türkiye tayvan arasındaki ticaret

türkiye tayvan arasındaki ticaret

Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvanlı iş insanlarının Türkiye'ye ilgisinin yüksek olduğunu, Türklerle ortaklık kurarak Avrupa pazarına beraber giriş yapmak istediklerini söyledi.

Yunanistan, Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği anlaşmasının sonlandırılmasını istedi!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Avrupa Komisyonu'nun Genişleme Başkanı Oliver Varhelyi'ye yazdığı mektupta Türkiye ile olan Gümrük Birliği anlaşmasını sonlandırmanın değerlendirilmesini talep etti.

Rusya-Türkiye İş Konseyi heyeti Türkiye'de!

Rusya-Türkiye İş Konseyi heyeti, iki ülke arasındaki uçuşların yeniden başlamasından sonraki ilk çalışma ziyareti için Türkiye'ye geldi.

Pandemi sonrası Türkiye-Malezya ticari ilişkilerinin gelişeceği düşünülüyor!

Malaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mohd Nazari İsmail, "İki ülke arasındaki karşılıklı ticaret her zaman devam edecek ve güçlenecektir. Bunu sağlamak içinse güçlü bir Türkiye-Malezya Ticaret Odası kurulmalıdır" dedi.

Türkiye ile TOGO arasındaki ticaret hacminin 96 milyon doları inşaat ve gıdadan!

Türkiye ile Togo arasındaki karşılıklı ticaret hacmi yaklaşık 106 milyon dolar seviyesinde. Bunun 96 milyon dolarını gıda ve inşaat ürünleri oluşturuyor.

Türkiye ile Venezuella Arasındaki Ticaretin Geliştirilmesi Anlaşması' onaylandı!

Türkiye ile Bolivarcı Venezuella Cumhuriyeti arasında 17 Mayıs 2018'de imzalanan Ticaretin Geliştirilmesi Anlaşması'nın her iki ülkedeki onay süreci tamamlandı.

Türkiye ile İngiltere arasındaki ticaret hacmi 20 milyar dolara ulaşacak!

DEİK Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Okyay, "İkili temaslarda bulunduğumuz İngiliz yetkililer Türkiye ile ticareti artırmayı hedeflediklerini dile getiriyor. 2023 yılına kadar ticaret hacmimizin 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor." dedi.

TCMB ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarı yükseltildi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Katar Merkez Bankası arasındaki swap tutarı tadil edilerek 15 milyar ABD doları karşılığı Türk lirası ve Katar riyaline yükseltildi.

Türkiye Varlık Fonu ile Sinosure arasında 5 milyar dolarlık iş birliği mutabakatı!

Türkiye Varlık Fonu (TVF) ile Çin İhracat ve Kredi Sigortası Kurumu (Sinosure), iki ülke arasındaki ekonomik, ticari ve yatırım iş birliğini artırmak için mutabakat belgesi imzaladı.

Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hedefi 2 milyar dolar!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Hırvatistan arasındaki ticaret hacmini öncelikle 2 milyar dolara, daha sonra da 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini aktardı.

Türkiye ile AB arasındaki ticari ilişkiler artmaya devam ediyor!

Türkiye ile AB arasındaki, ticari ilişkiler artmaya devam ediyor. Türkiye’nin ihracatında AB ülkelerinin payı yüzde 50’ye ulaştı. En çok ihracat yapılan ülke ise Almanya.

Yabancıların Türkiye’de mülk merakı artıyor!

Ocak 2010 ile Ekim 2019 tarihleri arasındaki 9 senelik süreçte 24 bin 393 Irak vatandaşı Türkiye’den satış yoluyla mülk aldı.

Asyalı yatırımcı Türkiye'den ev alıyor!

Türkiye ile Çin arasındaki ticaretin artması gayrimenkul piyasalarına da yansıdı. Üç sene önce Türkiye’den en fazla gayrimenkul alan 10 ülke arasında iken sonraki yıllarda alımları düşen Çinliler, yeniden gayrimenkul alımı yapmaya başladı.

Türkiye'nin gelir dağılımı açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun bugün açıkladığı son verilere göre, Türkiye'de en zengin kesim ile en yoksul kesim arasındaki fark büyüdü. Verilere göre nüfusun yüzde 70'inden fazlası borçlu olarak kaydedilmiştir.

türkiye tayvan arasındaki ticaret

türkiye tayvan arasındaki ticaret türkiye tayvan arasındaki ticaret


Teknoloji markalarıyla dünyada adından söz ettiren Tayvan, Avrupa'ya açılma konusunda Türkiye'yi hedef olarak belirledi. Bununla beraber Tayvanlı üreticiler, Türkiye'de marka bilinirliliklerinin artmasını istiyorlar. Pek çok Tayvan markasının Türkiye'de beğeni ile kullanıldığını ama tüketicilerin bu ürünlerin Tayvan malı olduklarını bilmediklerini ifade eden Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Türkiye'de hem Tayvan malı bilincini artırmak hem de ikili iş ortaklıkları sağlamayı hedeflediklerini kaydetti. Bu amaçla eylül ayında İstanbul'da büyük bir organizasyona hazırlandıklarını söyleyen Patty Yen, bu organizasyonda Tayvan'ın kalitesi kanıtlanmış 100 ürününü tanıtacaklarını dile getirdi. Patty Yen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizim büyük bir ödülümüz var. Tayvan Mükemmelliği Ödülü. Bu ödülün anlamı, yüksek kalite, inovatif ve değerli ürünleri desteklemek, tanıtmaktır. Hükümetin desteklediği bir ödül bu. Asus, HTC, Acer, Pailoung gibi markaların...