28 / 11 / 2022

sosyal konut kontenjan

sosyal konut kontenjan

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gençlere sosyal konut müjdesi verdi. İşte Murat Kurum'un o açıklamaları...

Ev alacaklar dikkat! Sosyal konut projesiyle ilgili flaş gelişme

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, sosyal medya hesabından Eylül'de duyurulması planlanan yeni sosyal konut projesinde gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere özel kontenjan ayrılacağını açıkladı.

Gençlere müjde! TOKİ sosyal konut projelerinde gençlere kontenjan ayrılacak! Bakan Kurum resmen açıkladı! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gençlere sosyal konut müjdesi verdi. İşte Murat Kurum'un o açıklamaları...

Sosyal konut projelerinin yüzde 5'i engelli vatandaşların!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Twitter'dan paylaşım yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projelerinde, engelli vatandaşlar için yüzde 5 kontenjanı ayrıldığını dile getirdi. 

TOKİ 100 bin sosyal konut 2020 kura çekimi ne zaman?

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacağı son günlerde gündemde. TOKİ tarafından gerçekleştirilecek 100 bin sosyal konut projesine başvuru yapan vatandaşlar kuraların ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. Peki, TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi için lansman müjdesi!

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Gazimağusa-Maraş Bölgesinde ziyarette bulundu. Baybars, vatandaşlara kısa süre sonra Gazimağusa-Maraş Sosyal Konut Projesi’nin lansmanının yapılacağının müjdesini verdi.

Diyanet İşleri'nden TOKİ sosyal konut projeleri açıklaması!

Diyanet  İşleri Başkanı Erbaş katıldığı "Medeniyetimizde ve Kültürümüzde Aile" konferansında TOKİ sosyal konut projeleri hakkında sorulara cevap verdi...

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut'a 1 milyon 211 bin 518 kişi başvurdu!

TOKİ tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu açıklandı. Kampanyaya en çok başvuru İstanbul'dan geldi...

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kura tarihi belli oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2020 yılında yapacağı 100 bin sosyal konut için kura tarihi belli oldu....

Diyanet'ten TOKİ Sosyal Konut Projesi'yle ilgili faiz açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) sosyal konut projesi ile ilgili görüşünün ardından bazı medya organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı...

TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kuraları ne zaman çekilecek?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 2020 yılında inşa edeceği 100 bin sosyal konut projesi için başvuru süresi yarın sona eriyor... Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

Dul ve yetimler TOKİ'nin sosyal konut projesinden yararlanabilecek mi?

Dul ve yetimlerin TOKİ'nin sosyal konut projesinden yararlandırılması önerisine ilişkin meclis gündemine taşındı. CHP'li Gökçel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

TOKİ 100 bin sosyal konut başvuru şartları neler?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinin başvuru şartları nedir? Projelerde yer alan konutlar için başvurular 15 Ocak 2020'de sona eriyor. 

100 bin sosyal konut işsizliği de çözecek!

Türkiye’nin 81 şehrinde hayata geçirilecek 100 bin sosyal konut, kendisine bağlı 200 alt sektörü besleyerek ülke ekonomisinin lokomotifi olma özelliği taşıyan inşaat seköründe son bir senede 450 bin azalan istihdam sayısını artıracak.

sosyal konut kontenjan Haberi

sosyal konut kontenjan

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu Millet Bahçesi'nde "Gençlerle Buluşma" etkinliğine katıldı ve burada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

"Gençler, bizim geleceğimizsiniz. Bu manada biz her zaman sizlerle birlikte yol yürüdük. Bundan şeref duyduk, yürümeye de devam edeceğiz" diye konuşan Kurum, gençlerin Türkiye'nin geelceği olduğunu vurguladı. 

AK Parti olarak amaçlarının gençlere daha iyi bir hizmet sunmak olduğunu aktaran Murat Kurum, AK Parti'nin 21. yılının kutladığını anımsattı ve 21 senedir gençlerle hareket ettiklerini bellirtti. 

Kurum, 473 millet bahçesi yaptıklarına dikkat çekerek, "İstanbul da 18 milyon metrekare büyüklüğünde tam 46 millet bahçesi yapıyoruz. Buralarda gençlerimiz, aileleriyle hoş vakit geçirecek. Bu bahçelerde doğayla iç içe tabiatı öğreneceksiniz. Bu alanlar iklim değişikliğiyle mücadele edeceğimiz bir alan vazifesi de görüyor" diye konuştu. 

Murat Kurum,...