Şişli cam şişe geri dönüşüm

Şişli cam şişe geri dönüşüm

Camın geri dönüşümü konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan Anadolu Cam, Türkiye’ nin en kapsamlı sürdürülebilirlik projelerinden biri olan ‘Cam Yeniden Cam’ projesi kapsamındaki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

İş GYO Tuzla'daki 5 ofisini 310 milyon TL'ye Türkiye Şişe ve Cam'a sattı!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Tuzla Ofis Binası ile Tuzla Meydan Çarşı'da yer alan 5 ofisi  toplam 310 milyon TL+KDV'ye  Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.'ye sattı...

Şişecam 400 milyon TL'lik yatırımla cam elyaf tesisi kuruyor!

Şişe Cam Grubu, yaklaşık 400 milyon TL olarak planlanan cam elyaf tesisi kuracak. Yıllık 70 bin ton kapasiteli yatırım, Soda Sanayii tarafından gerçekleştirilecek.

Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası yıkılıyor!

İstanbul'da Paşabahçe semtine adını veren Paşabahçe Şişe Cam Fabrikası'nın tarihi binasının yıkımına başlandı. Cumhuriyet döneminin endüstriyel mirasının yerinde otel yükselecek…

2002 yılında Beykoz Paşabahçe Cam Fabrikası kapatılacakmış!

2002 yılında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, 1935 yılında üretime başlayan, ''Paşabahçe'' markasının doğduğu, Beykoz Paşabahçe Fabrikası'nı verimsiz olduğu ve zarar ettiği için kapatma kararı almış.

Gürallar'dan cam ambalaja ve turizme yatırım!

Sofra camı markası LAV’la önemli bir başarı yakalayan Gürallar, şişe ve kavanoz gibi cam ambalaj üretmek için dev bir yatırıma başladı. 750 milyon liraya ulaşacak yatırım 1.000 kişiye istihdam sağlayacak.

Arnavutköy Belediyesi, ayda 5 bin 400 kilo cam şişe topluyor!

Arnavutköy Belediyesi daha önce başlattığı ambalaj atıklarının geri dönüşümü ile ilgili projelerle doğayı koruma altına alırken, başlattığı cam şişe kampanyası ile adından söz ettirmeye başladı.

Cam şişeden yansıyan güneş ışınları evi yakacaktı!

Kocaeli'de balkon penceresinde unutulan cam şişe, güneş ışınlarını yansıtarak balkonda bulunan bir oyuncağı tutuşturdu. Balkondaki dumanı fark eden mahalleli itfaiyeyi arayarak yangının büyümesine engel oldu.

Paşabahçe Cam ile ARC-International arasındaki görüşmeler sonlandırıldı!

ARC sır vermedi, Şişecam masadan kalktı. Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ, bağlı ortaklığı Paşabahçe Cam ile Fransız ARC-International arasındaki görüşmelerin teklif sunulmadan nihayetlendirildiğini bildirdi.

1935 yılında Şişe ve Cam Fabrikası Paşabahçe faaliyete geçmiş!

1935 yılında Paşabahçe'de kurulan Şişe ve Cam fabrikası yani Paşabahçe faaliyete geçmiş. Kurulduğu sene 600 çeşit cam eşyası üretiyormuş ve ayrı bir binada da pencere camı üretmeye başlayacakmış.

Türkiye Şişe Cam, Asmaş Ağır Sanayi Makinaları A.Ş.'yi sattı!

Türkiye Şişe Cam Fabrikaları A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Türkiye Şişe Cam, Asmaş Ağır Sanayi Makinaları A.Ş.'yi sattı.

Maltepe şişe cam fabrikası yerine Nef Toplu Konut projesi yapılacak!

3 bin 565 daire Türkiye Şişe ve Cam'ın Maltepe'deki eski fabrikasının yerine, 3 bin 565 lüks daire, 16 ticari alan ve 85 adet sosyal ünite yapılacak. Projenin bedeli 288 milyon 359 bin 316 TL olarak belirlendi.

Şişli’de öğrenciler 1 günde 2 bin adet cam şişeyi geri dönüşüme kazandırdı!

Camın geri dönüşümü konusunda farkındalığı artırmayı amaçlayan Anadolu Cam, Türkiye’ nin en kapsamlı sürdürülebilirlik projelerinden biri olan ‘Cam Yeniden Cam’ projesi kapsamındaki faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Anadolu Cam ve Şişecam Rusya'daki ortaklarına kredi garantörü oldu!

Anadolu Cam Sanayii A.Ş ve Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş, Rusya Federasyonu'nda faaliyet gösteren bağlı ortaklıklarının aldığı 12,5 Milyon USD eşdeğeri 3 yıl vadeli 417,5 Milyon Ruble kredi için garantör oldu...

Şişli cam şişe geri dönüşüm

Şişli cam şişe geri dönüşüm Şişli cam şişe geri dönüşüm

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Şişli Belediyesi Anadolu Cam işbirliği ile 10 Haziran Salı günü düzenlenen ‘Takas Evi’ etkinliğinde cam geri dönüşümünün ülke ekonomisine ve enerji tasarrufuna sağladığı katkıları tüketicilerle paylaşıldı. Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği, çeşitli oyunlar ve maskotlarla birlikte eğlenceli vakit geçirdiği etkinlikte 2 bin adet cam ambalaj atığı geri dönüşüme kazandırıldı.11.06.2014 – Tüm üretim süreçlerini, ‘sürdürülebilirlik’ ilkesi doğrultusunda kurgulayan Anadolu Cam Sanayii A.Ş., geri dönüşümde farkındalığı artırmayı hedefleyen ‘Cam Yeniden Cam’ projesini Türkiye’nin her köşesine yaymak üzere çalışmalarını hızla sürdürüyor. Şişli Belediyesi ve Anadolu Cam, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 10 Haziran 2014 tarihinde ‘Takas Evi’ etkinliğini gerçekleştirdi.


Halka açık olan ve başta öğrenciler olmak üzere ilçe sakinlerinin de büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Şişli Belediye Başkan Vekili Emir Sarıgül...