toki kura çekimi nasıl yapılır 2021

toki kura çekimi nasıl yapılır 2021

Hayata geçirdiği projelerle dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projeler için start verdi. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

Kayaşehir TOKİ kura çekimi sonucu 2019!

Kayaşehir TOKİ projesindeki 4 bin 467 adet konuta 157 bin 391 başvuru geldi. Projedeki konutların kurası iki ayrı günde yapılacak. 2+1 konutların kurası 26 Haziran, 3+1 konutların kurası 27 Haziran'da çekiliyor. Peki kura isim listesi yayınlandı mı? İşte Kayaşehir TOKİ kura çekimi sonucu 2019...

Kilis Merkez TOKİ kura çekimi bugün!

Kilis Merkez TOKİ kura çekimi bugün gerçekleştirilecek. Projede yer alan konutların fiyatları 142 bin 500 TL ile 209 bin TL arasında değişiyor.

Osmaniye Toprakkale TOKİ kura çekimi sonucu 2019!

Osmaniye Toprakkale TOKİ kura çekimi sonucu 2019 haberimizde yer alıyor. Proje kapsamında 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor.

Sincan TOKİ kura çekimi sonuçları isim isim tam liste!

Sincan TOKİ kura çekimi sonuçları isim isim tam liste haberimizde yer alıyor. Projedeki konutlar 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı.

Ardahan Posof TOKİ kura çekimi 2019!

Ardahan Posof TOKİ kura çekimi 2019 detayları haberimizde yer alıyor. Projede toplam 126 adet konut bulunuyor.

Sarayköy TOKİ kura çekimi 16 Mayıs'ta!

Denizli’nin Sarayköy İlçe Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ortaklığında hayata geçirilen 410 konutun kura çekimi 16 Mayıs tarihinde yapılacak.

İstanbul Kayaşehir TOKİ kura çekimi 2017!

Toplam 1.892 konuttan oluşan İstanbul Kayaşehir TOKİ projesinde 1+1 ve 3+1 daireler için kura çekimi bugün yapılıyor. İşte detaylar...

Konya Meram Gödene TOKİ kura çekimi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Konya Meram Gödene projesinde 604 konut kura ile satılacak. Peki, Konya Meram Gödene TOKİ kura çekimi ne zaman?

Çorum Alaca 2. Etap TOKİ kura çekimi ne zaman?

TOKİ'nin Çorum Alaca 2. Etap projesinin kapsamında yer alan 47 adet konut kuralı olarak satışa sunuluyor. Peki, Çorum Alaca 2. Etap TOKİ kura çekimi ne zaman?

Sivas Yenimahalle Emekli Toki kura çekimi 2016!

TOKİ'nin Sivas Yenimahalle 184 Konut Emekli projesi kapsamındaki daireler kurayla satılacak. İşte, Sivas Yenimahalle Emekli Toki kura çekimi 2016 detayları...

Sivas Yenimahalle TOKİ kura çekimi ne zaman?

Fiyatların 133 bin 62 TL'den başladığı projede 40 adet daire kuralı satış yöntemiyle satışta. Peki Sivas Yenimahalle TOKİ kura çekimi ne zaman?

Ataşehir Emekevler TOKİ kura çekimi sonucu!

TOKİ Ataşehir Emekevler'de toplamda 410 daire için kura heyecanı başladı. İşte Ataşehir Emekevler TOKİ kura çekimi sonucu...

Konya Hadim TOKİ kura çekimi yarın!

TOKİ'nin Konya Hadim Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiği Konya Hadim TOKİ projesinde toplamda 171 adet konut bulunuyor. Konya Hadim TOKİ kura çekimi yarın gerçekleşecek.

toki kura çekimi nasıl yapılır 2021 Haberi

toki kura çekimi nasıl yapılır 2021

İnşa ettiği projelerle dar ve orta gelirli aileleri ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yeni projeler için start verdi. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

TOKİ projelerine başvuru yapan vatandaşlar projelerin kuralarının nasıl çekildiğini de merak ediyor. Peki TOKİ kura çekilişi nasıl yapılır?

Takvim'de yer alan habere göre, TOKİ'nin dar ve orta gelirli aileler için ürettiği konutların kura çekilişleri noter huzurunda yapılır. Kura çekimi sonucunda projelerde yer alan konut sayısına bağlı olarak hak sahibi olan kişilerin adları resmi olarak duyurulur.

Yapılan TOKİ kura çekilişlerinde dul, şehit aileleri, malul ve yetimler için projelerde bulunan konut sayısına göre yüzde 10'luk bir kontenjan ayrılır. Ayrılan bu kontenjandan konut hakkı elde edenler yine kura çekimiyle belli oldu. Engelli vatandaşlar için ayrılan konut kontenjanı da...