Tapu harcı ödenen yerler

Tapu harcı ödenen yerler

Bir gayrimenkul alım satım işlemi için ödenecek tapu harcı "binde 20" üzerinden hesaplanıyor. Peki, tapu harcı nereye ödenir? İşte tapu harcı ödenen bankalar...

2019 tapu harcı geliri ne kadar?

Alıcı ve satıcı tarafından ayrı ayrı ödenen tapu harcı nedir? Tapu harcını kim öder? 2019 tapu harcı geliri ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Tapu harcını kim öder? 2019 tapu harcı oranları!

Gayrimenkul alım ve satım işlemleri sırasında ödenen tapu harcı hakkında merak edilen tüm detaylar sizler için araştırıldı. Tapu harcı nedir? Tapu harcını kim öder? 2019 tapu harcı oranları...

Kentsel dönüşüm tapu harcı iade işlemleri 2018!

Kentsel dönüşümde alınan gayrimenkuller için ödenen tapu devir harçları geri alınabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi nasıl alınır? İşte kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi işlemleri..

Kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi nasıl alınır?

Kentsel dönüşümde müteahhitlerin yaptıkları satışlarda ödenen tapu devir harçları geri alınabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi nasıl alınır?

Tapu harcı indirim oranı 2018!

Konut ve işyerlerinin alım satım işlemleri için ödenen tapu harcında indirim yapıldı. İşte tapu harcı indirim oranı 2018..

Tapu harcı indirimi 2017 uzayacak mı?

Konut ve işyeri tapu devir işlemleri için ödenen tapu harcında Bakanlar Kurulu tarafından yapılan indirim, 30 Eylül'de sona eriyor. Peki, tapu harcı indirimi 2017 uzayacak mı?

Tapu harcı indirimi geriye dönük olur mu?

Gayrimenkullerin tapu devir işlemleri için ödenen tapu harcında indirim yapılmıştı. Peki, tapu harcı indirimi geriye dönük olur mu?

Tapu harcı indirimi ne zamandan beri geçerli?

Gayrimenkullerin devir işlemleri için ödenen tapu harçlarında belli bir dönem için tapu harcı indirimi yapılmıştı. Peki, tapu harcı indirimi ne zamandan beri geçerli? Tapu harcı indirimi ne zamana kadar geçerli olacak?

2017 tapu harcı indirimle ne kadar oldu?

Gayrimenkullerin devir ve iktisap işlemleri için ödenen tapu harcında 15 Mart'ta indirim yapıldı. Peki, 2017 tapu harcı indirimle ne kadar oldu?

Tapu harcı indirimi ne zaman?

Tapu dairesinde yapılan devir işlemleri için alıcı ve satıcı tarafından ödenen tapu harcında belli süreliğine, belli oranlarda indirim yapıldı. Peki, tapu harcı indirimi ne zaman son?

Tapu harcı ödenen bankalar!

Bir gayrimenkul alım satım işlemi için ödenecek tapu harcı "binde 20" üzerinden hesaplanıyor. Peki, tapu harcı nereye ödenir? İşte tapu harcı ödenen bankalar...

Tapu harcı pişmanlık dilekçesi 2016!

Kasıtlı ya da kasıtlı olmadan eksik ödenen tapu harcının ilgili her iki taraf tarafından da pişmanlık dilekçesi vererek ödemesi durumunda; yüklü faizlerin önüne geçilebiliyor. İşte tapu harcı pişmanlık dilekçesi 2016..

Tapu harcı hangi bankalara yatar?

Mesken, işyeri, arsa ve arazi gibi taşınmaz malların devir işlemleri tapu müdürlüğünde yapılıyor. Tapu devir işlemleri için belli oranda harç ödemesi yapılıyor. Peki, tapu harcı hangi bankalara yatar?

Tapu harcı ödenen yerler

Tapu harcı ödenen yerler Tapu harcı ödenen yerler

Tapu dairesinde ilk defa devir işlemi gerçekleştirecek olanlar, nereye ne kadar ödeme yapacağı konusunda bilgisiz olabiliyor. Bu ödenecek tutarın hesabı ve nasıl ödeneceği sanıldığı kadar zor bir işlem olmuyor.


Tapu harcı oranı "binde 20" olarak sabit olup, bu bedel taşınmazın satış değeri üzerinden hesaplanıyor. Taşınmazın değerinin düşük olması halinde harç da düşük oluyor. Değerin yüksek olması halinde ödenen harç da yüksek olarak hesaplanıyor. Bu bedeli alan ve satan ayrı ayrı ödemek zorunda oluyor.


Tapu harcı ödenen yerler

Tapu harcı işlemin yapıldığı yerin vergi dairesine ödeniyor. Maliye Bakanlığınca yetki verilmesi halinde bankalar tarafından da tapu harcı tahsil edilebiliyor.


Ayrıca tapu müdürlüklerinde e-tahsilat uygulamasına geçilmiş olup; Bu uygulama ile tapu harçlarının farklı şehirdeki şubelerde dâhil olmak üzere banka şubeleri, ATM’ler ve Görüntülü İşlem Merkezlerinden tahakkuk,...