TOKİ sur konutları

TOKİ sur konutları

TOKİ tarafından Sur'da mağdur aileler için yapımı devam eden konutların 31 bloğu Eylül'de yeni sahiplerine verilecek.

TOKİ'nin önceliği Sur'daki vatandaşlar!

Terör operasyonlarının tamamlandığı bölgelerde seferberlik ilan eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışmalarına hız verdi. TOKİ, Sur'da evi hasar gören vatandaşlara öncelik verecek.

TOKİ Silivri Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ Silivri'deki yeni projesini satışa çıkarıyor. 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon dairelerin yer aldığı TOKİ Silivri Konutları ne zaman satışa çıkacak?

TOKİ emekli konutları başvuru şartları 2018!

TOKİ, 81 ilde emeklileri ev sahibi yapmak için konut projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İşte, TOKİ emekli konutları başvuru şartları 2018..

TOKİ Darende Konutları'nın yarısı tamamlandı!

TOKİ Malatya Darende'ye 253 yeni konut kazandırıyor. TOKİ Darende Konutları projesinde inşaatın yarısı tamamlandı.

Kayaşehir TOKİ Konutları kura çekilişi!

TOKİ Kayaşehir Konutları için kura çekilişi 4 Ekim'de yapılacak. Taksit ödemelerinin minimum 603, 15 TL'den başladığı proje için başvurular 20 Eylül'de sona eriyor...

TOKİ Kayaşehir Konutları başvuru şartları 2017!

TOKİ Kayaşehir Konutları'nda fiyatlar 144 bin 755 TL'den başlıyor. İşte TOKİ Kayaşehir Konutları başvuru şartları...

TOKİ Akseki Konutları'nın kurası 16 Haziran'da çekilecek!

TOK) tarafından inşaatı devam eden TOKİ Akseki Konutları'nın kura çekimi 16 Haziran Cuma günü yapılacak.

TOKİ Sur'daki çarpık yapıları temizledi!

Diyarbakır Sur'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan rekreasyon çalışması vatandaşların beğenisini topladı. Bölge TOKİ tarafından çarpık yapılardan temizlendi.

TOKİ, Sur'da 1.400 yeni konut inşa etti!

TOKİ'nin yaklaşık 5 bin 637 konutun yapımına başladığını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, "Bunlardan bin 400'ü bitirildi. Şuan Sur ilçesinde evi yıkılan bir vatandaş bizden ev isterse, evini verebilecek durumdayız. Hazırlıklarımız tamam" dedi.

TOKİ Beydağı Konutları'nda 71 evin kurası çekildi!

TOKİ ve Malatya Belediyesi'nce inşa edilen Beydağı Kentsel Dönüşüm Konutları'nda kura çekilişi gerçekleşti. 60 hak sahibine 1 ve 2. etapta 71 daire teslim edildi.

TOKİ Sur için sosyal alanlar oluşturuyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki peyzaj projesinden bahsetti. Turan, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yaparken, sosyal alanlar ve yeşil alanlar oluşturmayı sürdürdüklerini belirtti.

TOKİ Bartın Konutları için görüşüldü!

TÜED Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı ve Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Yıldırım, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında TOKİ konutları hakkında konuşuldu.

TOKİ Sur'da peyzaj çalışmalarına devam ediyor!

TOKİ, "tarihin taşlarla yazıldığı kent" olarak bilinen Diyarbakır'ın Sur ilçesini yapacağı peyzaj çalışmasıyla yeşille buluşturacak.

TOKİ Sur'daki çalışmaları Ocak'ta tamam!

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, terör örgütünün harabeye çevirdiği Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki konut ihtiyacı bulunduğunu belirterek, "TOKİ'nin çalışmaları gelecek ay tamamlanarak, teslimleri yapılacak" dedi.

TOKİ sur konutları

TOKİ sur konutları TOKİ sur konutları

Doğu ve Güneydoğu'da çatışma mağduru ailelere yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinesinde yapılan 5 bin 637 konut,  2017 tarihinden sonra verilmeye başlandı. Sur mağduru aileler için TOKİ tarafından yapımına başlanan konutların 31 bloğu ise 2017'nin Eylül ayında teslim edilmesi bekleniyor.


Sur ilçesinde meydana gelen çatışmaların mağdur ettiği ailelere yönelik TOKİ tarafından yapılan konutlarla beraber sağlık, kültür, cami, park, ticaret merkezi ve park tesisi de hizmet verecek.


Sur ilçesinde 2015-2016 yıllarında yaşanan çatışmalı süreçte evleri yıkılan vatandaşlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde TOKİ tarafından yapılan konutların inşası tüm hızıyla sürüyor. Sur ile Kayapınar'ın Çölgüzeli ve Yenişehir'in Üçkuyular mevkilerinde 480 konut yapılıyor.


2+1, 3+1 ve 4+1 olarak yapılan konutların belirlenen tarihlerde tamamlanması için hummalı bir çalışma yürütülüyor.


Üçkuyular'da kaba inşaatı tamamlanan 320 konutun, Mayıs...