uzay enerji doğalgaz elektrik santrali

uzay enerji doğalgaz elektrik santrali

Uzay Enerji, Kanal İstanbul ve çevresindeki 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için 1 milyar dolarlık doğalgaz elektrik santrali kuracak...

Levent Pelesen: Doğalgaz faturasını azaltmanın yolu ısı yalıtımından geçiyor!

Binalarda ısıtma amaçlı kullanılan enerjinin yaklaşık yarısının israf edildiğinin altını çizen İZODER Başkanı Levent Pelesen, “Kış mevsiminde enerji israfının önüne geçmek ve doğalgaz faturasını yüzde 50 azaltmanın tek yolu, yaşadığımız binalara ısı yalıtımı uygulaması yaptırmaktır” diye konuştu...

Binalarda mantolamayla enerji tüketimi azalacak!

Binalarda mantolama çalışması enerji tüketimini yüzde 30 düşürüyor. Enerji Verimliliği Eylem Planı'na göre, Türkiye’nin yıllık doğalgaz faturası mantolamayla 13,7 milyar dolardan 10 milyar dolara inecek.

Kınık'a bir yılda 108 milyonluk yatırım yapıldı!

İzmir'in Kınık ilçesine 1 yılda 18 yıllık yatırım yağdı. 2016'da ilçeye genel bütçeden hastane, enerji, doğalgaz, köprü ve TOKİ gibi yatırımlar için 108 milyon liralık pay ayrılması Kınık'ın yıldızını parlattı.

İşte enerji tasarrufunda doğru bilinen 10 yanlış!

ETADER, 10 milyon hanenin yüzde 72’sinin kombisini yanlış kullanması nedeniyle fazla doğalgaz tükettiğini belirtti. Dernek, enerji tasarrufunda doğru bilinen yanlışları 10 maddede sıraladı.

Sinan Ak, Zorlu Enerji Grubu Başkanı oldu!

Ak, elektrik üretimi, satışı ve ticaretinden, enerji santralleri inşası, bakımı, onarımı ve işletme hizmetleri ve doğalgaz dağıtımına enerji sektöründe geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Zorlu Enerji Grubu’nun yatırım ve vizyonuna liderlik edecek.

Enerji devlerinin gözü bu ihalede!

İsrail hükümetinin ülke sularında doğalgaz keşfetmek için Türk firmaları da ihaleye çağırması sonrası Türkiye'nin enerji sektöründe yatırım yapan dev enerji firmaları ihale için kolları sıvadı.

Çatı ve binalarda enerji harcamalarını yüzde 50 düşürmek mümkün!

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, kış mevsiminin kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte tüketicilerin doğalgaz ve enerji faturalarında önemli artışlar meydana geldiğini belitti.

Doğalgaz indirimi üretimi ve ihracatı artıracak!

Sanayi sektörünün temsilcileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ve dünden itibaren geçerli olacak yüzde 10’luk doğalgaz indirimi sanayiciyi memnun etti.

Ağrı ve Tunceli'ye doğalgaz müjdesi!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Ağrı ve Tunceli için yeniden doğalgaz dağıtım lisansı ihalesine çıkılacağını bildirdi.

Unit Enerji İran'da 7 doğalgaz çevrim santrali kuracak!

Ünal Aysal'ın şirketi Unit Enerji, İran'a 4.2 milyarlık 7 adet doğalgaz çevrim santrali kuruyor. İmzalanan anlaşmanın, İran’a uygulanan yaptırımların kalkmasından bu yana yapılan en büyük yatırım olduğu belirtildi.

Son 10 yılda doğalgaz kullanımı yüzde 43 azaldı!

Kış bitti ve İstanbul’da baharın simgesi erguvanlar açtı. İGDAŞ, kışın ardından enerji tasarrufunda İstanbulluların karnesini açıkladı.2006’dan bu yana sayaç başına doğalgaz kullanımı yaklaşık yüzde 43 oranında azaldı.

Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi incelendi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yapımı devam eden Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisinde incelemelerde bulundu.

Sakarya'da doğalgaz revize çalışmaları sürüyor!

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, kentte 3 ilçede doğalgaz rezervi bulunmasına ilişkin, "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının gözetimi ve denetiminde arama çalışmaları sürüyor" dedi.

uzay enerji doğalgaz elektrik santrali

uzay enerji doğalgaz elektrik santrali uzay enerji doğalgaz elektrik santrali

Çılgın proje Kanal İstanbul için ilk yatırım Uzay Enerji'den geldi. Kanal İstanbul ve çevresinde inşa edilecek 500 bin konutluk yeni şehrin elektrik ihtiyacını karşılamak için kurulan Uzay Enerji şirketi, 1 milyar dolar yatırımlar doğalgaz elektrik santrali kuracak. 2014 yılında yatırım aşamasına geçilecek santralin yapımı 2 yıl içinde tamamlanacak. Santral yıllık 1,200 megavat elektrik...