yabancıların avm yatırımları

yabancıların avm yatırımları

Serpil Yılmaz Habertürk Gazetesi ' ndeki bugünki köşesinde yabancı yatırımcıların Türkiye ' de ve İstanbul'da yaptıkları gayrimenkul yatırımlarını değerlendirdi. Rockefeller Grubu, Türkiye'de ticari gayrimenkul yatırımlarıyla ilgileniyor...

Yabancılar konut yatırımlarında Türkiye’den vazgeçmiyor!

Yabancılara konut satışı geçen senenin aynı dönemine artış gösterirken, hali hazırda yatırım yapan yabancılar da Türkiye yatırımlarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Bakasan Mimarlık İnşaat Yatırımları Limited Şirketi kuruldu!

Bakasan Mimarlık İnşaat Yatırımları Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Ayhan Karakaş tarafından kuruldu.

Konut satışlarındaki artış yeni yatırımları hızlandıracak!

Düşük kredi oranı ve kampanyaların etkisiyle konut satışlarında rekorların yaşandığını dile getiren sektör temsilcileri, yeni dönemde stokların erimesiyle yatırımların hız kazanacağını söylüyor.

Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik!

Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31195 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gül Paşa İnşaat Yatırımları Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gül Paşa İnşaat Yatırımları Ticaret Limited Şirketi bugün Maltepe'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ömer Kılıç tarafından kuruldu.

Hamdi Akın: Yatırımlarımızda start up’ların payı artacak!

2021'de ciddi birleşme ve satın almalar olmasını bekleyen Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, bu süreçte start up'lara yatırımların artacağını öngörüyor. Akfen'in de özellikle teknoloji ve biyokimya start up'larına yatırım yapacağını söylüyor.

Ruhsar Pekcan: Türkiye’yi yatırımların merkezi haline getirmeliyiz!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs salgınının uluslararası yatırımların dünyadaki dağılımını derinden etkileyeceğini belirterek, "Fırsatları iyi değerlendirip, Türkiye’yi yatırımların merkezi haline getirmeliyiz." dedi.

Yabancılar Türkiye'de gayrimenkul yatırımlarını artırdı!

EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancıların son iki yılda Türkiye’deki gayrimenkul yatırımlarını analiz etti. 2020 yılı ilk çeyreğinde yabancıya konut satışında, bir önceki yıla oranla yüzde 13,8’lik bir artış yaşandı...

TURYİD'den AVM yatırımcılarına 'iki ay kira almayın' çağrısı!

TURYİD, Yiyecek içecek sektörünün koronavirüs sürecinde yaşadığı problemlere yönelik açıklama yaptı. Açıklamada, AVM yatırımcılarına işletmelerden iki ay kira alınmaması ve 2020 sonuna kadar ciro kirası uygulanması talep edildi...

AVM yatırımcıları yatırımlarından vazgeçmiyor!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Altaş, 2. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi'nde konuştu. AVM yatırımcıların yatırımlarından vazgeçmediğini söyledi.

Öztiryakiler Gayrimenkul İnşaat Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Öztiryakiler Gayrimenkul İnşaat Yatırımları Anonim Şirketi bugün  Zeytinburnu'nda 54 milyon 867 bin 894 TL sermaye bedeli ile Yusuf Kenan Öztiryaki, Tahsin Öztiryaki ve Atakan Öztiryaki tarafından kuruldu.

Türkiye’de AVM yatırımları beklemede mi?

Döviz kurunda yaşanan hareketlilikler alışveriş merkezi yatırımlarını da etkiledi. Ülkemizde 2019 yılının ilk yarısında 47 bin metrekarelik AVM alanı hizmete girdi. 2018 yılının ilk yarısına göre AVM pazarına giren arzda yüzde 87’lik bir düşüş görüldü.

Beyaz yakalıların yeni yatırım trendi 'arazi'!

Re/max 7Tepe Arsa Geliştirme Direktörü Mert Başaran, arazi yatırımının önemini anlattı. Başaran, beyaz yakalıların yeni yatırım trendi olarak araziyi tercih ettiklerini söyledi.

yabancıların avm yatırımları Haberi

yabancıların avm yatırımları


Serpil Yılmaz Habertürk Gazetesi 'ndeki bugünki köşesinde yabancı yatırımcıların Türkiye' de ve İstanbul'da yaptıkları gayrimenkul yatırımlarını değerlendirdi.


Dünyada para hareketinin gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere kaymasından Türkiye'nin ne ölçüde etkilendiği ve yeni dönemin ekonomik modellemesinin yapılıp yapılmadığı yaygın olarak tartışılıyor. 


Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlığı şirketi Cushman&VVakefield Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur, yabancı yatırımcılar açısından bu sorunun yanıtını veriyor: "Cushman&VVakefield'in Amerika'daki müşterilerinden Rockefeller Grubu, Türkiye'de ticari gayrimenkul yatırımlarıyla ilgileniyor. 


Türkiye'de 1000 kişiye 120-125 metrekare ticari alan düşerken, gelişmiş ülkelerde bu oran 240 metrekareye çıkıyor. Türkiye'de ticari gayrimenkule yatırım yapmak bu açıdan cazip görünüyor. Ancak kira getirileri ile yatırım oranları arasında yapılan değerlemelere göre Türkiye'de fiyatları yüksek buluyorlar. Kiraların artıp satış değerlerinin düştüğü noktada, yabancı sermaye alıma geçecek." Rockefeller'in Türkiye'de gayrimenkule yatırım...