TOKİden birden fazla ev alınabilir mi

TOKİden birden fazla ev alınabilir mi

TOKİ’ye yaptığı başvuru sonucu TOKİ kura çekilişinde kendisine konut çıkan ve TOKİ’den ev alan bir kişi yeniden TOKİ’den ev alabilir mi?

Birden fazla gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık verilecek mi?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Dairesi Başkanlığı'na gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık hakkı ile ilgili duyuru yaptı. Peki birden fazla gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık verilecek mi?

Osman Avcıl: Konut fiyatlarındaki artışın birden fazla nedeni var!

Son dönemlerde artan konut fiyatları hakkında konuşan Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı (ELMÜTDER) Av. Osman Avcıl,konut fiyatlarındaki artışın birden fazla nedeni olduğunu vurguladı.

Birden fazla evi olan kentsel dönüşüm kira yardımı alabilir mi?

Kentsel dönüşümde evlerini anlaşma yolu ile tahliye eden hak sahiplerine kira yardımı ve kredi desteği gibi finansal yardımlar yapılıyor. Peki, birden fazla evi olan kentsel dönüşüm kira yardımı alabilir mi?

Ortaklığın giderilmesi davası birden fazla taşınmaz varsa açılabilir mi?

Taşınmaza ortak mülkiyet olarak sahip olan hissedarlar mallarının aynen taksim edilmesi veya mahkemece satılması için ortaklığın giderilmesi davası açabiliyor. Peki, ortaklığın giderilmesi davası birden fazla taşınmaz varsa açılabilir mi?

Kapıcı birden fazla apartmanda çalışabilir mi?

Kapıcılar, anataşınmazın bakımı, korunması, küçük çaptaki onarımı, ortak yerlerin ve döşemelerin bakımı, temizliği, güvenliklerinin sağlanması, kaloriferin yakılması gibi işleri görüyor. Peki, kapıcı birden fazla apartmanda çalışabilir mi?

Kooperatifte bir ortaklık payına birden fazla kişi ortak olabilir mi?

Bir kooperatif en az 7 ortak tarafından imzalanacak ana sözleşme ile kuruluyor. Ana sözleşmedeki imzaların noterce onaylanması gerekiyor. Peki, kooperatifte bir ortaklık payına birden fazla kişi ortak olabilir mi?

Birden fazla ehil mirasçı varsa ne olur?

Miras kalan tarımsal arazinin devir işlemlerinin tamamlanmaması durumunda, bu yerlerin istemde bulunan ehil mirasçıya devri kararı alınabiliyor. Peki, ehil mirasçılar kimdir? Birden fazla ehil mirasçı varsa ne olur?

Bir arsa üzerindeki birden fazla bina nasıl numaralandırılır?

Bir sokakta yer alan arsaların ve arsa üzerindeki binaların nasıl numaralandırılması gerektiği, Adres ve numaralandırmaya ilişkin yönetmelik kapsamında açıklanıyor. Peki, bir arsa üzerindeki birden fazla bina nasıl numaralandırılır?

Birden fazla kişiye satılan eve haciz gelmesi!

Posta Gazetesi yazarlarından Tamer Heper bugünkü köşe yazısında Birden fazla kişiye satılan eve haciz gelmesi konusuna değindi. İşte o yazı..

Hisseli tapu izale-i şuyu davası nasıl açılır?

Bir taşınmaz malın mülkiyet hakkı bir kimseye ait olabileceği gibi birden fazla kimseye de ait olabiliyor. Hisseli taşınmazlarda hissedarlar malın paylaşımı için dava açabiliyor. Peki, hisseli tapu izale-i şuyu davası nasıl açılır?

Hisseli tapu ayırma masrafı 2015!

Bir gayrimenkule birden fazla kimse sahipse, tapu belgesi "hisseli" oluyor. Hisseli tapular üzerinde, hissedarların isteği halinde ayırma işlemi yapılabiliyor. Peki, hisseli tapu ayırma masrafı 2015 ne kadar tutar?

Hisseli arsanın satışı nasıl olur?

Hisseli arsa birden fazla kişinin sahip olduğu taşınmaz olarak tanımlanıyor. Peki hisseli arsa satışı nasıl olur? İşte, hisseli arsanın satışı!

Tapu hisse devir sözleşmesi!

Gayrimenkul üzerinde birden fazla kişinin hak sahibi olduğunu belirten tapu belgesine hisseli tapu deniyor. Tapuda hak sahiplerinin hisse oranları belirtiliyor. Peki, tapu hisse devri nasıl olur? İşte, tapu hisse devir sözleşmesi!

TOKİden birden fazla ev alınabilir mi

TOKİden birden fazla ev alınabilir mi TOKİden birden fazla ev alınabilir mi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 50 bin konut projesi başvurularına yoğun talep geldi.

Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre, TOKİ’ye başvurusu sonucu TOKİ kura çekilişinde kendisine konut çıkan ve TOKİ’den ev alan bir kişi yeniden TOKİ’den ev alabilir mi? sorusunun yanıtı oldukça merak ediliyor. İşte TOKİ projelerine başvuru yapan vatandaşlar bir hak sahibi birden çok konut alabilir mi? sorusunun yanıtı...

TOKİ’den birden fazla ev alınabilir mi?
Proje bazında kurulan komisyonca takdir edilen arsa ve bina değerinin  TOKİ  tarafından belirlenecek konut fiyatından yüksek çıkması durumunda, bu hak sahiplerine tespit edilen değere denk gelecek sayıda konut verilebilmesi için gerekli düzenleme İdarece yapılmaktadır.

TOKİ'den 505 lira taksitle dar gelirliye ev!

TOKİ'den nasıl ev alınır?

TOKİ'den 5 bin lira peşinatla...