tüketim malları ihracatı arttımı

tüketim malları ihracatı arttımı

TÜİK verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın ocak-mart döneminde 14 milyar 406 milyon 743 bin dolar olan tüketim malları ihracatı, bu yılın aynı döneminde yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolara ulaştı...

Postacılar Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Tekstil İnşaat San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi açıldı!

Postacılar Dayanıklı Tüketim Malları Mobilya Tekstil İnşaat San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi bugün Sarıyer'de 150 bin TL sermaye bedeli ile İrfan Postacı tarafından açıldı.

Hastoprak İnşaat Turizm Hay.Gıda Dayanıklı Tüketim Mal.Temiz.Oyuncak San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi açıldı!

Hastoprak İnşaat Turizm Hay.Gıda Dayanıklı Tüketim Mal.Temiz.Oyuncak San.Ve Tic.Ltd.Şti.İstanbul Şubesi bugün Esenyurt'ta 10 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Reşit Toprak tarafından açıldı.

Tüketim harcamalarının büyük bölümü konuta ve kiraya!

"Hanehalkı Bütçe Araştırması"nın 2017, 2018 ve 2019 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre, toplam tüketim harcamalarının büyük bölümünü konut ve kira harcamaları oluşturdu.

Tüketim harcamalarında en yüksek pay İstanbul'un!

Türkiye'de geçen yıl toplam tüketim harcamalarının yüzde 24,4'ü İstanbul'daki hane halklarınca gerçekleştirildi.

Türkiye'nin ihracatı temmuzda yüzde 5,8 azaldı!

Türkiye'nin ihracatı, temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 azalarak, 15 milyar 12 milyon dolar, ithalatı yüzde 7,9 düşüşle 17 milyar 709 milyon dolar oldu.

Hekimoğlu Dayanıklı Tüketim Malları Gayrimenkul Pazarlama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Şubesi açıldı!

Hekimoğlu Dayanıklı Tüketim Malları Gayrimenkul Pazarlama İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Şubesi Büyükçekmece’de 500 bin TL sermaye bedeli ile açıldı.

Kaizen Group İnşaat Gıda Tekstil Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kaizen Group İnşaat Gıda Tekstil Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Yunus Emre Çakmak tarafından kuruldu.

Gülyap İnşaat Demir Çelik Ve Dayanıklı Tüketim Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gülyap İnşaat Demir Çelik Ve Dayanıklı Tüketim Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Yakup Güloğlu tarafından kuruldu.

Almanya'da Nisan ayında inşaat üretimi yüzde 4,1 düştü!

Almanya'da Nisan ayında tüketim malları üretiminde yüzde 9,7 ve sanayi dışında inşaatta bir önceki aya göre yüzde 4,1 düşüş görüldü.

Almanya'da Mart ayında inşaat üretimi yüzde 1,8 arttı!

Almanya'da Mart ayında tüketim malları üretimi yüzde 7,5 düşerken sanayi dışında inşaatta bir önceki aya göre yüzde 1,8 artış görüldü.

Almanya'da Şubat ayında inşaat üretimi yüzde 1 azaldı!

Almanya'da Şubat ayında tüketim malları üretimi yüzde 1,8 artarken, sanayi dışında, inşaatta bir önceki aya göre yüzde 1 azalış görüldü.

Ferdi Erdoğan: Konutlarda su tüketim stratejileri geliştirilmeli!

Türkiye İMSAD ‘22 Mart Dünya Su Günü’ dolayısıyla açıklama yaptı. Açıklamada, sanayi ve konutlarda su tüketim stratejilerinin geliştirilip su israfının önüne geçilmesi gerektiğinden bahsetti.

Elazığ'da depremzedelerden 3 ay boyunca su tüketim bedeli alınmayacak! 

Elazığ'da merkez üssü Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "24 Ocak'tan geçerli olmak üzere 3 ay süresince abonelerimizden su tüketim bedeli almayacağız" dedi...

tüketim malları ihracatı arttımı Haberi

tüketim malları ihracatı arttımı


Türkiye'nin yılın ilk çeyreğindeki tüketim malları ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolar oldu. 


TÜİK verilerinden derlenen bilgiye göre, geçen yılın ocak-mart döneminde 14 milyar 406 milyon 743 bin dolar olan tüketim malları ihracatı, bu yılın aynı döneminde yüzde 9,3 artarak 15 milyar 746 milyon 836 bin dolara ulaştı. 


Mal grupları bazında en fazla ihracat, 3 milyar 909 milyon 520 bin dolarla yarı dayanıklı tüketim mallarında gerçekleştirildi. 


Bunu 3 milyar 410 milyon milyon 12 bin dolarla dayanıklı tüketim malları, 2 milyar 506 milyon 259 bin dolarla dayanaksız tüketim maları, 1 milyar 988 milyon 654 bin dolarla esası yiyecek ve içecek olan işlenmiş tüketim malları, 1 milyar 808 milyon 69 bin dolarla binek otomobilleri...