Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay

Barış Onay, kriz karşısında inşaat sektöründeki büyümenin ise Asya ülkelerinden geleceğini söyledi

Barış Onay: Türkiye'de 2011'de 419 bin konut satıldı!

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, Türk Yapı Sektörü'nün 2011 yılına ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin sektörün 2011 yılının son çeyreğinde yüzde 7, yılın tamamında ise yüzde 11,2 büyüdüğünü kaydetti. Bu rakamın yıl sonu beklentiler

Barış Onay: İnşaatların yüzde 80'e yakını konut!

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, yapı sektörünün 2011 yılının 3. çeyreğinde yüzde 12,7 büyüdüğünü açıkladı

Lcn Yapı Endüstri Pazarlama Ve Matbaa Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Lcn Yapı Endüstri Pazarlama Ve Matbaa Ticaret Limited Şirketi Bağcılar'da 1 milyon TL sermaye bedeli ile Sadettin Deniz tarafından kuruldu. 

Servet GYO Çelik Özer Endüstri Merkezi 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı portföyünde yer alan Çelik Özer Endüstri Merkezi'ne ait değerleme raporlarını yayınladı...

Servet GYO Çelik Törün Endüstri Merkezi 2019 yıl sonu değerleme raporu!

Servet Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı portföyünde yer alan Çelik Törün Endüstri Merkezi'ne ait değerleme raporlarını yayınladı...

Denizli Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı açıldı!

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşen ve büyük beğeni toplayan Türkiye’nin kendi alanında tek ve lider fuarı; Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı açıldı.

Gaziantep'e Sanayi ve Endüstri Merkezi inşa ediliyor!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kente  Sanayi ve Endüstri Merkezi inşa ediyor.

Acıbadem Mimarlık Yapı Endüstri ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Acıbadem Mimarlık Yapı Endüstri ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sancaktepe'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Barış Nazım Güneş tarafından kuruldu.

Plenus Yapı Üretim Merkezi Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Plenus Yapı Üretim Merkezi Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün 100 bin TL sermaye bedeli ile Ümraniye'de Bülent Şensoy tarafından kuruldu. 

Speak Yapı Endüstri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Speak Yapı Endüstri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Beşiktaş'ta 500 bin TL sermaye bedeli ile Erdal Can Alkoçlar tarafından kuruldu. 

Blue Sky Yapı Endüstri İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Blue Sky Yapı Endüstri İnşaat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Üsküdar’da 20 bin TL sermaye bedeli ile Shımon Dadon ve Yaacov Shmuel ortaklığında kuruldu. 

14. TSMD Yapı Sektörü Buluşması 21-22 Eylül'de!

Yapı Sektörü Buluşmalarının 14’üncüsü Yapı Endüstri Merkezi iş birliği ile 21 – 22 Eylül 2017 tarihleri arasında TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapılacak.

Alpcansın Yapı Endüstri Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Alpcansın Yapı Endüstri Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Beykoz’da 500 bin TL sermaye bedeli ile Timur Alperen Adan tarafından kuruldu.

Bky Yapı Endüstri Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Bky Yapı Endüstri Turizm Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi Barış Kaya tarafından 500 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Karat Bina Yapı Endüstri Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi kuruldu!

Karat Bina Yapı Endüstri Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi Mahmut Turan İnal ve Deniz Karaçam ortaklığında 200 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay

Küresel ekonomik krizin inşaat sektörünü öncelikli olarak Kuzey Amerika'dan başlayarak etkisi altına aldığını belirten Yapı Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Barış Onay, kriz karşısında inşaat sektöründeki büyümenin ise Asya ülkelerinden geleceğini söyledi.

2010-2013 döneminde bu tip bir trend beklediklerini ifade eden Onay, üç yıllık periyotta küçülen tek bölgenin ise Batı Avrupa olacağını bildirdi.  Dünyada geçen yıl 5.5 trilyon dolarlık inşaat harcamasının yapıldığına dikkat çeken Onay, 200 milyar doların üzerinde harcama yapan dokuz ülkenin bu pazarın yüzde 65'ini oluşturduğunu kaydetti. Onay, bu ülkelerin ABD, Çin, Japonya, İspanya, Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya ve Hindistan'dan oluştuğunu belirtti.

Satılamayan konut stokları
Dünya genelinde inşaat sektöründeki gelişimin büyük ölçüde altyapı yatırımlarından kaynaklanacağını belirten Onay'ın Türkiye'ye yönelik tespitleri de oldu. İnşaat sektörünün oldukça sıkıntılı bir süreçten geçtiğine...