taksim yayalaştırma projesi nedir

taksim yayalaştırma projesi nedir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Danıştay'ın, Taksim Yayalaştırma Projesi'ne ilişkin iptal kararıyla ilgili, "Alt geçit faaliyetine devam edecek. Herhalde toprak dolduracak halimiz yok. Öyle bir karar da değil zaten." dedi...

Taksim Yayalaştırma Projesi iptal!

Taksim Yayalaştırma Projesi Danıştay 6. Dairesi tarafından oy çokluğu ile iptal edildi. Gezi Parkı ve Topçu Kışlası'nı da kapsayan yayalaştırma projesi 1 Kasım 2012'de başlatılmış, ilk etabı 13 Eylül 2013'te tamamlanarak açılmıştı...

Taksim projesi nedir?

Son günlerde gündemden düşmeyen Taksim projesi nedir? Projenin detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...

Çeşme ve Urla'da 628 hektarlık kamulaştırma kararı iptal edildi!

Çeşme’yi merkez alan kamulaştırma projesi iptal edildi. Çeşme ve Urla’da yaklaşık 628 hektarlık alanda kamulaştırma yapılmasıyla ilgili kararın iptal edildiği ortaya çıktı.

Niğde Pınarcık Köyü'nün tapulaştırma projesi mecliste!

Niğde'nin Merkez ilçesinde bulunan Pınarcık köyünün tapulaştırma projesi ile otoyol istimlak bedelinin ne zaman ödeneceği meclis gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Tavas doğalgaz bağlantı hattı projesi için acele kamulaştırma!

Tavas doğalgaz bağlantı hattı projesi için acele kamulaştırma kararı alındı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı...

Fatsa Yayalaştırma projesinde sona gelindi!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Yayalaştırma projesinde sona geldi.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakında hizmete başlayacak!

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yangın dolayısıyla hizmetlere ara verilmişti. İstanbul İl Sağlık Müdürü Memişoğlu, hizmetlerin en kısa sürede yeniden başlayacağını açıkladı. 

Kars Lojistik Merkezi ve Demiryolu projesi için acele kamulaştırma!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Kars Lojistik Merkezi ve Demiryolu Bağlantısı Uygulama Projesi için acele kamulaştırma yapılacak..

Ciro rekortmeni Ümraniye Alemdağ Caddesi trafiğe kapanıyor!

İstanbul’un en pahalı caddeleri sıralamasında yer alan Ümraniye’nin Alemdağ Caddesi yayalaştırma projesi kapsamında kapatılıyor..

Mudanya'da trafo merkezi projesi için acele kamulaştırma!

154 kV Mudanya Trafo Merkezi Projesi kapsamında bazı taşınmazlar hakkında acele kamulaştırma kararı alındı..

Bağıştaş 380 TM İrtibat Hatları Projesi'nde acele kamulaştırma!

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğüne ait ''Bağıştaş 380 TM İrtibat Hatları Projesi'' kapsamında ekli haritada gösterilen güzergahlara isabet eden taşınmazlarda acele kamulaştırma kararı verildi.

Ordu'da cadde yayalaştırma çalışmaları başlıyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde Zübeyde Hanım ve Süleyman Felek Caddeleri’ni de yayalaştıracak.

Ümraniye'de zemin altı otopark projesi için acele kamulaştırma!

Ümraniye'de "Gaffarefendi Sokak Zemin Altı Otopark Projesi” kapsamında bazı gayrimenkuller için acele kamulaştırma kararı alındı..

TAV'a Yılın Ulaştırma Projesi ödülü!

TAV, Riyad Havalimanı ile Dubai'de Yılın Ulaştırma Projesi ödülünü kazandı. TAV Grubu Üst Yöneticisi Şener, "Türk gençlerine hem istihdam sağlamaya, onları küresel piyasada etkin bir oyuncu olmaları için eğitmeye devam edeceğiz" dedi.

Ordu Yayalaştırma Projesi'nin ihalesi yarın!

Altyapı Koordinasyon Merkezi Üst Kurulu 2017'nin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Ordu'daki altyapı yatırımları masaya yatırıldı.

taksim yayalaştırma projesi nedir Haberi

taksim yayalaştırma projesi nedir


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Danıştay'ın, Taksim Yayalaştırma Projesi'ne ilişkin iptal kararıyla ilgili, "Alt geçit faaliyetine devam edecek. Herhalde toprak dolduracak halimiz yok. Öyle bir karar da değil zaten. Yapılan bitmiştir, proje hayata geçmiştir. Zemin çalışmasını her zaman yapmaya imkanımız var. O çalışma yakında başlayacak. Tabii ki orada iptal edilen planlarla ilgili bizim yeniden plan yapma yetki ve süreçlerimiz var" dedi.


Yeni Cami Meydanı'nın hizmete alım törenine katılan Topbaş, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 


Danıştay'ın, Taksim Yayalaştırma Projesi'yle ilgili iptal kararına ilişkin soru üzerine Topbaş, bu konuyla ilgili hukuki süreçlerin devam edeceğini söyledi.


Topbaş, bir üzüntüsünü dile getirmek istediğini belirterek, şöyle devam etti: 


"Bir belediyenin, yerel yönetimlerin hizmet yapmasının ne kadar zor olduğunu ortaya koyan bir karar bu. Taksim Yayalaştırma Projesi, Meclisimizden oy birliğiyle...