01 / 12 / 2022

türkiye altın ihracatı

türkiye altın ihracatı

Son zamanlarda Çin ve Hindistan gibi altın ithalatını sürdüren Türkiye yeni dünya düzeninde güçlü adımlarını devam ettiriyor. Türkiye, adeta çılgınlar gibi altın topluyor. İşte ayrıntılar...

Dünya Bankası açıkladı! 50 yılın en kötü senaryosu! Altını olanlar derin nefes alın! Kritik seviye resmen belli oldu

Altın fiyatları son 7 aydır düşüş eğiliminde hareket ediyor. Analistlere göre altının ''50 yılın en kötü senaryosu'' yorumları yapılmaya başlarken Dünya Bankası'ndan altın için derin nefes aldıracak kritik seviye açıklandı. 

İndirimli altın çadırı fırsatları başladı! Tüm takılarda çılgın indirim! İşte Altınplaza 3 Kasım 2022 fiyat listesi

Altınplaza, indirimli altın çadırında tüm altın takı modellerinde yüzde 17'ye varan indirim başlattı. Sahip olmak istediğiniz tüm altın takılarda büyük fırsatlar sizleri bekliyor. İşte Altınplaza 3 Kasım 2022 fiyat listesi.

Tüm altın takılarda online alışverişlerde ekstra yüzde 15 indirim! Fırsat üstüne fırsat! Altınbaş 3 Kasım fiyat listesi

Altınbaşta tüm altın kolyei yüzük, kpe ve bilekliklerde yüzde 48'e varan indirim fırsatı başladı. Bu indirime ek olarak online alışverişlerde sepette yüzde 15indirim daha yapılıyor. Peki Altınbaş altın küpe, kolye, yüzük ve bileklik fiyatları ne kadar? 

Altınbaş'ta halk günleri başladı! Tüm altın takılarda büyük fırsat! 2 Kasım 2022 fiyat listesi

Altınbaş'ta halk günleri başladı. Tüm altın takılarda kaçırılmayacak büyük fırsat indirimi başladı. Peki altın küpe, kolye, yüzük ve bileklik fiyatları ne kadar? İşte Altınbaş halk günleri 2 Kasım 2022 fiyat listesi.

Altında 9 sene sonra bir ilk yaşanıyor! İsviçre'den Türkiye'ye altın ihracatı rekor kırdı

Altın ihracatında 9 senenin ardından bir ilk yaşanıyor. İsviçre'nin Türkiye'ye altın ihracatı Nisan 2013'ten bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.

Tüm altın küpe modellerinde yüzde 25 indirim fırsatı başladı! Sembolgold 19 Ekim 2022 fiyat listesi

Sembolgold'ta tüm altın küpelerde yüzde 25 indirim fırsatı başladı. Altın küpeler Sembolgold'ta  679 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.  Peki altın küpe fiyatları ne kadar? Altın küpe fiyatları kaç TL? İşte Sembolgold 19 Ekim 2022 fiyat listesi.

Tüm altın bilekliklerde yüzde 50'ye varan indirim fırsatı! Koşan alıyor! Altınçizgi 18 Ekim 2022 fiyat listesi

Altınçizgi'de tüm altın bilekliklerde yüzde 50'ye varan indirim fırsatı başladı. İstediğiniz tarz ve modeldeki bileklikleri bir arada bulabileceğiniz altın çizgi altın bileklik fiyat listesini açıkladı. Altın bilekler ne kadar? Altın bileklik fiyatları kaç TL?

İslam Memiş’ten ortalığı karıştıracak altın açıklaması! İşte detaylar!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, dolar ve grama altına dair ortalığı karıştıracak bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Altın taktakıştır yüzüklerde yüzde 25'e varan indirim! Büyük fırsat! Venta pırlanta 12 Ekim 2022 fiyat listesi

Altın taktakıştır altın yüzükleri herkes merak ediyor. Eklem yüzüğü olarak da bilinen yüzükler kadınların vazgeçilmez yüzükleri arasında yer alıyor. Venta pırlantada taktatıştır yüzüklerde yüzde 25'e varan indirim fırsatı başladı. İşte Venta Pırlanta taktakıştır yüzük fiyat listesi 10 Ekim 2022...

Türkiye ihracatta yeni rekorlara koşuyor! Türkiye Avrupa’nın üretim merkezi haline geldi!

Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye’de son 12 ayın tamamında aylık ihracat rekorunu kırdık diyerek ihracat rakamlarındaki iyileşmeyi vurguladı. Önümüzdeki günlerde 250 milyar dolar hedefi yakalayacaklarını söyledi.

Türkiye'ye altın ihracatı son 9 yılın zirvesinde

Ağustos ayında Haziran 2013 yılından bu yana İsviçre'den Türkiye'ye altın ihracatının görülen en yüksek seviyeye yükseldiği belirtildi. Bugün altının ons fiyatı önceki kapanışının 0,3 altında 1674 dolardan işlem gördü.

Altını olanlara kötü haber! Duyan şaşırıyor!

Yatırımcıların son dakika gelişmelerini merak ettiği ve araştırdığı altının gram fiyatı, yaklaşık 2 ayın en düşük seviyesine geriledi. İşte altın fiyatlarında son durum...

Haziran 2022’de Türkiye'nin otomobil ihracatı yüzde kaç oldu? haziran ayı otomobil ihracatı ne kadar oldu?

Otomobil ihracatı haziran ayında ne kadardı? Türkiye’nin haziran 2022 yılında otomobil ihracatı kaç TL? işte merak edilen soruların yanıtları!

türkiye altın ihracatı Haberi

türkiye altın ihracatı

Çin ve Hindistan gibi altın ithalatına devam eden Türkiye yeni dünya düzeninde güçlü adımlarını sürdürüyor.
Türkiye'nin İsviçre'den yaptığı altın alımı Nisan 2013 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı.

2013 YILINDAN SONRA BİR İLK 

İsviçre'nin Türkiye'ye altın ihracatı Nisan 2013 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı.Uluslararası piyasalarda altın fiyatının gerilemesi İsviçre'nin altın ihracatının artmasını sağladı. 

Dünyanın en büyük altın rafineri merkezi olan İsviçre'nin Eylül ayında altın ihracatı 2021 yılının aynı ayındaki 117 bin 369 kg'dan 174 bin 185 kg seviyesine ulaştı. Ağustos ayında ihracat 121 bin 794 kg olarak kaydedilmişti. 

Türkiye'ye ihracat Ağustos ayındaki 23 bin 695 kg seviyesinden 32 bin 226 kilograma çıktı.

Çin'e ihracat geçen 37 bin 807 kg'den 44 bin 20 kg'ye ve Hindistan'a ihracat 19 bin...