Türkiye çimento ihracatı

Türkiye çimento ihracatı

Çimsa CEO’su Ülkü Özcan, çimento sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan, "Türkiye, dünyanın önde gelen çimento üreticileri arasında yer alıyor" dedi...

Türkiye 115 ülkeye çimento ihracatı yapıyor!

Türk çimento sektörünün toplam ihracatı yılın ilk 5 ayında yaklaşık yüzde 60 arttı ve 383 milyon dolara yükseldi.

Türkiye’nin çimento ihracatı 600 milyon doları aştı!

Son yıllarda çimento üretiminde dünyanın merkezlerinden biri haline gelerek çimento ihracatını 600 milyon dolara çıkaran Türkiye, dünya çimento endüstrisinin en önemli etkinliklerinden olan INTERCEM Konferansı'na ev sahipliği yapacak.

Türkiye, Avrupa'nın en büyük çimentocusu oldu!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin (TÇMB) 60. yıl kutlamasında konuşan TÇMB Başkanı Şefik Tüzün en çok ihracat yapılan ülkenin Haiti olduğunu söyledi..

Türkiye çimento ihracatında dünya ikincisi!

Toprak ürünleri sektörleri bilgilendirme toplantısında konuşan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Özinönü, 2014 yılının "ihracatta yeniden atağa kalkma yılı" olacağını belirtti...

20 AB ülkesine ihracat haziranda arttı!

Türkiye'nin ihracatı, geçen ay 2019'un aynı dönemine göre AB üyesi 27 ülkenin 20'sine artarken, yüzde 230,34 ile en fazla ihracat artışı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde kaydedildi.

İhracatta 14,7 milyar dolarlık Kovid-19 kaybı!

Kovid-19 salgınının ekonomiye etkilerinin en derinden hissedildiği mart-nisan-mayıs döneminde Türkiye'nin ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33,2 azalırken, en fazla kayıp dış satımı neredeyse yarıya inen otomotiv endüstrisinde yaşandı.

Beton kalitesinin yüksek olması yapı güvenliğini artırıyor!

Sektör temsilcilerinin oluşturduğu Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) ve Giresun Üniversitesi iş birliğinde, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin desteği ile “Beton ve Beton Bileşenleri Semineri” gerçekleştirildi...

Dış ticaret istatistikleri açıklandı!

Türkiye'nin ihracatı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 41,4 azalarak, 8 milyar 990 milyon dolar, ithalatı yüzde 25 azalışla 13 milyar 553 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Çimento ihracatı 2020'nin ilk 4 ayında yüzde 37 arttı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) yılın ilk 4 ayında çimento ihracatının yüzde 37 arttığını açıkladı.

Dış ticaret istatistikleri açıklandı!

Türkiye'nin ihracatı, mart ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 azalarak 13 milyar 422 milyon dolar, ithalatı yüzde 3,1 artışla 18 milyar 813 milyon dolar olarak gerçekleşti.

2019'da çimento sektörünün iç satışları yüzde 32 azaldı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin verilerine göre; 2019'da çimento sektörünün iç satışları yüzde 32 azaldı ve 67 milyon tondan 45 milyon tona düşüş gösterdi.

Türkiye çimento sektörü, dünyada ilk sırada!   

Çimsa CEO’su Ülkü Özcan, çimento sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özcan, "Türkiye, dünyanın önde gelen çimento üreticileri arasında yer alıyor" dedi...

Çimento sektörü ihracatı yüzde 54 arttı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından (TÇMB), 2020 yılının ilk üç ayında çimento sektörü toplam ihracatının miktar olarak yüzde 54 arttığı belirtildi.

Çimento ihracatı Şubat'ta yüzde 56 arttı! 

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan çimento sektörünün Şubat ayı verileri açıklandı. Buna göre; çimento ihracatında yüzde 56’lık artış yaşandı.

Dış ticaret açığı 4 milyar 448 milyon dolara yükseldi!

Türkiye'nin ihracatı, ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,4 artışla 14 milyar 759 milyon dolar, ithalatı ise yüzde 18,8 artarak 19 milyar 207 milyon dolar oldu.

Akçansa, çimento sektörünün en yüksek ihracat rakamına ulaştı!

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olan Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2019 yılı finansal sonuçlarını yayınladı. Akçansa, 3.7 milyon ton ihracat ile Türkiye çimento sektörünün tarihi olarak en yüksek ihracat rakamı oldu. 

Tamer Saka yeniden TÇMB başkanı seçildi! 

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği 62. Genel Kurulu yapıldı. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka, yeni dönemde de görevine devam edecek...

Türkiye çimento ihracatı

Türkiye çimento ihracatı Türkiye çimento ihracatı

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, iş süreçlerinin merkezine sürdürülebilirlik, dönüşüm ve özen kültürünü koyarak hazırladığı 2019 Entegre Faaliyet Raporu’nu yayınladı. 

Çimsa CEO’su Ülkü Özcan, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Programı’na uyumlu şekilde hazırlanan 2019 Entegre Faaliyet Raporu’na ve sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye çimento sektörü, dünya sıralamalarında ilk sıralardaki yerini koruyor

Türkiye çimento sektörünü analiz eden Ülkü Özcan, "Yıllık 100 milyon ton seviyesinde çimento üretim kapasitesine sahip olan Türkiye, dünyanın önde gelen çimento üreticileri arasında yer almaktadır. 54 fabrika ve 22 öğütme tesisinin bulunduğu ülkemiz, 2019 yılında 23 milyon ton çimento ve klinker ihracatı ile tarihi bir rekora imza atmıştır. İhracattaki bu güçlü performansa karşılık iç piyasadaki daralma 2019 yılında da devam etmiştir" şeklinde konuştu.

Çimsa, 2019 yılında küresel liderliğe giden yolda emin...