TCMBnin faiz kararı ne

TCMBnin faiz kararı ne

Gayrimenkul sektörü temsilcileri TCMB'nin faiz kararını değerlendirdi. CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnan: "Yeni yatırımlar için faiz oranlarının düşük olması gerekiyor" dedi.

Kasım 2021'de konut kredisi faizleri ne oldu?

Kamu bankalarının tarafından uygulanan faiz kararı sonrasında konut kredisi faiz oranları düştü Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? 300 bin TL'lik konut kredisinin taksitleri ne kadar? İşte vadesine göre konut kredisi hesaplama...

Dolar/TL 11'den döndü!

Dolar kuru, 10 TL'den açılış yaptığı haftada gece sığ piyasada 11 seviyesini denedi. Bugün Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesinde dolar 10.54 TL'ye düştü. 100 baz puanlık indirim kararından sonra 10.97 TL'ye yükseldi ve yeni bir rekora imza attı.

Faiz indirimi sonrası 300 bin TL'lik konut kredisinin taksitleri ne oldu?

Kamu bankalarının tarafından uygulanan faiz kararı sonrasında konut kredisi faiz oranları düştü Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? 300 bin TL'lik konut kredisinin taksitleri ne kadar? İşte vadesine göre konut kredisi hesaplama...

Konut kredisi faiz oranları Kasım'ın ilk haftasında ne oldu?

Kamu bankaları tarafından uygulanan faiz kararı indirimleri sonrası konut kredisi faiz oranlarında düşüş yaşandı. Peki, konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? İşte detaylar...

Faiz indirimi sonrasında konut kredileri ne kadar cazip?

Kamu bankaları tarafından uygulanan faiz kararı sonrasında konut kredilerinde faiz oranları düşüşe geçti. Peki, şu anda konut kredileri faiz oranları ne kadar cazip? İşte detaylar...

Faizler indi konut fırsatçıları devreye girdi!

Merkez bankasının faiz kararı sonrası kamu bankalarının konut kredisi faizlerini indirmesiyle ev fiyatlarına yüzde 10 zam yapıldı. Peki, ev ararken nelere dikkat edilmeli?

Konut kredisi faiz oranları Kasım ayına nasıl başladı?

Kamu bankalarının faiz kararından sonra ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Peki, konut kredisi faiz oranları yeni aya nasıl başladı? İşte detaylar..

Konut kredisi faiz kararı gayrimenkul sektörünü hareketlendirdi!

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle konut sektöründe hareketlilik yaşanmaya başladı. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, konuta talebin arttığını dile getirdi. 

Konut kredisi faiz oranları Ekim ayının son haftası ne oldu?

Kamu kurumlarının faiz kararı sonrasında konut kredisi faiz oranları düşüşe geçti. Peki, Ekim ayının son günlerinde konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte detaylar...

Konut kredisi faizinde kaç puan düşüş oldu?

Kamu bankaları tarafından alınan faiz kararı sonrasında konut kredisi faiz oranlarında kaç puan düşüş olacağı merak konusu oldu. İşte bankalardaki son durum...

Birinci el konutlar için kampanya talebi!

Kamu bankalarının faiz kararı indirimi sonrasında konut sektöründe hareketlilik bekleniyor. Konut satışlarının artacağını düşünen temsilciler birinci el konutlar için kampanya yapılmasını talep ediyor.

Faiz indirimi sonrasında konut piyasası hareketlenecek!

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında kamu bankaları da faizlerde indirim gerçekleştirdi. Peki, bu karar konut piyasasını nasıl etkileyecek? Sektör temsilcileri bu kararın sektörü canlandıracağı görüşünde. 

Konut kredisinde faiz kararı depremi!

Merkez Bankası tarafından açıklanan faiz kararları konut kredisi faiz oranlarını da etkiledi. Çok sayıda bankanın konut kredisi faiz oranları güncellendi.

TCMBnin faiz kararı ne Haberi

TCMBnin faiz kararı ne

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indiriminin yerinde bir karar olduğunu belirtti.
TCMB'nin Para Politikası Kurulunun (PPK) faiz kararına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dündar, konut almak isteyenlerin düşen faizle ertelediği talebi alıma dönüştürmesi açısından üst bandın 0,50 puan indirilmesinin önemli olduğunu ifade etti.


Dündar, TCMB'nin faiz indiriminin yerinde bir karar olduğunu, bundan sonraki süreçte satışların devam etmesi için TCMB'nin faiz indiriminin sürmesi ve düşen gösterge faizinin konut kredilerine net olarak yansıması gerektiğini vurguladı.