31 / 03 / 2023

VakıfBank konut kredisi erteleme

VakıfBank konut kredisi erteleme

VakıfBank bireysel müşterilerinin taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi taksitlerini erteliyor. Pek bankanın kredi erteleme faizi ve şartları neler?

VakıfBank konut kredisi erteleme Haberi

VakıfBank konut kredisi erteleme

VakıfBank coronavirüsün ekonomiye oluşturduğu risklerini azaltılması ve mal yapısı bozulan bireysel yada tüzel müşterilerin en az hasarla süreci atlatabilmesi için kamu bankaları le beraber destek paket uygulamaya devam ediyor.

Banka bu kapsamda en çok etkilenen sektörlere 12 aya kadar ve bireysel müşterileri için de altı aya kadar kredilerinde faizsiz anapara ödemesiz şekilde erteleme yapacağını bildirdi. Ayrıca ek finansman ihtiyacı olan tüketicileri için de finansman kanallarını açık tutacağını belirtti.

Pek VakıfBank’tan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi olan bireysel müşterileri ödemelerini nasıl erteleyebilecek?

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; banka 31 Mart itibariyle ödemelerinde güçlük yaşayan müşterilerinin bildirimde bulunması halinde altı aya kadar kredi taksitlerini erteliyor. Banka talep edilmesi halinde ertelemenin yanında konut kredisi için azami 15 yıla,...