Türkiye ile Almanya blok tren

Türkiye ile Almanya blok tren

Bremen - Köseköy ve Schwertberg - Tekirdağ Limanı arasında her biri 204 araç kapasiteli blok trenler çalışacak.

Türkiye ile Azerbaycan arasında inşaat işbirliği!

Türkiye - Azerbaycan İş Forumu'nda iki ülke arasında tarım, inşaat, tekstil gibi alanlarda karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için niyet anlaşması imzalandı.

Türkiye ile Azerbaycan arasında imzalanan Tercihli Ticaret Anlaşması Resmi Gazete'de yayımlandı!

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Tercihli Ticaret Anlaşması'nın onaylanmasına yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Londra'dan 'sırada Türkiye var' açıklaması!

Britanya Ticaret Bakanlığı, Türkiye ile salı günü serbest ticaret anlaşması imzalayacaklarını duyurdu.

Yunanistan, Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının sonlandırılmasını istedi!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Avrupa Komisyonu'nun Genişleme Başkanı Oliver Varhelyi'ye yazdığı mektupta Türkiye ile olan Gümrük Birliği anlaşmasını sonlandırmanın değerlendirilmesini talep etti.

Rusya vergi bilgilerini Türkiye ile paylaşacak!

Rusya Federal Vergi Servisi, vergi bilgilerinin karşılıklı olarak otomatik bir şekilde paylaşıldığı ülkelere Türkiye'yi de dahil etmeye hazırlanıyor.

Türkiye ile TOGO arasındaki ticaret hacminin 96 milyon doları inşaat ve gıdadan!

Türkiye ile Togo arasındaki karşılıklı ticaret hacmi yaklaşık 106 milyon dolar seviyesinde. Bunun 96 milyon dolarını gıda ve inşaat ürünleri oluşturuyor.

Türkiye ile Venezuella Arasındaki Ticaretin Geliştirilmesi Anlaşması' onaylandı!

Türkiye ile Bolivarcı Venezuella Cumhuriyeti arasında 17 Mayıs 2018'de imzalanan Ticaretin Geliştirilmesi Anlaşması'nın her iki ülkedeki onay süreci tamamlandı.

Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye-ABD ticari ilişkilerini değerlendirdi!

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye ile ABD'nin ticaret ilişkilerinde Serbest Ticaret Anlaşması'nın önemli olduğunu belirterek, "Süreci hızlandırmak için iki ülke arasında Tercihli Ticaret Anlaşması çok yardımcı olacaktır." ifadesini kullandı.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaret hacmi 20 milyar dolara ulaşacak!

DEİK Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Okyay, "İkili temaslarda bulunduğumuz İngiliz yetkililer Türkiye ile ticareti artırmayı hedeflediklerini dile getiriyor. 2023 yılına kadar ticaret hacmimizin 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor." dedi.

Almanya'da çalışan Türk inşaat işçilerinden Milli Dayanışma Kampanyası'na destek!

Türkiye'den Almanya'nın Brühl kentine geçici çalışmaya gelen 30 işçi, "Milli Dayanışma Kampanyası"na 10 bin 220 avro bağışladı.

Türkiye ile İtalya arasında 5 yılda 93 milyar dolarlık ticaret yapıldı!

İtalya'ya son 5 yılda toplam 41 milyar 802 milyon dolarlık ihracat yapan Türkiye, bu ülkeden 50 milyar 928 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi.

Türkiye ile Katar kentsel dönüşümde iş birliği yapacak!

Türkiye'nin Katar, Sırbistan, Somali, Cibuti, Filistin, Sierra Leone, Moğolistan, Karadağ ve Slovenya ile ayrı ayrı düzenlediği protokol ve anlaşmaya dair kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye ile Katar arasında kentsel dönüşüm ve mekansal planlama gibi alanlarda iş birliği yoluna gidecek...

Judith Slater: Türkiye ile 2020'de STA yapmakta kararlıyız!

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Slater, "Türkiye, AB Gümrük Birliği'nin bir parçası. Türkiye ile yaptığımız şey önemli ve aynı zamanda AB ile yaptığımız şeyle de bağlantılı." dedi.

Türkiye ile Almanya blok tren Haberi

Türkiye ile Almanya blok tren

Türkiye ile Almanya ve Avusturya arasında trenle otomobil taşımaları başladı. TCDD Yük Dairesi Başkanlığı ile DB Schenker ve Rail Cargo arasında yürütülen ortak çalışmalar sonucu Almanya (Bremen)-Köseköy ve Avusturya (Schwertberg)-Tekirdağ Limanı arasında otomobil taşımaları başlatıldı. 204 araç taşıma kapasitesine sahip blok trenlerle yılda 20 bin araç taşınacak. 


Türkiye ile Almanya ve Avusturya arasında otomobil taşımacılığı başlatıldı. Almanya’dan Köseköy’e, Avusturya’dan ise Tekirdağ Limanı’na gelen 204 araç taşıma kapasitesine sahip blok trenlerle yılda 20 bin araç taşınacak. Deneme seferleri başarıyla gerçekleştirilen trenlerle Mercedes otomobilleri Almanya’dan Köseköy’e, BMW otomobilleri ise Avusturya’dan Tekirdağ Limanı’na taşınacak. Önümüzdeki günlerde yine Almanya-Türkiye (Köseköy) arasında karşılıklı olarak Hyundai otomobil taşımaları başlatılacak. Türkiye ile Fransa arasında 2015'te blok konteynerlerle oto yedek parçası taşımaları başlatıldı. Haftada 4 gün karşılıklı olarak...