,3 MW kurulu gücündeki Doğal Gaz Yakıtlı Kombine Çevrim Elektrik Üretim Santralimize ait elektrik üretim lisansının sona erdirilmesi için EPDK'ya gerekli başvuru...