08 / 08 / 2022

TOKİ borcu kapatma 2020

TOKİ borcu kapatma 2020

Dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapan TOKİ, 100 bin sosyal konut projesinde kura çekimlerini tamamlıyor. Başvuruların ardından gözler kura çekimlerine çevrildi. 100 bin konut için başvuru yapan bir milyonu aşkın kişi ödeme planını merak ediyor.

Kredi kartı borcu olup da kara listeye girenlere TOKİ'den indirimli ev haberi!

TOKİ, Türkiye'nin dört bir yanında ucuz finansman modeliyle alt ve orta gelirli aileleri konut sahibi yapmak için çalışmalarını hız kemeden sürdürecek. Peki TOKİ'den ev almak isteyip de kredi kartı borcu olanlar nasıl ev alacak? İşte detaylar..

Kredi kartı borcu olanlara, borç kapatma kredisi!

Birden çok bankaya ait kredi kartı olan ve borçları dağılan vatandaşlara Finansbank, TEB, Garanti, Akbank, borç kapatma kredisi imkanı sağlıyor. Bu kredi kolaylığı sayesinde vatandaşlar borçlarını isterse tek bir ödeme altında toplayabiliyor veya aylık ödeme ile borçlarını kapatabiliyor.

Emlak vergisi borcu ödeme!

Vergi, prim ve ceza gibi borçları kolayca kapatma imkanı için başvurular devam ediyor. Emlak vergisi borcu ödemelerinin yıl sonuna kadar yapılması gerekiyor. İşte tüm merak edilenler...

Borcu olan emekli TOKİ'ye başvuru yapabilir mi?

Ev hayali kuran emeklinin bu hayalini gerçekleştirmek için başlattığı kampanyaya adeta talep yağan TOKİ, emekliyi 116 bin 400 TL'ye ev sahibi yapacak. Peki TOKİ emekli başvuru şartları neler? Borcu olan emekli TOKİ'ye başvuru yapabilir mi? Hangi belgeler isteniyor? İşte yanıtı...

Konut kredisi borcu olan kişi sayısı mecliste!

Ülkemizde konut kredisi borcu olan kişi sayısına ve TOKİ'den alınan konutların borçları TBMM gündemine taşındı. CHP'li Gürer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

TOKİ borç kapatma indirimi 2017!

TOKİ borç kapatma indirimi için başvurular 29 Eylül 2017 tarihine kadar yapılıyor. TOKİ borçlarını erken kapatmak isteyenler için yüzde 20 indirim sağlıyor...

TOKİ borcunu erken kapatma 2017 kampanyası!

TOKİ borcunu erken kapatma 2017 kampanyası kapsamında yüzde 20 indirim fırsatı sunuluyor. 1 yıldan az taksiti kalan gayrimenkuller için kampanya geçerli değil...

Erdoğan Tok: İlkadım'da kentsel dönüşüme başlayacağız!

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Kentsel dönüşümü yerinde dönüşüm olarak gerçekleştirmek. Hastane ve Kökçüoğlu Mahallelerinde bu dönüşümü gerçekleştirme oranımız oldukça yüksek." diye konuştu.

Vergi borcu olan ev alabilir mi?

Ev sahibi olmak istediğinizi ancak vergi borcunuzun olduğunu düşünelim. Mevcut borcunuz ev almanıza engel teşkil edecek mi? Vergi borcu olan kişiler ev alabilir mi? İşte yanıtı..

Vergi borcu olan ev satılabilir mi?

Bir ev satın almak istediğinizi ve istediğiniz gibi bir ev bulduğunuzu düşünelim. Peki, satın almak istediğiniz evin üzerinde vergi borcu varsa ne olur? Vergi borcu olan ev satılabilir mi?

Eski ev sahibinin aidat borcu nasıl ödenir?

Apartman ve konut sitelerinde tüm maliklerin aidat borcunu ödemesi gerekiyor. Peki, bir ev satın aldığınızı ancak eski ev sahibinin aidat borcunun olduğunu düşünelim. Eski ev sahibinin aidat borcu nasıl ödenir?

Satın aldığım dairenin elektrik borcu kimi bağlar?

Taşınmaz mallar için alınan elektrik, su ve doğalgaz gibi abonelikler yapılıyor. Peki, aldığınız evdeki aboneliklerin borcu olduğunu düşünelim. Peki, satın aldığım dairenin elektrik borcu kimi bağlar diyorsanız işte yanıtı..

Emlak vergisi borcu kime ait?

Gayrimenkuller için ödenmesi gereken vergilerin başında emlak vergisi yer alıyor. Peki, gayrimenkulün el değiştirmesi halinde o senenin emlak vergisi borcu kime ait? Vergiyi kim öder?

TOKİ borcu kapatma 2020 Haberi

TOKİ borcu kapatma 2020

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye'nin farklı şehirlerinde inşa edilmiş alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa çıkardı. Açık satış yöntemi ile satışa çıkarılan evleri almak isteyenler TOKİ'ye başvuruyor. 

Piyasa koşullarında konut sahibi olması güç olan dar gelirli vatandaşları az peşinat, düşük taksit ve uzun vade ile kira öder gibi konut sahibi yapan TOKİ, bir yandan kuralara devam ederken bir yandan da inşaatlara başladı. 

894 liradan başlayan sabit taksitler

TOKİ 2020 projeleriyle 100 bin dar gelirli aile, kira öder gibi yüzde 10 peşinat, aylık 894 liradan başlayan sabit taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olabiliyor. 

TOKİ 100 bin sosyal konut ödeme planı 

Konutların fiyatının yüzde 10'u peşin olurken, kalan tutarın tamamı aylık yüzde 0.49 oran ve 240 ay vade şeklinde ödenecek.

2+1 daire...