tatile çıkmadan önce evde neler yapılmalı

tatile çıkmadan önce evde neler yapılmalı

Yaz mevsiminin gelmesi, okulların tatil olması ve uzayan resmi tatiller yazlık bölgelere olan talebi arttırıyor. Ancak uzmanlar bu konuda tatilcileri uyarıyor. Eve döndüğünüzde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için bir takım önlemler almak gerekiyor.

Nöbetçi noter uygulaması rekor kırdı!

Bayram tatili süresince devam eden nöbetçi noterlik uygulaması tatile çıkmadan Cumartesi ve Pazar günü işlem yaptıran vatandaşlar uygulamada rekora imza attı. Nöbetçi noterde işlem yaptıranların sayısı 12 bin 693’ü buldu.

Buenos Aires Limanı’na talibiz!

Arjantin’in ev sahipliğinde gerçekleşen “G-20 Liderler Zirvesi” için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yola çıkmadan önce Global Ports Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman ile Vahap Munyar röportaj gerçekleştirdi. 

Kayseri'de kentsel dönüşüm yasa çıkmadan başladı!

Bakan Özhaseki, Kayseri'de belediye başkanlığı döneminden itibaren önemli çalışmalara imza attıklarını ve kentsel dönüşüm yasası çıkmadan önce Kayseri'de 50'den fazla gecekondu denebilecek mahalleyi yenileyerek imarlı mahalleler haline getirdiklerini ifade etti.

Kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşme feshi ancak kanunda belirtilen şartlar ve süreler içinde yapılabiliyor. Peki, kanunen kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

Ev güvenliği için nelere dikkat edilmeli?

Pronet Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip'e göre tatile çıkmadan önce güvenlik tedbirlerini gözden geçirmek büyük önem arz ediyor. Habip, tatil valizinden daha önemlisinin ev güvenliği olduğunu söyledi.

İnşaat sektörünün görsel parçaları maketlerdir!

Gayrimenkul sektörü, konut yatırımlarıyla şahlandı. Yeni projeler birbiri ardına tanıtılırken, ev almak isteyenlerin ilgisi de her geçen gün artıyor. Projelerin, satışa çıkmadan önce yaptığı hazırlıklardan birisi de maket.

Kıbrıs'ta yapı denetim yasası bir an önce hayata geçirilmeli!

Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca, son dönemde sıklıkla rastlanmaya başlanan inşaat yıkılmalarının önüne geçmek için Yapı Denetim Yasası’nın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Başıbüyüklü önce tapu istiyor!

Maltepe Belediyesi İmardan sorumlu başkan yardımcısı Sinan Çetiz beraberinde birim müdürleri ile Başıbüyük mahallesi muhtarı Ayhan Karpuz, demek yöneticileri ve STK'larla bir araya geldi. Başıbüyüklü önce tapu istiyor!

Kiracının süresinden önce tahliyesi mümkün mü?

Konut kiralayan kiracıların karşılaştıkları durumlar arasında erken tahliye de yer alıyor.Peki kiracının süresinden önce tahliyesi mümkün mü?İşte kiracının süresinden önce tahliye edilmesi işlemleri..

Sur Yapı Vitrin fiyat artışından önce kampanyada son gün!

Satışları devam eden Sur Yapı Vitrin fiyat artışından önce kampanyada son gün. Konut teslimlerinin 2016 yılı Aralık ayında gerçekleşmesi planlanan proje Sur Yapı imzası ile hayata geçiriliyor.

Sultanbeyli İdilia'da fiyat artışından önce son 3 gün!

Sultanbeyli İdilia'da fiyat artışından önce son 3 gün. Dairelerin 226 bin TL'den başlayan fiyatlarla satıldığı projede teslimler 2016 yılının Aralık ayında gerçekleşecek.

Müteahhitlik hizmet kanunu bir an önce yasalaşmalı!

Kayseri İmar İnşaat Müteahhitleri Derneği (KAYİMDER) Başkanı Ali Aydın, "Müteahhitlik hizmet kanununun bir an önce yasalaşarak bu meslek her önüne gelenin müteahhit olduğu bir alan olmaktan çıkarılmalıdır" dedi.

Sur Yapı İdilia'da fiyat artışından önce son 4 gün!

Daire fiyatlarının 226 bin TL'den başladığı Sur Yapı İdilia'da fiyat artışından önce son 4 gün. Projede 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1, 4+1 dubleks daireler yer alıyor.

tatile çıkmadan önce evde neler yapılmalı

tatile çıkmadan önce evde neler yapılmalı tatile çıkmadan önce evde neler yapılmalı

Yaz mevsiminin gelmesi ve okulların tatil edilmesiyle birlikte iş ve şehir hayatından uzaklaşmak isteyen vatandaşlar soluğu yazlık evlerde alıyor. Yazlık bölgelere olan talebin yoğunlaştığı şu günlerde resmi tatillerinde uzamasıyla yazlık bölgelerde yapılan tatil süreleri de uzuyor. Ancak uzmanlar uyarıyor; tatile çıkarken uzun bir aradan sonra eve dönüşte istenmeyecek kötü sürprizler ile karşılaşmamak için gerekli bir takım önlemler alınmalıdır. 


Uzmanlara göre tatil dönüşü olumsuz bir durumla karşılaşmamak için evlerin kapatılması sürecinde alınabilecek önlemlerin başında; hırsızlık, yangın, su baskını veya doğal felaketler geliyor. Konuyla ilgili uyarıda bulunan ERA Gayrimenkul Türkiye Kordinatörü Mustafa Baygan; yaz dönemlerinde uzayan tatil süreleriyle beraber özellikle büyük şehirlerde konutların uzun süre boş kaldığını ve gerekli önlemlerin alınmadığı durumlarda tatil dönüşü konut sahiplerinin istenmeyen sonuçlarla karşılaştıklarını belirtti. 


İşte başta hırsızlığa...