türkiyedeki hangi projelerde Japon teknolojisi kullanılıyor

türkiyedeki hangi projelerde Japon teknolojisi kullanılıyor

Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Türkiye’nin 2023 hedeflerine, köprü, elektrik santralı, hızlı tren ve uydu projelerine Japon teknolojisi ile katkıda bulunmak istediklerini vurguladı.

​​​​​​​Engin Artemel kimdir?

Ünlü Mimar Engin Artemel kimdir? Engin Artemel hangi projelerde yer almıştır? İşte Engin Artemel'in biyografisi...

Dursun Baştürk kimdir? 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığında açık bulunan başkan yardımcılığı görevine getirilen Dursun Baştürk kimdir? Dursun Baştürk hangi işlerde görev aldı?

Nef Nefis Cumartesi ve Nefis Pazar kampanyası hangi projelerde geçerli?

Nef Nefis Cumartesi ve Nefis Pazar kampanyası hangi projelerde geçerli sorusunun yanıtı haberimizde yer alıyor. Nef'in yeni kampanyası 14-15 Aralık 2019 tarihleri arasında geçerli olacak.

Orhan Yüce kimdir?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Orhan Yüce kimdir? Orhan Yüce daha önce nerelerde çalıştıi, hangi görevleri yürüttü?

Bu hafta hangi bankalar konut kredisi faizlerini indirdi?

Bankaların konut kredisi faiz oranları özel bankaların indirim atağı sonrasında son bir haftada hızla düştü. Peki hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı...

Konutta indirim kampanyası hangi projelerde geçerli?

Türkiye İçin Kazanç Vakti Kampanyası yarın (29 Ağustos 2018 Çarşamba) başlayacak.  Peki Konutta indirim kampanyası hangi projelerde geçerli?

Millet Bahçesi'ne komşu 10 konut projesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Millet Bahçesi olacağını açıkladığı Atatürk Havalimanı arazisine komşu ilçelerde konut fiyatları rekor düzeye ulaştı. Peki, hangi konut projeleri Millet Bahçesi'ne en yakın konumda bulunuyor? Sizler için araştırıldı....

Yapı kayıt belgesini hangi kurum verecek?

İmar barışı ile imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara yapı kayıt belgesi alınabiliyor. Peki, yapı kayıt belgesini hangi kurum verecek?

ODE Yalıtım, hangi önemli projeleri üstlendi?

Yaptığı yatırımların meyvelerini almak için hedef odaklı ilerleyen ODE Yalıtım son beş yılda 55 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi.

Mutlu Evler Türkiye kampanyası 300 konutu kapsıyor!

Sur Yapı Mutlu Evler Türkiye kampanyası ’Mutlu Evler Türkiye’’ sloganıyla konut alıcısını bekliyor. Kampanyaya 11 proje toplam 300 konut katılıyor. Peki Sur Yapı Mutlu Evler Türkiye kampanyası hangi projelerde geçerli?

Sur Yapı Mutlu Evler Türkiye kampanyası hangi projelerde geçerli?

Sur Yapı, yeni kampanyası ile konut taksitlerini 600 liraya kadar düşürdü. 60 aya sıfır, 120 aya yüzde 0.55 faiz imkanı sunulan kampanyada yüzde 10 indirim de yapılıyor.

DAP Yapı indirim kampanyası hangi projelerde geçerli?

Dap Yapı yeni bir indirim kampanyasına başladı. 9 Nisan'a kadar sürecek olan DAP Yapı Çadır kampanyasında fiyatlar 297 bin TL'den başlıyor. Peki DAP Yapı indirim kampanyası hangi projelerde geçerli?

Evdekifirsat ev alana üste para hangi projelerde geçerli?

Evdekifirsat.com, ev almanın kurallarını değiştiriyor. Evdekifirsat.com ev alana aldığı evin bedelinin yüzde 4’ü nakit olarak hediye ediyor. Peki, Evdekifirsat ev alana üste para hangi projelerde geçerli?

türkiyedeki hangi projelerde Japon teknolojisi kullanılıyor Haberi

türkiyedeki hangi projelerde Japon teknolojisi kullanılıyor

Türkiye ile Japonya arasındaki ticaret hacmini 5 yılda 10 milyar dolara çıkarmak istediklerini açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Alt yapıda işbirliğimizi sürdürelim" dedi. Japonya Başbakanı Shinzo Abe ise Türkiye’nin 2023 hedeflerine, köprü, elektrik santralı, hızlı tren ve uydu projelerine Japon teknolojisi ile katkıda bulunmak istediklerini vurguladı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye için stratejik önem taşıyan altyapı projelerinde Japonya ile çalışmaktan memnun olduklarını belirterek, “2014 sonu itibarıyla iki ülke arasındaki ticaret hacmi 3,6 milyar dolar civarındadır, ancak bu yetmez, iki ülkenin potansiyeli bunun çok ötesindedir. İki ülke arasında ekonomik ortaklık anlaşmasının tamamlanmasıyla ticarette arzu ettiğimiz hedeflere en kısa sürede ulaşacağımızı düşünüyorum. İlk 2-3 yıl içinde 5 milyar dolara, 5 yıl içinde 10 milyar dolara bu ticaret hacmini çıkarmamız şarttır” dedi. Japonya Başbakanı Shinzo...